28.04.2020 R. JUBILEUSZOWA, DZIESIĄTA WIZYTA WIELKIEGO ŚLĄSKA W PLACÓWKACH MEDYCZNYCH

Delegacja Stowarzyszenia „Wielki Śląsk”, zaliczyła już  dziesiątą wizytę w szpitalach, w których leżą osoby chore oraz podejrzane o zachorowanie na koronawirusa. Kibice WKS-u we wtorkowe popołudnie udali się do Kliniki Pediatrii i Chorób Infekcyjnych, która mieści się przy ulicy Chałubińskiego.

1log

Jubileuszowa akcja delegacji Stowarzyszenia, która już od prawie miesiąca, udaje się z wizytami do poszczególnych placówek medycznych, budzi z pewnością podziw wśród wielu ludzi. Na liście lokalizacji, które odwiedziliśmy, znajdują się następujące miejsca:

– Wojewódzki Szpital Specjalistyczny na Koszarowej

– Pogotowie Ratunkowe i Ratowników Medycznych z Podstacji przy ulicy Ziębickiej

– Uniwersytecki Szpital Kliniczny przy ulicy Borowskiej

– Dolnośląskie Centrum Onkologii przy placu Hirszfelda

– Szpital Specjalistyczny im. A. Falkiewicza przy ulicy Warszawskiej

– Dolnośląskie Centrum Transplantacji przy ulicy Grabiszyńskiej

– Wojewódzki szpital specjalistyczny przy ulicy Kamieńskiego

– Dolnośląski Szpital Specjalistyczny im. T. Marciniaka Centrum Medycyny Ratunkowej przy ulicy Gen. Augusta Emila Fieldorfa.

– Dolnośląskie Centrum Zdrowia Psychicznego przy wybrzeżu Józefa Conrada-Korzeniowskiego 18.

Do szpitala, w którym znajdują się najmłodsi pacjenci, dość mocno narażeni na obecnie panującego wirusa, a także obciążeni innymi chorobami,  zawieźliśmy standardowy zestaw artykułów spożywczych oraz higienicznych w ilościach hurtowych. 3300 małych butelek wody mineralnej, które będą bardziej poręczne dla maluchów, a także, soki oraz środki czystości. Podarowaliśmy także kilkaset specjalnie uszytych maseczek z motywem bajkowym, co ma na celu choć w niewielkim stopniu umilić pobyt w szpitalu tym biednym dzieciaczkom. Podziękowania dla Fan Clubów Śląska z Kątów Wrocławskich, Brzegu Dolnego oraz Skokowej, których przedstawiciele przekazali środki finansowe bardzo przyczyniając się do uszycia tych okazjonalnych maseczek. Dodatkowo FC Kąty Wrocławskie przyjechały autem osobowym zapakowanym całym różnymi darami.

2log

3log

4log

 

 

Jeśli chodzi o naszą wtorkową delegację to była ona wzmocniona kibicami Śląska z Kątów Wrocławskich oraz fanatyków WKS-u z Nabojki. Chcielibyśmy im serdecznie podziękować za okazaną pomoc. Tego dnia przywieźliśmy naprawdę sporo darów i dzięki pomocy wspominanych fanów Śląska wszystko sprawnie znalazło się w magazynie medyków. Dodatkowo FC Kąty przywiozło ze sobą dary zebrane w swoim Fan Clubie. Jeśli chodzi o podziękowania to chcielibyśmy podziękować wszystkim kibicom Śląska, którzy od początku wspierają nasze zbiórki. Chcielibyśmy również podziękować wszystkim darczyńcom, a w szczególności firmie logistycznej @JAS-FBG oraz oddziałowi Coca Coli na Stadionie Wrocław za przekazaną wodę.

5log

6log

7log

8log

9log

10log

Ze swojej strony obiecujemy, że to jeszcze nie koniec. Nasze plany, na najbliższe tygodnie, są jeszcze bardziej ambitne. Pamiętajcie więc o dalszym wsparciu dla służb medycznych i pozostawianie przyniesionych artykułów pod schodami wejściowymi do budynku klubowego przy ulicy Oporowskiej 62 w godzinach 9-19 oraz w siedzibie Stowarzyszenia Kibiców Wielki Śląsk i ośrodka Kibice Razem przy ulicy Szewskiej 66/67A w godzinach 10-15!

WIELKIE SERCA, WIELKI ŚLĄSK!

Fot.: Paweł Kot