30.03.2020 R. „WIELKI ŚLĄSK” WSPOMAGA PIERWSZĄ LINIĘ WALKI Z KORONAWIRUSEM

W dniu dzisiejszym, delegacja kibiców ze Stowarzyszenia „Wielki Śląsk” udała się do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Gromkowskiego, który mieści się przy ulicy Koszarowej we Wrocławiu. To właśnie ta placówka, jest jednym z polew bitwy, na której odbywa się walka o zdrowie i życie ludzkie, w obliczu szalejącej epidemii koronawirusa.

W dzisiejszych czasach, kiedy świat, a także Polskę, nawiedziła epidemia koronawirusa, tymi najbardziej potrzebującymi stały się służby medyczne, które podjęły heroiczną batalię o ratowanie ludzkich żyć. W szpitalach brakuje wszystkiego – od spożywki – począwszy, a na specjalnych medycznych artykułach, skończywszy. Bez odpowiedniego zabezpieczenia, to Ci którzy teraz tak ciężko pracują w placówkach medycznych, mogą sami stać się pacjentami. My jako kibice, a także ludzie o wielkich sercach, nie mogliśmy do tego dopuścić. Warto również wspomnieć, że akcja rozlała się już na cały kibicowski kraj, a wzorem Stowarzyszenia, również wiele Fan Clubów Śląska zorganizowało podobne inicjatywy.

Przypomnijmy, że Stowarzyszenie „Wielki Śląsk” o rozpoczęciu swojej akcji poinformowało tydzień temu. Polegała ona na przynoszeniu artykułów spożywczych oraz ochronnych do dwóch punktów – przy budynku klubowym na Oporowskiej 62, a także siedziby Stowarzyszenia Wielki Śląsk oraz ośrodka „Kibice Razem” przy ulicy Szewskiej 66/67 A.

kopa_-2log

Całe przedsięwzięcie spotkało się z ogromnym zainteresowaniem. Wielu ludzi zostawiało swoje dary osobiście, a jeszcze inni – nie mogąc pojawić się osobiście, prosiło swoich znajomych, do podrzucenia artykułów. Z każdym dniem, widząc coraz większe zbiory, byliśmy jeszcze bardziej uradowani tym, jak wielu ludzi potrafi się zmobilizować i w trudnych chwilach pomóc tym, którzy tego najbardziej potrzebują.

 kopa_-4log

W dniu dzisiejszym przyszedł moment, aby zawieźć to, co udało nam się zebrać. Całą delegacją zebraliśmy się na placu przed szpitalem przy ulicy Koszarowej, zostając od razu przywitani przez osoby pracujące w szpitalu. Natychmiast rozpoczęliśmy wyładunek darów, a po wszystkim rozwinęliśmy transparent ze słowami uznania dla bohaterów walki z zarazą. Hasło na płótnie brzmiało: „Kolejny dyżur z maską na twarzy, Śląsk Wrocław wspiera dzielnych lekarzy.” Warto zaznaczyć, że hasło jest symboliczne, a słowa uznania należą się wszystkim osobom, pracującym w służbach medycznych, które na co dzień walczą z epidemią i narażają swoje zdrowie i życie, pomagając setkom zarażonych. 

 

kopa_-19log

kopa_-34log

Dzięki ofiarności kibiców Śląska i ludzi o wielkich serach mogliśmy przekazać dla szpitala im. J. Gromkowskiego, w ilościach hurtowych następujące artykuły: woda mineralna, kremy, energetyki, ciastka, mydło w płynie, czajniki, herbata, papier toaletowy, chusteczki, kawa rozpuszczalna, kawa mielona, kawa ziarnista, mydło antybakteryjne, domestos, ręczniki papierowe, zupki chińskie, okulary ochronne, ręczniki papierowe, soki w kartonie, rękawiczki lateksowe, kubki papierowe, słodycze, kabanosy.

Na  dniach część darów zostanie przekazana do innych placówek.

Wielki Śląsk – Wielkie Serca!

Fot.: Paweł Kot

Materiał filmowy: Daniel Biernat