„Pod lupą”: Śląsk Wrocław vs Jagiellonia Białystok

Zapraszamy na trzecią część naszego cyklu pt. „Pod lupą”, w którym przyglądamy się statystykom meczów Śląska Wrocław z każdym z rywali z Ekstraklasy, które miały miejsce od sezonu 2008/2009. W 25. kolejce T-Mobile Ekstraklasy rywalem WKS-u będą zawodnicy Jagiellonii Białystok. Mecz z aktualnie trzecim zespołem w ligowej tabeli zostanie rozegrany na wrocławskim stadionie.

Statystyki dotyczące pojedynków pomiędzy drużynami Śląska Wrocław z Jagiellonią Białystok:

Od czasu, w którym nasz zespół awansował do najwyżej klasy rozgrywek w naszym kraju, obie ekipy zmierzyły się ze sobą 24-krotnie. Bilans wypada na korzyść zespołu z województwa dolnośląskiego.

Liczba spotkań pomiędzy „Wojskowymi”, a „Jagą” od sezonu 2008/2009: 24

Zwycięstwa Śląska: 10

Remisy: 6

Wygrane Jagiellonii: 8

Bramki: 41-33 na korzyść wrocławian

Najwyższe zwycięstwo Śląska nad białostoczanami: 4:0 (mecz z obecnego sezonu, który rozegrano na Podlasiu)

Najwyższe zwycięstwo Jagi: 4:0 (spotkanie zostało rozegrane w sezonie 2016/2017, a potyczka odbyła się na wrocławskim obiekcie)

Najlepsi strzelcy wśród „Trójkolorowych” w pojedynkach z Jagiellonią:

4 – Kaźmierczak

3 – Robak , Mila

2 – Piech, Pich, Celeban, Mervo, Droppa, Dudu, Ćwielong

1 – M. Mak, Hateley, Morioka, Ostrowski, M. Paixao, Patejuk, Stevanović, F. Paixao, Diaz, Sobota, Elsner, Fojut, Sotirović, Biliński, Szewczuk

Ponadto na konto Śląska trzeba zaliczyć dwa trafienia samobójcze, które trafili zawodnicy Jagi – Tomasik i Cionek.

Ciekawostką jest fakt, że ponad połowa bramek dla naszego zespołu wpadła w II połowie spotkania – 27 trafień na 41 możliwych). Również w tej samej części spotkania, nasi bramkarze byli zmuszeni częściej do wyjmowania piłki z siatki (18-krotnie na 33 stracone gole). Nietrudno więc zauważyć, że w starciach obu drużyn więcej lubi się dziać w drugich 45-ciu minutach. Czy i tym razem będzie podobnie?

Warto nadmienić, że nasi zawodnicy ostatnią porażkę, w rywalizacji wrocławsko-białostockiej, odnieśli we wspomnianym wcześniej sezonie 2016/2017. Ciekawostką jest fakt, że Śląsk w tej kampanii przegrał oba spotkania z zawodnikami z województwa podlaskiego (we Wrocławiu wspomniane 0:4, w Białymstoku 1:4). Biorąc pod uwagę opisane wyżej elementy, możemy spodziewać się ciekawego spotkania, okraszonego dużą ilością bramek i – miejmy nadzieję, kolejnym zwycięstwem naszego ukochanego Ślązeczka!