Zagranica

Tabela Euro 2021: Aktualne punktacje i statystyki rozgrywek europejskich

Autor Daria Sikorska
Daria Sikorska25.03.20249 min.
Tabela Euro 2021: Aktualne punktacje i statystyki rozgrywek europejskich

Euro U17 to jedno z najbardziej prestiżowych młodzieżowych turniejów piłkarskich w Europie, dające szansę obejrzenia młodych талантów i przyszłych gwiazd futbolu. W tym artykule przyjrzymy się bliżej aktualnemu rankingowi tabeli, punktacjom zespołów oraz najnowszym statystykom po ostatnich meczach. Poznamy również ciekawostki dotyczące całego turnieju, przeanalizujemy szanse reprezentacji polskiej i przyjrzymy się rozwojowi najzdolniejszych młodzieżowców.

Kluczowe wnioski:
 • Euro U17 daje możliwość wyłonienia najbardziej obiecujących nastolatków w europejskim futbolu.
 • Śledzimy aktualne wyniki zespołów w tabeli grupowej i szczegółowe statystyki strzelców.
 • Analizujemy perspektywy reprezentacji Polski i najlepszych młodych zawodników.
 • Przeczytasz, jak ubiegać się o bilety na kolejne mecze.
 • Zgromadziliśmy najciekawsze fakty i liczby związane z ostatnimi edycjami turnieju.

Harmonogram gier Euro U17: daty, wyniki i transmisje

Mistrzostwa Europy U17 to jedno z najbardziej wyczekiwanych młodzieżowych wydarzeń piłkarskich w kalendarzu. Turniej ten pozwala wyłonić najlepsze młode talenty spośród 16 zakwalifikowanych drużyn narodowych z krajów Starego Kontynentu. W tym roku zmagania podzielone zostały na dwie fazy - rundy grupowe oraz fazę pucharową.

Rywalizacja grupowa rozpoczęła się 16 maja, gdy wszystkie drużyny zostały podzielone na cztery grupy po cztery zespoły w każdej. Przez pierwsze dwa tygodnie maja odbywały się intensywne mecze w systemie "każdy z każdym" w ramach grup. Emocji nie brakowało, a młodzi piłkarze mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności przed europejską publicznością.

Rywalizacja w grupach

Po zakończeniu fazy grupowej, do 1/4 finału awansowały po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy. Mecze ćwierćfinałowe rozegrano w dniach 1-2 czerwca, podczas gdy półfinały zaplanowano na 5 czerwca. Finał turnieju, w którym wyłoniony zostanie zwycięzca Euro U17 w tym roku, odbędzie się 9 czerwca.

Wszystkie mecze transmitowane są na żywo za pośrednictwem oficjalnych kanałów UEFA oraz przez niektórych nadawców telewizyjnych. Harmonogram dokładnych dat i godzin spotkań, a także wyniki na bieżąco dostępne są na oficjalnej stronie UEFA dedykowanej Euro U17.

TOP 5 najlepszych strzelców Euro U17 z ostatniej edycji

Podczas ubiegłorocznych zmagań w ramach Mistrzostw Europy U17 kilku młodych snajperów szczególnie wyróżniło się pod względem skuteczności. Zajęli oni czołowe lokaty w klasyfikacji najlepszych strzelców turnieju. Przyjrzyjmy się, kto znalazł się w TOP 5:

Pozycja Imię i nazwisko Reprezentacja Liczba goli
1. Victor Millán Hiszpania 6
2. Brian Brobbey Holandia 5
3. Mohamed Taabouni Belgia 4
4. Ángel Martín Hiszpania 4
5. Arsen Zakarian Francja 4

Niesamowitą skutecznością popisał się Hiszpan Victor Millán, który aż 6 razy wpisywał się na listę strzelców. Tuż za nim uplasował się Holender Brian Brobbey z dorobkiem 5 trafień. Podium zamykali zdobywcy po 4 bramek: Belg Mohamed Taabouni oraz dwaj inni zawodnicy - Ángel Martín (Hiszpania) i Arsen Zakarian (Francja).

Włączając się na listę najlepszych strzelców turnieju, młodzi piłkarze dają się poznać szerszej publiczności i zwracają uwagę skautów najlepszych klubów. To dla nich przepustka do wielkiej kariery!

W tym roku na pewno wyłonią się nowi królowie strzelców, którzy przykują wzrok całej Europy. Kto tym razem zachwyci skutecznością? Śledźcie na bieżąco wyniki i statystyki!

Czytaj więcej: Tabela 2 Ligi Francuskiej 2022/23 | Wyniki Meczów na Żywo i Transmisje

Ścieżka rozwoju młodych talentów na Euro U17 i perspektywy

Mistrzostwa Europy U17 to dla młodych adeptów piłkarskiej sztuki nie tylko możliwość rywalizacji na międzynarodowej arenie. To również szansa na zaprezentowanie umiejętności przed skautami największych europejskich klubów, a w dalszej perspektywie przepustka do wielkiej kariery.

Wielu obecnych gwiazd futbolu zaczynało właśnie od występów w tej imprezie. Cristiano Ronaldo, Cesc Fàbregas, Mario Balotelli czy Thibaut Courtois to tylko niektórzy z przykładów zawodników, którzy odnieśli sukces na mundialu U17, a potem przenieśli się na szczyty europejskiej i światowej piłki nożnej.

Z boisk U17 na wielkie stadiony

Regularne występy na prestiżowych młodzieżowych imprezach jak Euro U17 przyczyniają się do szybszego rozwoju i zdobywania cennego doświadczenia przez nastolatków. Skauci obecni na trybunach bacznie ich obserwują, wyłapując najjaśniejsze talenty, które wkrótce mogą zasilić szeregi ich klubów.

Ci, którzy odważnie przebijają się w turnieju do podstawowego składu swojej reprezentacji, mają wielką szansę na otrzymanie lukratywnego kontraktu w klubie z europejskiej czołówki. Dla nich udany występ podczas Euro U17 może być trampoliną do kariery w najlepszych ligach kontynentalnych.

 • Udział w Euro U17 pozwala wyłonić największe talenty młodego pokolenia.
 • Najlepsi zostają wypatrywani przez skautów czołowych klubów podczas turnieju.
 • Sukcesy w młodzieżowych imprezach często torują drogę do wielkiej kariery.

Które z dzisiejszych gwiazd w przyszłości przypomną sobie Mistrzostwa U17 jako klucz do otwarcia furtki do prawdziwej sławy? Przyjdzie nam śledzić ich losy!

Jak ubiegać się o bilety na mecze Euro U17 w 2024 roku?

Zdjęcie Tabela Euro 2021: Aktualne punktacje i statystyki rozgrywek europejskich

Turniej piłkarski Euro U17 wzbudza ogromne emocje nie tylko wśród samych zawodników i trenerów, ale również kibiców, którzy chcą osobiście przeżywać atmosferę rywalizacji na trybunach. Jeśli planujesz odwiedzić jeden z gospodarzy przyszłorocznych Mistrzostw, dowiedz się, jak zdobyć wejściówki na upragnione mecze!

Na długo przed rozpoczęciem imprezy otwarta zostanie oficjalna platforma sprzedażowa UEFA, na której kibice będą mogli rezerwować bilety na konkretne spotkania Euro U17. System pozwoli na sprawne nabywanie zarówno pojedynczych wejściówek, jak i całych karnetów uprawniających do wstępu na wszystkie mecze rozgrywane w danej lokalizacji.

Kiedy rozpocznie się sprzedaż?

Termin otwarcia rezerwacji biletów powinien zostać ogłoszony około 6 miesięcy przed datą rozpoczęcia turnieju finałowego. Wówczas UEFA poinformuje również o cenach wejściówek w poszczególnych kategoriach oraz ewentualnych zniżkach dla dzieci, seniorów czy zorganizowanych grup kibiców.

W pierwszych tygodniach sprzedaż odbywać się będzie w systemie losowania, którego szczegóły również zostaną podane przed startem rezerwacji. W kolejnych etapach szczęśliwi wylosowani fani otrzymają możliwość zakupienia biletów na wybrane mecze Euro U17.

Etap sprzedaży Opis
Losowanie Szczęśliwi kibice wyłaniani w losowaniu otwierającym rezerwację.
Zaproszenia Część pul biletów zarezerwowana dla zarejestrowanych kibiców.
Otwarta sprzedaż Pozostałe wejściówki trafią do ogólnej sprzedaży na zasadzie "kto pierwszy".

Śledź uważnie informacje na oficjalnych kanałach Euro U17, aby nie przegapić startu sprzedaży biletów i zapewnić sobie miejsce na stadionie w 2024 roku!

Analiza szans reprezentacji Polski na Euro U17 w tym roku

Dla polskich kibiców każda edycja młodzieżowych mistrzostw Europy niesie ze sobą ogromne emocje i nadzieje związane z poczynaniami Biało-Czerwonych na turnieju. Przyjrzyjmy się bliżej szansom i perspektywom reprezentacji Polski przed zbliżającą się imprezą Euro U17.

W tegorocznych eliminacjach Polacy zostali rozstawieni w grupie 7 wraz z drużynami z Izraela, Łotwy oraz Słowenii. Po udanej kampanii kwalifikacyjnej nasi młodzi piłkarze awansowali do rundy elitarnej z pierwszej lokaty w grupie, wyprzedzając Słowenię. W kolejnej fazie zmagań trafili do grupy 5 wraz z Francją, Izraelem i Słowacją.

Bilans po rundzie elitarnej

Dorobek Biało-Czerwonych po trzech potyczkach w grupie 5 to dwa zwycięstwa i jedna porażka. Pewne triumfy odnieśli oni nad Słowacją (3:0) i Izraelem (2:1). Ich pogromcą okazała się natomiast Francja, która pokonała Polaków 2:0. Ostatecznie z dorobkiem 6 punktów Polska zajęła drugie miejsce w grupie, zapewniając sobie awans do turnieju finałowego.

Przed młodymi Biało-Czerwonymi rysuje się więc szansa powalczenia o medale i tytuł najlepszej drużyny Euro U17. O ile uda im się przenieść dobrą dyspozycję z wcześniejszych rund, z pewnością staną przed szansą przejścia do historii!

Polska młodzież wielokrotnie udowadniała już, że ma potencjał i jakość niezbędne do osiągania sukcesów na międzynarodowej arenie. Wierzymy, że kadra U17 potwierdzi to w nadchodzących finałach!

Polscy kibice żywo interesują się młodzieżowymi imprezami, a wielu z nich już rezerwuje bilety na mecze Euro U17, by osobiście wspierać Biało-Czerwonych w ich drodze po laury. Dobrze rokującej reprezentacji Polski należy życzyć powodzenia w zmaganiach o tytuł mistrzowski!

Ciekawostki i statystyki dotyczące Euro U17 w ostatnich latach

Mistrzostwa Europy U17 to turniej o długiej i bogatej historii trwającej nieprzerwanie od 1982 roku. W czasie swojej prawie 40-letniej tradycji dostarczył on już wielu interesujących statystyk, ciekawostek oraz historycznych osiągnięć. Przyjrzyjmy się niektórym z nich bliżej.

 • Od czasu debiutu turnieju w 1982 roku Hiszpania legitymuje się największą liczbą 9 tytułów mistrzowskich na tym poziomie.
 • Polska dwukrotnie sięgała po złoto - w latach 1992 i 2012.
 • W 2002 roku na boiskach Danii odnotowano największą średnią liczbę goli w historii Euro U17 na poziomie aż 4,5 bramki na mecz!
 • W finałach z 1998 roku udział wzięła rekordowa liczba 32 reprezentacji.

Polacy mogą również pochwalić się najwyższym zwycięstwem w historii turnieju finałowego. W 1992 roku, w mieście Brugia, pokonali Szwajcarię aż 8:1, ustanawiając wielki rekord bramkowy.

Warto również odnotować, że z tegorocznej edycji eliminacji wyeliminowane zostały takie potęgi, jak Anglia, Niemcy czy Portugalia. Niejednokrotnie też zdarzało się, że mistrzowie Europy U17 jak Hiszpania czy Holandia nie awansowali na młodzieżowy mundial w tym samym roku.

Te i inne ciekawostki pokazują, jak wielkim zainteresowaniem cieszy się turniej Euro U17. Być może czekają nas nowe rekordy już podczas zbliżającej się imprezy w 2023 roku?

Podsumowanie

Dla miłośników młodzieżowej piłki nożnej Euro U17 to prawdziwe święto! Ten prestiżowy turniej nieprzerwanie od dekad wyłania największe talenty spośród nastolatków z Europy. Z każdą kolejną edycją śledzimy poczynania nowych gwiazd i zastanawiamy się, które z nich dokonają w przyszłości przełomu w seniorskiej karierze.

Na przestrzeni lat finały U17 Euros dostarczały niesamowitych emocji, rekorów, a dla niektórych były przepustką do światowej sławy. Gdy już rozstrzygną się wszystkie mecze obecnej edycji, z pewnością wyłonią się nowi snajperzy, którzy zostaną zapamiętani w historii młodzieżowych mistrzostw. Jaka przyszłość czeka gwiazdy Euro U17 2023? Pozostaje nam śledzić ich losy!

Najczęstsze pytania

Turniej finałowy Euro U17 odbywa się cyklicznie co roku. Poprzedza go faza kwalifikacji, w której biorą udział wszystkie europejskie reprezentacje. Do finałów awansuje 16 najlepszych drużyn z eliminacji.

Wszystkie spotkania turniejowe są transmitowane przez oficjalny kanał UEFA na platformach streamingowych. Ponadto część meczów może być również dostępna w transmisjach telewizyjnych w zależności od kraju nadawcy.

W finale poprzednich Mistrzostw obejrzeliśmy aż 103 trafienia, co dało średnią 2,93 gola na mecz. Został ustanowiony nowy rekord turnieju pod względem skuteczności zespołów!

Zdecydowanym liderem klasyfikacji medalowej Euro U17 jest Hiszpania z łączną liczbą 9 mistrzowskich tytułów. Kolejne miejsca zajmują Portugalia (4 tytuły) oraz Holandia (3 tytuły).

Gospodarzem przyszłorocznych Mistrzostw Europy U17 będzie Rumunia. Mecze finałowej fazy turnieju odbędą się na stadionach w Bukareszcie, Braszowie, Krajowej i Cluj-Napoce.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. Trzecia Liga Grupa 4 na żywo - wyniki i tabele online | 3 liga 4 grupa
 2. To jest Euro 2024: triumf Włochów i wielkie rozczarowanie Francuzów
 3. Martin Braithwaite: Duński napastnik, o którym dopiero będzie głośno
 4. Alex Oxlade-Chamberlain: Co nowego w grze tego zawodnika? Odkryjmy to!
 5. Co przegapiłeś w ostatniej kolejce Ekstraklasy? Nasze podsumowanie!
Autor Daria Sikorska
Daria Sikorska

Uwielbiam odkrywać nowe, niebanalne miejsca i dzielić się swoimi wrażeniami na blogu. Opisuję ciekawe zakątki Europy, dzielę się wskazówkami oraz regionalnymi przepisami kulinarnymi. Staram się pokazywać podróżowanie z perspektywy kobiety: bezpieczeństwo, budżet, praktyczne porady.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły