News

Mauricio pochettino zasługuje na czas, aby całkowicie odmienić fortuny Chelsea

Autor Adam Wróblewski
Adam Wróblewski16.02.20244 min.
Mauricio pochettino zasługuje na czas, aby całkowicie odmienić fortuny Chelsea

Mauricio Pochettino zasługuje na czas, aby całkowicie odmienić fortuny Chelsea. Mimo kiepskich wyników, nowy menedżer The Blues robi postępy w budowaniu drużyny na miarę swoich oczekiwań. Niezrozumienie ze strony kibiców i ekspertów wynika po części z niedostrzegania zmian taktycznych wprowadzanych przez Argentyńczyka. Chelsea gra lepiej, niż mogłoby się wydawać, ale problemy w obu polach karnych i kontuzje kluczowych piłkarzy hamują drużynę. Pochettino potrzebuje czasu, by młody zespół w pełni zaadaptował się do jego stylu.

Mauricio Pochettino potrzebuje czasu, by odmienić losy Chelsea

Mauricio Pochettino został zatrudniony w Chelsea z jasnym celem poprawy wyników i odbudowy potencjału drużyny. Jednak po kilkunastu miesiącach pracy wciąż brakuje efektów na boisku. The Blues zajmują dopiero 12. miejsce w tabeli, a gra zespołu pozostawia wiele do życzenia. Wielu ekspertów i kibiców zaczyna tracić cierpliwość do pracy Pochettino.

Jednak po głębszej analizie widać, że menedżer Chelsea potrzebuje po prostu więcej czasu, by w pełni zrealizować swój plan na drużynę. Proces przebudowy The Blues jest skomplikowany i wymaga cierpliwego podejścia. Oczekiwanie natychmiastowych efektów byłoby nierozsądne.

Niezrozumienie pomysłów taktycznych Pochettino

Wiele osób krytykujących pracę Pochettino w Chelsea nie dostrzega zmian, jakie Argentyńczyk już wprowadził w grze zespołu. Drużyna prezentuje się lepiej pod względem taktycznym i jest bliżej jego idei niż na początku sezonu.

Pochettino wdraża pressing, szybki atak pionowy i elastyczność ustawienia. Te elementy już funkcjonują, ale brakuje im jeszcze finezji. Potrzeba czasu, by piłkarze w pełni zaadaptowali się do nowego stylu.

Problemy Chelsea w obu polach karnych

Największą bolączką Chelsea jest nieskuteczność w obu polach karnych. Z jednej strony The Blues marnują wiele sytuacji, z drugiej popełniają proste błędy defensywne.

W ataku brakuje piłkarza, który regularnie strzelałby gole. Nowe transfery, jak Nicolas Jackson, potrzebują czasu na adaptację. Wkrótce powinien wrócić Christopher Nkunku, co poprawi sytuację ofensywną Chelsea.

W defensywie młody zespół popełnia za dużo błędów, co prowadzi do utraty bramek. Zgranie nowej linii obrony i rozumienie partnerów z pola wymaga cierpliwej pracy.

Powrót kontuzjowanych piłkarzy

Poważne kontuzje kluczowych piłkarzy, jak Reece James i Ben Chilwell, znacząco osłabiły Chelsea. Są to kluczowi zawodnicy systemu Pochettino.

Gdy wrócą do gry, przyniosą większą kreatywność w ataku i solidność w defensywie. Dopiero wówczas będzie można w pełni ocenić pomysły taktyczne Pochettino.

Czytaj więcej: Tygodniowe wskazówki Akumulatora Sporting Life

Młody zespół Pochettino popełnia błędy

Kolejnym powodem problemów Chelsea jest młody wiek wielu piłkarzy sprowadzonych przez Pochettino. Aż 6 podstawowych graczy dołączyło do zespołu przed tym sezonem.

Brakuje im ogrania i zrozumienia, co prowadzi do chaosu oraz błędów indywidualnych. Młody zespół musi po prostu dostać czas, by się zgrać.

Popełnienie błędów przez młodych piłkarzy jest zrozumiałe. Potrzebują czasu i cierpliwej pracy, by wyeliminować mankamenty.

Pomyłki w rozegraniu czy podaniach to naturalny efekt procesu budowy drużyny. Krytyka pod adresem Pochettino jest więc nieuzasadniona.

Wyniki nie odzwierciedlają dobrej gry Chelsea

Mauricio pochettino zasługuje na czas, aby całkowicie odmienić fortuny Chelsea

Paradoksalnie, mimo słabych wyników Chelsea gra lepiej, niż mogłoby się wydawać. Pokazują to zaawansowane statystyki.

Spodziewana liczba punktów czy posiadanie piłki wskazują, że The Blues zasługują na więcej. Brakuje jednak efektywności i doświadczenia.

Miejsce w tabeli Premier League 12.
Spodziewana liczba punktów 40 (5. miejsce)
Posiadanie piłki Topowe wyniki w lidze

Dobra gra nie przekłada się jeszcze na punkty, ale pokazuje potencjał drużyny Pochettino. Dajmy mu czas, a zacznie to procentować.

Podsumowanie

Mauricio Pochettino objął Chelsea w trudnym momencie i postawił sobie za cel gruntowną przebudowę zespołu. Po ponad roku pracy efekty nie są jeszcze widoczne, ale Argentyńczyk zasługuje na czas i cierpliwość. Wprowadza on zmiany w taktyce i stylu gry, które wymagają adaptacji. Problemy Chelsea wynikają głównie z niedostatków w polu karnym i kontuzji kluczowych piłkarzy. Pochettino buduje młody zespół, który musi się zgrać i wyeliminować błędy. Dobra gra Chelsea nie przekłada się na wyniki, ale pokazuje potencjał drużyny do rozwoju w najbliższym czasie.

Podsumowując, krytyka Pochettino jest przedwczesna. Wyniki nie odzwierciedlają postępu w grze Chelsea. Dajmy mu czas, aby w pełni odmienić losy i fortuny The Blues zgodnie ze swoją wizją.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Trzecia Liga Grupa 4 na żywo - wyniki i tabele online | 3 liga 4 grupa
  2. To jest Euro 2024: triumf Włochów i wielkie rozczarowanie Francuzów
  3. Martin Braithwaite: Duński napastnik, o którym dopiero będzie głośno
  4. Chelsea kontra Everton: Starcie gigantów - kto zdominuje pole gry?
  5. Co przegapiłeś w ostatniej kolejce Ekstraklasy? Nasze podsumowanie!
Autor Adam Wróblewski
Adam Wróblewski

Cześć, jestem specjalista od piłki nożnej, tutaj znajdziesz świeże informacje ze świata futbolu, zarówno z Polski, jak i z zagranicy. Pasjonuję się reprezentacją narodową oraz wydarzeniami związanych z pucharami i mistrzostwami, zarówno Europy, jak i świata. Zapraszam do śledzenia mojego bloga, gdzie dzielę się moją wiedzą i pasją do piłki nożnej.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły

Zaskakujący faworyt na nowego menedżera Manchesteru United
NewsZaskakujący faworyt na nowego menedżera Manchesteru United

Mauricio Pochettino według bukmacherów jest obecnie faworytem do objęcia posady menedżera Manchesteru United. Niespodzianką jest wysoka pozycja Kierana McKenny, byłego asystenta Solskjæra w United, który obecnie cieszy się sukcesami w Ipswich Town