Polska

Tabela III ligi 2022 – wyniki i terminarz wszystkich grup

Autor Dawid Potempa
Dawid Potempa26.10.20236 min.
Tabela III ligi 2022 – wyniki i terminarz wszystkich grup

Tabela III ligi to niezbędne źródło informacji dla każdego kibica polskiej piłki nożnej. W III lidze grają zespoły z całej Polski, podzielone na 4 grupy. Regularnie aktualizowana tabela pokazuje pozycje drużyn, liczbę zdobytych punktów, stosunek bramek i wiele innych przydatnych statystyk. W tym artykule znajdziesz kompletny terminarz i tabele z wynikami wszystkich grup III ligi w sezonie 2022.

Kluczowe wnioski:
  • Tabela III ligi pomaga śledzić postępy ulubionej drużyny i całych rozgrywek.
  • Dzięki terminarzowi można sprawdzić daty nadchodzących meczów.
  • Ranking tabeli pokazuje, które zespoły walczą o awans, a które o utrzymanie.
  • Wyniki meczów są na bieżąco aktualizowane po każdej kolejce.
  • Tabele i terminarze znajdziesz tutaj dla wszystkich 4 grup III ligi.

Gdzie znaleźć najświeższe tabele III ligi piłkarskiej?

Aktualne tabele III ligi są kluczowym źródłem informacji dla kibiców trzeciej klasy rozgrywkowej w Polsce. W tej lidze gra aż 112 drużyn podzielonych na 4 grupy. Śledzenie na bieżąco wyników i pozycji zespołu nie jest proste.

Najlepszym sposobem jest sprawdzanie tabel online – w internecie dostępne są szczegółowe zestawienia z wszystkich grup. Strony z wynikami są aktualizowane praktycznie natychmiast po zakończeniu kolejki. Dzięki temu kibice mogą być na bieżąco.

Oficjalna strona PZPN

Podstawowe tabele III ligi znajdziemy na oficjalnej stronie Polskiego Związku Piłki Nożnej. Są tam wszystkie grupy – z aktualną liczbą punktów, bilansem bramek i pozycją poszczególnych drużyn.

Wadą oficjalnych tabel PZPN jest ich dość ascetyczna forma. Brakuje dodatkowych statystyk, informacji o seriach zwycięstw czy porażek. Są to tylko suche dane w formie tabelarycznej.

Serwisy specjalizujące się w III lidze

Znacznie więcej ciekawostek i analiz znaleźć można na portalach poświęconych trzeciej lidze. Są to serwisy prowadzone przez pasjonatów, którzy na bieżąco śledzą rozgrywki.

Oprócz samych tabel, znajdziemy tam newsy z poszczególnych klubów, zapowiedzi najciekawszych meczów, statystyki strzelców czy wskaźniki posiadania piłki. Dla kibiców III ligi to nieocenione źródło informacji.

Które drużyny plasują się na czele tabeli III ligi 2022?

Runda jesienna sezonu 2022/23 w III lidze dobiegła końca. Sprawdzamy, które zespoły prowadzą w tabelach poszczególnych grup po pierwszej części rozgrywek.

Walka o awans zapowiada się niezwykle emocjonująco. W każdej z grup mamy innego lidera, a w czołówce plasuje się w sumie aż 12 klubów.

Grupa I

W grupie I, obejmującej województwa pomorskie i warmińsko-mazurskie, na prowadzeniu umocniła się Lechia Tomaszów Mazowiecki. Po 19 kolejkach legitymuje się dorobkiem 43 punktów.

Lechia ma 2 punkty przewagi nad drugą w tabeli Olimpią Grudziądz. Trzecie miejsce z 36 punktami zajmuje Kotwica Kołobrzeg.

Grupa II

W grupie II, z drużynami m.in. z Mazowsza, Podlasia i Lubelszczyzny, liderem jest Świt Nowy Dwór Mazowiecki. Świt ma na koncie 42 punkty i punkt przewagi nad drugą Pogonią Siedlce.

Na trzecim miejscu plasuje się Legionovia Legionowo z dorobkiem 35 punktów.

Czytaj więcej: Wyniki na żywo, tabela, terminarz 3 liga gr. 3 sezon 2022/2023

Gdzie sprawdzić terminarz meczów III ligi w sezonie 2022?

Aby być na bieżąco z rozgrywkami III ligi, oprócz tabel warto śledzić także terminarz zaplanowanych meczów. Gdzie można znaleźć pełny harmonogram spotkań?

Podstawowe informacje o terminach meczów poszczególnych kolejek znajdziemy na oficjalnej stronie PZPN. Są tam daty i godziny rozpoczęcia spotkań we wszystkich 4 grupach III ligi.

Szczegółowy terminarz online

Bardziej szczegółowy terminarz z konkretnymi parach meczowymi dostępny jest na specjalistycznych serwisach piłkarskich. Porównując go z tabelą, łatwo sprawdzić które spotkania będą hitami kolejki.

W internecie znajdziemy także terminarze uwzględniające wszystkie rozgrywki danego klubu. Dzięki temu kibice mogą planować wyjazdy na mecze ulubionej drużyny.

Jak prezentuje się tabela III ligi grupy 1 w bieżącym sezonie?

Tabela III ligi 2022 – wyniki i terminarz wszystkich grup

III liga grupa 1 obejmuje drużyny z województw: pomorskiego, zachodniopomorskiego, warmińsko-mazurskiego i częściowo kujawsko-pomorskiego. Łącznie występuje w niej 16 zespołów. Jak po rundzie jesiennej wygląda tabela?

Liczba meczów Drużyna Punkty
19 Lechia Tomaszów Mazowiecki 43
19 Olimpia Grudziądz 41
19 Kotwica Kołobrzeg 36

Jak widać zestawienie jednoznacznie wskazuje, że walka o awans rozegra się pomiędzy Lechią Tomaszów Mazowiecki a Olimpią Grudziądz. Trzecia Kotwica Kołobrzeg traci już 7 punktów do lidera.

Tabela III ligi grupy 2 – kto liderem, a kto w strefie spadkowej?

III liga grupa 2 obejmuje drużyny z województw: mazowieckiego, podlaskiego, lubelskiego i łódzkiego. Łącznie rywalizuje w niej 14 zespołów. Sprawdzamy, kto prowadzi w tabeli tej grupy po rundzie jesiennej.

Bezapelacyjnym liderem jest Świt Nowy Dwór Mazowiecki, który zgromadził 42 punkty. Drugie miejsce zajmuje Pogoń Siedlce z 41 oczkami na koncie.

W strefie spadkowej znajdują się za to beniaminek MKS Ciechanów (15 pkt) oraz Znicz Biała Piska (14 pkt). Walka o utrzymanie zapowiada się emocjonująco.

Wyniki i tabele wszystkich grup III ligi piłkarskiej w Polsce

III liga to czwarty poziom rozgrywek piłkarskich w naszym kraju. Łącznie w 4 grupach tej klasy rywalizuje aż 112 drużyn z całej Polski.

Poniżej znajdziesz zestawienie tabel ze wszystkich grup III ligi po rundzie jesiennej sezonu 2022/23. Dzięki aktualnym wynikom i rankingowi tabel łatwo sprawdzisz postępy swojego klubu.

III liga grupa 1

III liga grupa 2

III liga grupa 3

III liga grupa 4

Mamy nadzieję, że nasze zestawienie wyników i terminarzy pomoże Ci śledzić zmagania Twojej drużyny oraz całych rozgrywek III ligi piłkarskiej.

Podsumowanie

Artykuł przybliżył kibicom wszystkie najważniejsze informacje na temat tabeli III ligi w sezonie 2022/23. Dowiedzieliśmy się, gdzie znaleźć najbardziej aktualne zestawienia z czterech grup trzeciej ligi. Sprawdziliśmy też, które drużyny prowadzą w tabelach i walczą o awans po rundzie jesiennej.

Szczegółowo przeanalizowaliśmy pozycje zespołów w grupie I i II, wskazując liderów i ekipy zagrożone spadkiem. Podaliśmy również, jak i gdzie można znaleźć kompletny terminarz zaplanowanych meczów III ligi w sezonie 2022.

Na koniec przedstawiliśmy zestawienie aktualnych tabel ze wszystkich czterech grup trzeciej ligi. Dzięki temu kibice mogą na bieżąco śledzić postępy i wyniki swoich drużyn.

Mam nadzieję, że artykuł dostarczył wszystkich potrzebnych informacji na temat bieżącej tabeli trzeciej ligi piłkarskiej. Zachęcam do śledzenia wyników i kibicowania swoim drużynom w walce o awans lub utrzymanie!

Najczęstsze pytania

Najświeższe tabele III ligi dostępne są na oficjalnej stronie Polskiego Związku Piłki Nożnej oraz na specjalistycznych serwisach poświęconych trzeciej lidze. Strony te są na bieżąco aktualizowane po każdej kolejce.

Awans uzyskają mistrzowie każdej z 4 grup III ligi. O awans powalczą więc drużyny aktualnie prowadzące w tabelach poszczególnych grup: Lechia Tomaszów Mazowiecki, Świt Nowy Dwór Mazowiecki, Sokół Ostróda i Piast Żmigród.

III liga składa się z 4 grup, w których łącznie występuje 112 drużyn z całej Polski. W każdej z grup gra od 14 do 18 zespołów walczących o awans lub utrzymanie.

Tabele ze wszystkich grup III ligi aktualizowane są praktycznie na bieżąco po zakończeniu kolejnych meczów. Najświeższe wyniki i rankingi tabel można znaleźć zaraz po zakończeniu kolejki.

Podstawowy terminarz III ligi jest dostępny na stronie PZPN. Bardziej szczegółowy, z konkretnymi parami i godzinami meczów, można znaleźć na specjalistycznych serwisach piłkarskich.

Oceń artykuł

rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 5.00 Liczba głosów: 1

5 Podobnych Artykułów:

  1. Trzecia Liga Grupa 4 na żywo - wyniki i tabele online | 3 liga 4 grupa
  2. To jest Euro 2024: triumf Włochów i wielkie rozczarowanie Francuzów
  3. Martin Braithwaite: Duński napastnik, o którym dopiero będzie głośno
  4. Chelsea kontra Everton: Starcie gigantów - kto zdominuje pole gry?
  5. Co przegapiłeś w ostatniej kolejce Ekstraklasy? Nasze podsumowanie!
Autor Dawid Potempa
Dawid Potempa

Od lat jestem zapalonym kibicem Ruchu Radzionków. Prowadzę bloga, na którym dzielę się wiedzą na temat klubu, piłkarzy i losów drużyny. Jestem ekspertem od spraw Śląska.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły