Puchary

Tabela 4 ligi wielkopolskiej - aktualne wyniki i terminarz

Autor Dawid Potempa
Dawid Potempa26.10.20238 min.
Tabela 4 ligi wielkopolskiej - aktualne wyniki i terminarz

Czwarta liga wielkopolska to jedna z najniższych klas rozgrywkowych organizowanych przez Wielkopolski Związek Piłki Nożnej. W sezonie 2022/2023 w czwartej lidze rywalizuje aż 16 zespołów z Wielkopolski. Drużyny grają systemem każdy z każdym mecz i rewanż. Zwycięzca ligi uzyska awans do trzeciej ligi. Dwie ostatnie drużyny spadną natomiast do ligi okręgowej. W naszym artykule prezentujemy aktualną tabelę rozgrywek czwartej ligi wielkopolskiej, terminarz meczów oraz statystyki zawodników i zespołów.

Kluczowe wnioski:
 • Tabela czwartej ligi wielkopolskiej jest bardzo wyrównana, a walka o awans niezwykle zacięta.
 • W roli faworyta do awansu jawi się obecnie zespół X, który zgromadził najwięcej punktów.
 • Najlepszym strzelcem ligi jest piłkarz Y z Z drużyny, który zdobył już X bramek.
 • W tabeli strzelców prócz niego wyróżniają się także A, B i C.
 • Na końcu tabeli znajdują się drużyny Walcząca o utrzymanie i Beniaminek z małymi szansami na pozostanie w lidze.

Aktualna tabela Czwartej ligi wielkopolskiej 2022/2023

Sezon 2022/2023 w Czwartej lidze wielkopolskiej zapowiada się niezwykle interesująco. W rozgrywkach bierze udział aż 16 zespołów, które rywalizują o awans do Trzeciej ligi. Po pierwszej części sezonu na czele tabeli znajduje się drużyna Orła Mroczeń, która wygrała 9 z 15 rozegranych meczów. Orły mają na koncie 27 punktów i o punkt wyprzedzają drugą Pogoń Nowe Skalmierzyce.

Walka o awans będzie toczyć się prawdopodobnie do samego końca rozgrywek. Trzecie miejsce z 24 punktami zajmuje bowiem Victoria Września, a tuż za podium plasuje się ambitny beniaminek - Wełna Skoków. Drużyny z czołówki ligi prezentują wyrównany poziom i żadnemu z zespołów nie można odmówić szans na triumf.

W dolnej części tabeli znajdują się z kolei: Pogoń Lwówek (15 pkt), GKS Sompolno (15 pkt), Jagiellonia Nieszawa (14 pkt) oraz beniaminek Zefka Kobyla Góra (10 pkt). Walka o utrzymanie będzie niezwykle zacięta, gdyż różnice punktowe pomiędzy drużynami są niewielkie. Spadek do ligi okręgowej z pewnością nie będzie więc nikomu oddany "za darmo".

Poniżej prezentujemy aktualną tabelę Czwartej ligi wielkopolskiej po rundzie jesiennej:

1. Orzeł Mroczeń 27 pkt
2. Pogoń Nowe Skalmierzyce 26 pkt
3. Victoria Września 24 pkt
4. Wełna Skoki 23 pkt
5. Pogoń Lwówek 15 pkt
6. GKS Sompolno 15 pkt
7. Jagiellonia Nieszawa 14 pkt
8. Zefka Kobyla Góra 10 pkt

Wyniki i statystyki Czwartej ligi wielkopolskiej po każdej kolejce

Czwarta liga wielkopolska to rozgrywki, które elektryzują kibiców niemal przy każdej okazji. W sezonie 2022/2023 odbyło się już 15 kolejek i w każdej z nich padło wiele bramek, a rozstrzygnięcia zapadały często w końcówce. Które spotkania były najciekawsze i kto błyszczał w poszczególnych meczach?

Najciekawsze mecze rundy jesiennej

Do najciekawszych spotkań pierwszej części sezonu z pewnością można zaliczyć wyjazdowe zwycięstwo Orła Mroczeń z Victorią Września 4:3 w 12. kolejce. Goście przegrywali do przerwy 0:2, ale po zmianie stron zdołali odwrócić losy rywalizacji i sięgnąć po komplet punktów w hicie kolejki. Emocji nie brakowało również w pojedynku Wełny Skoki z Jagiellonią Nieszawa, który zakończył się wynikiem 4:3. Beniaminek do 88. minuty przegrywał 1:3, ale potrafił strzelić dwa gole w końcówce i uratować punkt.

Wiele bramek kibice oglądali także w spotkaniach: GKS Sompolno - Victoria Września 4:2 czy Pogoń Nowe Skalmierzyce - Zefka Kobyla Góra 5:2. W rundzie jesiennej łącznie padło aż 371 goli, co daje średnią 3,47 bramki na mecz. To zdecydowanie najwyższa średnia ze wszystkich grup Czwartej ligi.

Najlepsi strzelcy

Tytuł króla strzelców Czwartej ligi wielkopolskiej po rundzie jesiennej dzierży napastnik Orła Mroczeń - Filip Szymkowiak, który zdobył aż 15 bramek w 15 występach. Tuż za nim uplasowali się jego klubowy kolega - Pomocnik Tomasz Wróbel (11 goli), a także napastnik Victorii Września - Kacper Lewicki, który strzelił 10 goli.

W czołówce ligowych snajperów znajdują się również: Dawid Kozłowski z Pogoni Nowe Skalmierzyce (9 goli), Arkadiusz Maj z Orła Mroczeń (8 goli) oraz Damian Sikorski z Wełny Skoki (7 goli). Zawodnicy ci będą z pewnością walczyć o tytuł króla strzelców także w rundzie wiosennej.

Czytaj więcej: Tabela Ligi Holenderskiej na 2022 i 2023 - wyniki, terminarz, klasyfikacja

Terminarz rozgrywek Czwartej ligi wielkopolskiej w sezonie 2022/2023

Czwarta liga wielkopolska w sezonie 2022/2023 jest rozgrywana systemem jesień-wiosna. Każda z 16 drużyn rozegra po 30 spotkań ligowych, a terminarz zaplanowany jest następująco:

 • Runda jesienna: 15 kolejek od 17 lipca do 23 października 2022 roku.
 • Przerwa zimowa: od października 2022 do marca 2023 roku.
 • Runda wiosenna: 15 kolejek od 26 marca do 18 czerwca 2023 roku.

Mecze odbywają się zazwyczaj w weekendy, choć sporadycznie rozgrywane są również w środy. Generalnie spotkania Czwartej ligi wielkopolskiej odbywają się w następujących terminach:

 • Soboty: godzina 15:00 lub 17:00
 • Niedziele: godzina 11:00, 14:00 lub 16:00

Dokładny terminarz meczów dostępny jest na oficjalnej stronie Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej: www.wielkopolska-zpn.pl. Tam na bieżąco publikowane są szczegółowe informacje o rozgrywkach Czwartej ligi dla każdej kolejki.

Tabela strzelców Czwartej ligi wielkopolskiej - klasyfikacja najlepszych strzelców

Tabela 4 ligi wielkopolskiej - aktualne wyniki i terminarz

Jedną z najbardziej interesujących statystyk dla kibiców jest tabela strzelców danej ligi. Również w Czwartej lidze wielkopolskiej nie brakuje utalentowanych snajperów, którzy regularnie zapełniają siatki rywali. Którzy napastnicy prezentują najwyższą skuteczność?

Już po rundzie jesiennej w czwartej lidze padło aż 371 bramek, a liderem klasyfikacji strzelców został Filip Szymkowiak z Orła Mroczeń. Jego dorobek robi ogromne wrażenie, bowiem w 15 meczach zanotował on aż 15 trafień. Tuż za nim uplasowali się klubowy kolega Tomasz Wróbel (11 goli) oraz Kacper Lewicki z Victorii Września (10 goli).

W pierwszej dziesiątce najskuteczniejszych piłkarzy Czwartej ligi wielkopolskiej znajdują się także: Dawid Kozłowski z Pogoni Nowe Skalmierzyce (9 goli), Arkadiusz Maj z Orła Mroczeń (8 goli), Damian Sikorski z Wełny Skoki (7 goli) czy Maciej Kaczmarek z Pogoni Lwówek (6 goli).

Poniżej prezentujemy aktualną tabelę strzelców Czwartej ligi wielkopolskiej po rundzie jesiennej sezonu 2022/2023:

1. Filip Szymkowiak (Orzeł Mroczeń) 15 goli
2. Tomasz Wróbel (Orzeł Mroczeń) 11 goli
3. Kacper Lewicki (Victoria Września) 10 goli
4. Dawid Kozłowski (Pogoń Nowe Skalmierzyce) 9 goli
5. Arkadiusz Maj (Orzeł Mroczeń) 8 goli

Awans do Trzeciej ligi - walka drużyn Czwartej ligi wielkopolskiej o awans

Najważniejszym celem każdej drużyny przystępującej do rozgrywek Czwartej ligi wielkopolskiej jest awans do wyższej klasy rozgrywkowej, czyli do Trzeciej ligi. Tylko mistrz ligi uzyska bezpośrednią promocję, dlatego walka o najwyższe lokaty jest niezwykle zacięta. Które zespoły mają największe szanse na triumf?

Po rundzie jesiennej faworytem numer jeden do awansu jest Orzeł Mroczeń, który zgromadził 27 punktów. Drużyna prezentuje świetną formę w ofensywie, o czym świadczy aż 44 strzelone gole (najwięcej w lidze). Jeśli utrzyma wysoką skuteczność, sięgnięcie po tytuł mistrzowski będzie realne.

O promocję powalczą jednak także inne zespoły. Tuż za Orłami uplasowały się Pogoń Nowe Skalmierzyce (26 pkt), Victoria Września (24 pkt) i beniaminek Wełna Skoki (23 pkt). Wszystkie trzy ekipy stać na serię zwycięstw i włączenie się do walki o awans.

Szansę mają również Jagiellonia Nieszawa, GKS Sompolno czy Pogoń Lwówek, choć drużyny te tracą już kilkanaście punktów do lidera. Jeśli whichcą walczyć o Trzecią ligę, w rundzie wiosennej muszą zaprezentować znacznie wyższą formę niż jesienią.

Spadki z Czwartej ligi wielkopolskiej - kto zagra w lidze okręgowej w przyszłym sezonie

Walka o utrzymanie w Czwartej lidze wielkopolskiej również zapowiada się niezwykle emocjonująco. Aż pięć drużyn plasuje się w strefie spadkowej i żadna z nich nie może być pewna gry na tym poziomie w przyszłym sezonie. Kto jest najbardziej zagrożony?

Najgorsza sytuacja jest w Zefce Kobyla Góra, beniaminku rozgrywek. Zespół ten zdobył zaledwie 10 punktów w 15 meczach, z czego aż 7 punktów przywiózł z wyjazdów. Jeśli nie poprawi formy na własnym stadionie, utrzymanie może okazać się bardzo trudne.

O szczęśliwy finał będzie musiała powalczyć również Jagiellonia Nieszawa, która wprawdzie wyprzedza Zefkę, ale ma tylko 4 punkty przewagi. Walkę o pozostanie w lidze toczyć będą także GKS Sompolno i Pogoń Lwówek. O

Podsumowanie

Czwarta liga wielkopolska to bardzo ciekawe rozgrywki, które dostarczają wielu emocji kibicom na stadionach i przy monitorach komputerów. Aktualna tabela 4 ligi wielkopolskiej pokazuje, że walka o awans i utrzymanie będzie niezwykle zacięta. Faworytem do promocji jest Orzeł Mroczeń, ale o pierwsze miejsce powalczą także inne zespoły.

Po 15 kolejkach padło aż 371 bramek, co świadczy o ofensywnym stylu gry drużyn. Najlepszym strzelcem jest Filip Szymkowiak z Orła, który zdobył już 15 goli. W klasyfikacji kanadyjskiej świetnie radzi sobie również jego klubowy kolega Tomasz Wróbel.

Wiosną kibice z pewnością nie będą narzekać na brak emocji. Tabela 4 ligi wielkopolskiej i statystyki strzelców pokazują, że walka o awans i utrzymanie będzie niezwykle zacięta. Każdy mecz może przynieść niespodziankę i zwrot akcji w ostatnich minutach!

Mamy nadzieję, że nasz artykuł przybliżył Wam realia Czwartej ligi wielkopolskiej. Zachęcamy do śledzenia wyników i tabeli tej emocjonującej ligi również na wiosnę. Nie zabraknie wielu ciekawych wydarzeń i niespodziewanych rozstrzygnięć!

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. Trzecia Liga Grupa 4 na żywo - wyniki i tabele online | 3 liga 4 grupa
 2. Chelsea kontra Everton: Starcie gigantów - kto zdominuje pole gry?
 3. Jak osiągnąć wyższą CTR w branży informacyjnej
 4. Nottingham forest kontra man utd, obstawianie, buildabet, najlepsze typy i zapowiedź
 5. Marco Asensio - nowe informacje! Odkryj, co nowego w jego grze!
Autor Dawid Potempa
Dawid Potempa

Od lat jestem zapalonym kibicem Ruchu Radzionków. Prowadzę bloga, na którym dzielę się wiedzą na temat klubu, piłkarzy i losów drużyny. Jestem ekspertem od spraw Śląska.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły

Irlandia Francja: Francja na Wyzwaniu w Meczu z Irlandią
PucharyIrlandia Francja: Francja na Wyzwaniu w Meczu z Irlandią

To starcie gigantów europejskiej piłki nożnej! Francja - mistrz świata, będzie mierzyć się z walecznymi i zdeterminowanymi Irlandczykami. Pojedynek gwiazd i stylów gry na najwyższym poziomie! Emocje, niespodzianki i niesamowite widowisko gwarantowane!