RUSZA SPRZEDAŻ HISTORYCZNEJ KSIĄŻKI

Od piątku w sprzedaży dostępna będzie długo wyczekiwana publikacja wydana przez kibiców ze Stowarzyszenia Wielki Śląsk. Takiej książki w historii klubu jeszcze nie było. Wielka Księga 70 LAT DUMNEJ HISTORII opisuje dzieje Śląska, sezon po sezonie, od momentu jego powstania w 1947 roku, aż po sezon 2017/18, w którym świętowaliśmy 70-lecie klubu.

Książka wydana jest na najwyższej jakości papierze na 700 stronach! Posiada twardą oprawę, na której wybite są złote litery i detale. Już wizualnie Księga prezentuje się bardzo elegancko i okazale. Jednak głównym jej atutem jest jej zawartość. Po raz pierwszy historia Śląska została opisana tak dokładnie. Dzieje Śląska podzielone są na działy. Każdy okres poza opisem sezon po sezonie zawiera archiwalne i unikatowe zdjęcia prezentujące historię Śląska. Uzupełnieniem treści i zdjęć są zeskanowane dokumenty, prasa oraz historyczne plakaty meczowe.

Księga 70 LAT DUMNEJ HISTORII

Poza opisem dziejów Śląska w Wielkiej Księdze znajdziemy historię herbu naszego klubu. Patrząc na zdjęcia i wizualizacje dopiero mamy świadomość, jak często zmieniał się herb Śląska. W książce znajdziemy również dział statystyk dotyczących całego okresu 70-lecia klubu. W jednym miejscu otrzymamy informacje o zawodnikach Śląska, którzy rozegrali najwięcej spotkań  dla klubu czy strzelali dla niego najwięcej bramek. Dodatkowo w księdze znajduje się dział dotyczący wszystkich wydarzeń związanych z obchodami 70-lecia Śląska, zarówno tych klubowych jak i kibicowskich.

Legendy Śląska - Janusz Sybis oraz Tadeusz Pawłowski

Legendy Śląska - Dariusz Sztylka oraz Krzysztof Wołczek

Legendy Śląska - Piotr Celeban oraz Mariusz Pawelec

Całość publikacji zamyka opis sylwetek zawodników Śląska, którzy zostali wybrani przez  kibiców w plebiscycie na 11 na 70-lecie Śląska Wrocław. O tej księdze można wiele pisać, ale dopiero trzymając ją w rękach i przeglądając strony widać jak wielkie udało się stworzyć dzieło. Powstawała ona blisko 3 lata przy współpracy z byłymi zawodnikami Śląska, którzy tworzyli historię klubu. Studiując tę książkę poznajemy często skomplikowane dzieje Śląska, jak również utwierdzamy się w przekonaniu, że te 70 lat to także czas niezwykle dumnej historii naszego klubu.

Od piątku rusza długo oczekiwana sprzedaż księgi Śląska. Jej cena to 150 zł.

 

Księga 70 LAT DUMNEJ HISTORII dostępna będzie w wymienionych punktach sprzedaży: 

od piątku (8.02) w sklepie kibica Twierdza przy ulicy Podwale 36 i będzie ona ta dostępna do wyczerpania zapasów,                                                                                                                                          

od soboty (9.02) księga Śląska dostępna będzie również w punktach klubowych. Na Oporowskiej w kasach Śląska, oraz w punkcie kibica w Arkadach Wrocławskich.