16.05.2021 r. IX edycja biegu „Tropem Wilczym”

Już kolejny rok z rzędu, Stowarzyszenie kibiców „Wielki Śląsk” wzięło udział w biegu „Tropem Wilczym”, ku czci bohaterów podziemia antykomunistycznego. Tegoroczna, IX edycja, tym razem odbyła się w maju. Wszystko dlatego, że w pierwotnym terminie, jakim był 28 lutego, przez obowiązujące wówczas obostrzenia, nie mogły odbywać się imprezy tego typu.

IX edycja biegu Tropem Wilczym

IX edycja biegu Tropem Wilczym

Zanim jednak doszło do biegu, dzień wcześniej delegacja Stowarzyszenia pojawiła się z okazjonalnym transparentem na Cmentarzu Osobowickim. Kibice Śląska uporządkowali kwatery i pomnik oraz zapalili znicze, które pod tablicą pamięci ułożyli w formie biało-czerwonego krzyża. Wszystko to, by upamiętnić Żołnierzy Wyklętych, którzy są wzorem dla kibiców Śląska Wrocław jak i wszystkich patriotów.

IX edycja biegu Tropem Wilczym

Warto przypomnieć, że na polach 81A i 120 spoczywa 350 ofiar komunistycznego terroru. W latach 1948-56 pochowano tam żołnierzy Armii Krajowej, zrzeszenia Wolność i Niezawisłość, Narodowych Sił Zbrojnych, członków dolnośląskich organizacji antykomunistycznych i innych skazanych z artykułów politycznych ówczesnego prawa. Następnego dnia odbył się wspomniany wcześniej bieg ku czci Żołnierzy Niezłomnych. Przygotowania do IX edycji rozpoczęliśmy już wcześniej, będąc gotowi do pierwotnego terminu, ale przez zmianę daty, musieliśmy przełożyć naszą mobilizację.

Do drużyny Wielkiego Śląska na bieg zapisało się kilkadziesiąt osób. Między innymi  przedstawiciele FC Oława, FC Ząbkowice Śląskie, a także grupy Ultravaganza. W ekipie Stowarzyszenia Kibiców był również Prezes piłkarskiego Śląska – Piotr Waśniewski, a także legenda koszykarskiej sekcji – Maciej Zieliński, który wręczał medale każdemu z zawodników. Reprezentacja kibiców na bieg pojawiła się w towarzystwie baneru, który zaprezentowali dzień wcześniej na cmentarzu. Kibice z „Wielkiego Śląska” kolejny raz pokazali, że pamięć o historii i polskich bohaterach jest dla nich ważna. Tym razem na sportowo uczcili Żołnierzy Niezłomnych.

IX edycja biegu Tropem Wilczym

IX edycja biegu Tropem Wilczym

Fot.: Gosia, Paweł Kot