Zbiórka dla Kresowiaków

Stowarzyszenie Kibiców Wielki Śląsk, rozpoczyna zbiórkę artykułów szkolnych, które zostaną przekazane naszym rodakom żyjącym za wschodnią granicą.

Koniec wakacji to idealny czas na przeprowadzenie takiej akcji. Wszystko dlatego, że każda z osób zaopatruje się w artykuły papiernicze, z okazji zbliżającego się roku szkolnego. Z tego względu zachęcamy wszystkich do jej wsparcia i dorzucenia czegoś od siebie. Dzięki temu będziemy mogli wspomóc naszych rodaków, mieszkających na Kresach, którzy podtrzymują Polską kulturę na dawnych terenach Rzeczpospolitej, w zdobywaniu wiedzy i rozwijaniu swoich pasji.

Warto wspomnieć, że jest to kolejna tego typu akcja, którą organizuje Stowarzyszenie Kibiców Śląska Wrocław. W ubiegłym roku udało Nam się zebrać wiele przyborów szkolnych, które następnie dostarczyliśmy, z innymi podarunkami, do szkół w Mościskach, a także we Lwowie. Dodatkowo nie zapomnieliśmy również o wizycie na cmentarzu Orląt Lwowskich i oddaniu Hołdu polskim bohaterom obrony Lwowa.

W tym roku zbieramy takie rzeczy jak – kredki, ołówki, długopisy, zeszyty, plecaki, plastelinę, linijki, kolorowanki, mazaki i wiele innych artykułów potrzebnych i pomocnych w edukacji.

 

Zbiórka trwa od 26.08 do 6.09.

Dary zostawiamy w:

– sklepie kibica Twierdza przy ul. Podwale 36,

– siedzibie stowarzyszenia Wielki Śląsk i Kibice Razem przy ul. Szewskiej 66/67A,

– depozytach (od ulicy Lotniczej i Królewieckiej) przed meczem Śląsk Wrocław – Pogoń Szczecin, 1.09.2019 r. od godziny 13. 

Zbiórka dla Kresowiaków