Trent alexander-arnold kontuzjowany - przerwa w grze

Trent alexander-arnold kontuzjowany - przerwa w grze
Autor Dawid Potempa
Dawid Potempa09.01.2024 | 6 min.

Kontuzja Trenta Alexandra-Arnolda z Liverpoolu to zła wiadomość dla kibiców The Reds. Angielski obrońca doznał urazu kolana podczas niedzielnego meczu Pucharu Anglii z Arsenalem. Jak poinformował Pepijn Lijnders, asystent menedżera Liverpoolu, Alexander-Arnold będzie pauzował przez kilka tygodni. To spory cios dla drużyny w walce o mistrzostwo kraju. Teraz inni obrońcy będą mieli szansę pokazać swoje umiejętności. Liverpool z pewnością odczuje brak swego kluczowego zawodnika, który w tym sezonie zanotował już 12 asyst.

Kontuzja Trenta Alexandra-Arnolda

Obrońca Liverpoolu Trent Alexander-Arnold doznał kontuzji kolana podczas niedzielnego meczu Pucharu Anglii z Arsenalem. Jak poinformował asystent menedżera The Reds Pepijn Lijnders, Anglik naderwał więzadło boczne w kolanie i będzie pauzował przez kilka tygodni. To bardzo zła wiadomość dla Liverpoolu w kluczowym momencie sezonu.

Alexander-Arnold doznał urazu w trakcie zwycięskiego 2:0 spotkania na Emirates Stadium. 25-letni prawy obrońca musiał opuścić plac gry w pierwszej połowie. Już wówczas było wiadomo, że kontuzja jest poważna.

Badania potwierdziły, że Anglik naderwał więzadło boczne w kolanie. Będzie musiał pauzować przez kilka tygodni, ale dokładny czas przerwy nie jest jeszcze znany. Na pewno opuści szereg najbliższych spotkań Liverpoolu.

Walka o mistrzostwo utrudniona

Kontuzja Alexandra-Arnolda to spory problem dla Liverpoolu. Anglik był kluczowym piłkarzem The Reds w tym sezonie, notując aż 12 asyst. Jego dośrodkowania i kreowanie akcji ofensywnych będzie bardzo brakować drużynie Jürgena Kloppa.

Liverpool walczy obecnie o mistrzostwo Anglii i brak tak ważnego zawodnika może mieć kluczowe znaczenie. The Reds tracą 7 punktów do liderującego Manchesteru City i nie mogą sobie pozwolić na stratę punktów. Bez Alexandra-Arnolda będzie o to znacznie trudniej.

Przerwa w grze obrońcy Liverpoolu

Pepijn Lijnders, asystent menedżera Liverpoolu, przyznał, że kontuzja Alexandra-Arnolda to "nie tak dobra wiadomość" dla zespołu. Podkreślił, że Anglik był kluczowym piłkarzem Liverpoolu w tym sezonie i będzie go bardzo brakować.

- Trent był decydujący we wszystkich meczach. To on stale kreował dla nas akcje ofensywne. Będziemy za nim tęsknić - powiedział Lijnders.

25-letni obrońca w tym sezonie rozegrał już 26 meczów we wszystkich rozgrywkach i zanotował aż 12 asyst, co czyni go jednym z najlepszych podających w Premier League. Teraz na kilka tygodni wypadnie z gry.

Szansa dla innych obrońców

Kontuzja Alexandra-Arnolda to zła wiadomość dla Liverpoolu, ale paradoksalnie szansa dla kilku innych obrońców. Joe Gomez, Calvin Ramsay czy James Milner będą teraz walczyć o miejsce prawego obrońcy w wyjściowym składzie.

Gomez już kilkakrotnie zastępował kontuzjowanego Alexandra-Arnolda. Teraz może dostać serię meczów w podstawowym składzie, aby udowodnić swoją wartość. To dla niego wielka szansa, którą musi wykorzystać.

Czytaj więcej: Erik ten hag 5/4 w wy%C5%82%C4%85czeniu manchester united z europy

Powrót do pełni formy po urazie kolana

Po ogłoszeniu diagnozy urazu Alexandra-Arnolda, kibice i eksperci zastanawiają się, kiedy piłkarz wróci do gry i jak szybko odzyska dawną formę. Kontuzje więzadeł w kolanie bywają bardzo poważne.

Lekarze Liverpoolu na razie nie podają dokładnych ram czasowych. Mówią jedynie o kilku tygodniach przerwy. Można się spodziewać, że Alexender-Arnold wróci do gry najwcześniej pod koniec lutego.

Kluczowe będzie to, jak szybko uda mu się odzyskać pełnię umiejętności po takiej kontuzji. Często zawodnicy potrzebują czasu, by wrócić do optymalnej dyspozycji. Liverpool liczy, że jego asystent jak najszybciej wróci do wysokiej formy.

Rehabilitacja i treningi

Alexander-Arnold po przejściu niezbędnych zabiegów rozpocznie teraz żmudny proces rehabilitacji. Będzie musiał stopniowo przywracać sprawność kolana, aby uniknąć nawrotu kontuzji.

Gdy stan jego zdrowia na to pozwoli, piłkarz stopniowo wróci do treningów indywidualnych. Najpierw będzie ćwiczył samo kolano i mięśnie nogi, by później przejść do treningów z piłką i być może treningów z drużyną.

Dopiero gdy sztab medyczny Liverpoolu uzna, że Alexender-Arnold jest w pełni gotowy do gry, piłkarz wróci do składu. Może to jednak potrwać nawet ponad miesiąc.

Liverpool bez swego asystenta w kluczowym momencie

Kontuzja Trenta Alexandra-Arnolda to ogromny problem dla Liverpoolu. Anglik był kluczowym piłkarzem The Reds w tym sezonie, notując aż 12 asyst. Jego dośrodkowania i kreowanie akcji ofensywnych będzie bardzo brakować drużynie.

Pepijn Lijnders przyznał, że kontuzja Alexandra-Arnolda to "nie tak dobra wiadomość". Podkreślił, że Anglik był kluczowym piłkarzem Liverpoolu w tym sezonie i będzie go bardzo brakować.

Liverpool walczy obecnie o mistrzostwo Anglii i brak tak ważnego zawodnika może mieć kluczowe znaczenie. The Reds tracą 7 punktów do liderującego Manchesteru City i nie mogą sobie pozwolić na stratę punktów. Bez Alexandra-Arnolda będzie o to znacznie trudniej.

Kontuzja nastąpiła w najgorszym możliwym momencie. Teraz inni zawodnicy muszą wzmocnić grę w defensywie i ofensywie, aby zrekompensować absencję angielskiego asystenta. Tylko w ten sposób Liverpool zachowa szanse na tytuł mistrza Anglii.

Podsumowanie

W artykule omówiono kontuzję, której niedawno doznał obrońca Liverpoolu Trent Alexander-Arnold. Piłkarz naderwał więzadło boczne w kolanie podczas niedzielnego meczu z Arsenalem. Będzie pauzował kilka tygodni, co jest ogromnym problemem dla Liverpoolu walczącego o mistrzostwo.

Alexander-Arnold był kluczowym zawodnikiem Liverpoolu w tym sezonie, notując aż 12 asyst. Jego dośrodkowania i kreowanie akcji ofensywnych będzie bardzo brakować drużynie. Teraz inni obrońcy dostaną szansę pokazania swoich umiejętności.

Po rehabilitacji i treningach Alexander-Arnold wróci do gry, ale może potrzebować czasu, by odzyskać dawną dyspozycję. Tymczasem Liverpool bez swego asystenta będzie miał trudniejszą walkę o upragniony tytuł mistrza kraju. Musi sobie jakoś poradzić z osłabieniem defensywy.

Podsumowując, kontuzja jest sporym pechem dla Liverpoolu i samego zawodnika. Obaj liczą jednak, że po kilku tygodniach Alexander-Arnold wróci do gry i pomoże drużynie w walce o trofea. Teraz muszą stawić czoła tej trudnej sytuacji.

5 Podobnych Artykułów:

  1. Trzecia Liga Grupa 4 na żywo - wyniki i tabele online | 3 liga 4 grupa
  2. Niedostępni w Twojej lokalizacji: co się dzieje?
  3. Przenosiny zweryfikowanych transferów: Premier League, Sky Bet EFL i europejskie transfery zakończone na sezon 2023/24
  4. Klasyfikacja strzelców Ekstraklasy w sezonie 2022/2023 - Tabela najlepszych strzelców
  5. Legia Warszawa na europejskich boiskach - zdobyte trofea w krajach i latach
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Dawid Potempa
Dawid Potempa

Od lat jestem zapalonym kibicem Ruchu Radzionków. Prowadzę bloga, na którym dzielę się wiedzą na temat klubu, piłkarzy i losów drużyny. Jestem ekspertem od spraw Śląska.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły