5.05.2019 r. Zagłębie Sosnowiec – Śląsk Wrocław 2:4

Za nami zwycięski, wyjazdowy mecz Śląska w Sosnowcu. Po niezłej grze i  przy dużym zaangażowaniu nasze orły odniosły bardzo ważne zwycięstwo w walce o pozostanie w Ekstraklasie. Komplet punktów zdobyty przez Wrocławian spowodował, że drużyna z Sosnowca spadła już do pierwszej ligi.

Po świętowaniu zwycięstwa w finale Pucharu Polski z Braćmi z Gdańska przyszło nam pojechać na wyjazdowy mecz do ostatniej drużyny w Ekstraklasie. Był to bardzo ważny mecz z perspektywy utrzymania w najwyższej klasie rozgrywkowej. Porażka Śląska w Sosnowcu sprawiłaby, że szanse na utrzymanie naszego klubu w Ekstraklasie pozostałyby tylko teoretyczne.

Podróż do Sosnowca minęła bardzo sprawnie. Podobnie jak wejście. Było całkiem inaczej niż podczas naszej ostatniej wizyty na jesień, gdy wchodziliśmy do 70. minuty. Tym razem ochrona nie robiła już problemów i wszyscy znaleźliśmy się na sektorze przed pierwszym gwizdkiem. No prawie wszyscy, bo kilka osób, które były na derbach Budapesztu dojechało na drugą połowę.

Mecz na boisku mimo, że grały dwie ostatnie drużyny, mógł się podobać. Poza walką było dużo sytuacji podbramkowych i padło aż 6 bramek. Na szczęście dla nas 4 były autorstwem piłkarzy Śląska i 3 punkty pojechały do Wrocławia. Na trybunach atmosfera dosyć mizerna. Miejscowi pogodzeni z degradacją nie prowadzili dopingu. My dopingujemy przez cały mecz, ale z przestojami.

Zagłębie Sosnowiec - Śląsk Wrocław 2:4

Po meczu dziękujemy naszej drużynie za walkę i w końcu z 3 punktami i w dobrych nastrojach wracamy z wyjazdu. Podróż podobnie jak w pierwszą stronę mija szybko i spokojnie. Ostatecznie na sektorze gości melduje się 260 osób, w tym 5 osób z Lechii Gdańsk. Dziękujemy za wsparcie. Przed nami mecz z Wisłą Płock oraz wyjazd na mecz przyjaźni do Legnicy.