16.03.2019 r. Legia Warszawa – WKS ŚLĄSK WROCŁAW 1:0

Za nami wyjazd do stolicy, na który udaliśmy się pociągiem specjalnym. Po meczu walki nasza drużyna przegrała z Legią, ale podobnie jak na trybunach, Śląsk ogólnie pokazał się z dobrej strony.

W związku z tym, że mecz z Legią był dopiero drugim naszym wyjazdem w tym sezonie rozgrywanym w weekend postanowiliśmy wykorzystać okazję i do Warszawy udać się pociągiem specjalnym.  Sama organizacja przejazdu nie była problemem. Poszło szybko i sprawnie. Gorzej sytuacja się miała z biletami. Legia jest kolejnym klubem w Ekstraklasie, który wprowadza system sprzedaży biletów na wyjazdy utrudniający życie kibicom. Imienne bilety, przypisane do każdego i restrykcyjne sprawdzanie zgodności danych utrudnią wejście na stadion jeszcze nie jednej ekipie. Miedzianka przed nami na stadion nie weszła. W naszym przypadku system nie zadziałał i bilety imienne się nie wydrukowały. Było za mało czasu i dostaliśmy na miejscu bilety bezimienne. Jakoś się dało to zrobić, więc dlaczego to nie może pozostać standardem? To kolejne utrudnienie mające na celu zniechęcić jak najwięcej osób do wyjazdów za swoja drużyną.

Spodziewając się problemów na wejściu przybyliśmy pod stadion dużo wcześniej. Dzięki temu wszyscy na sektorze gości zameldowali się przed pierwszym gwizdkiem. Samo wejście trwało długo i wszyscy byli dokładnie sprawdzani. Sześć osób nie przeszło kontroli i zostało zatrzymanych z różnych powodów na 48 godzin. Od pierwszej minuty lecimy z dopingiem. Od początku meczu nie zabrakło „pozdrowień”, które były dosyć intensywne. Legia tradycyjnie z głośnym dopingiem przez cały mecz pokazała się z dobrej strony. My również dopingujemy przez całe spotkanie często przebijając się przez miejscowych. Wspieramy piłkarzy, którzy tego dnia zostawili dużo serca na murawie jednak trochę z pomocą sędziego 3 punkty zostały w Warszawie. Wszystkie pojawiające się wątpliwości przy decyzjach sędziego potęguje fakt, że jest on z … Warszawy. Ci, którzy decydują o obsadach meczów Ekstraklasy powinni kierować się większym rozsądkiem.

Sektor kibiców Śląska

Sektor kibiców Śląska

 

 

Na sektorze gości wywieszamy transparent w którym jednoznacznie okazujemy nasz stosunek do dewiantów z LBGT. Po meczu dziękujemy piłkarzom za walkę i wracamy do domu. Podróż w obie strony spokojna bez żadnych incydentów. Blisko rok czasu nigdzie nie byliśmy na wyjeździe pociągiem. Wyjazd autami to nie to samo. W pociągu, wszyscy razem, pełna integracja i kibicowski klimat. Oby takich wyjazdów jak najwięcej. Podziękowania dla kibiców Legii Warszawa za pomoc udzieloną zatrzymanym kibicom Śląska. Zatrzymani fani WKSu, którzy zostali aresztowani na 48 h i otrzymali dwuletnie zakazy stadionowe. Ostatecznie do stolicy specem wybrało się 600 fanatyków Śląska Wrocław. Tego dnia wspierało nas 18 kibiców Motoru Lublin, 15 Lechii Gdańsk oraz 9 Slezsky Opava. Braciom dziękujemy za wsparcie! W związku z tym, że wojewoda Pomorski zamknął nam nam sektor gości w Gdyni najbliższy wyjazd czeka nas do Płocka. Oczywiście w poniedziałek…

Transparent przeciwko LGBT

Kibice Legii przy Łazienkowskiej

Fot.: NI-FO