Legia Warszawa Zarobki Piłkarzy 2023 | Ile Zarabiają w Legii?

Legia Warszawa Zarobki Piłkarzy 2023 | Ile Zarabiają w Legii?
Autor Daria Sikorska
Daria Sikorska26.10.2023 | 6 min.

Legia Warszawa Zarobki piłkarzy od zawsze wzbudzały duże emocje wśród kibiców i opinii publicznej. W końcu Legia to najbardziej utytułowany polski klub, więc nic dziwnego, że interesuje nas, ile zarabiają zawodnicy grający w jej barwach. W tym artykule przyjrzymy się pensjom piłkarzy Legii w 2023 roku i sprawdzimy, kto aktualnie jest najlepiej wynagradzany w drużynie. Zobaczymy również, jakie są różnice w zarobkach pomiędzy poszczególnymi zawodnikami oraz ilu piłkarzy zarabia w Legii powyżej określonej kwoty. Jeśli interesujesz się finansami w świecie futbolu, koniecznie przeczytaj ten artykuł do końca!

Kluczowe wnioski:

 • Najwięcej w Legii zarabiają obcokrajowcy oraz największe gwiazdy.
 • Są ogromne dysproporcje pomiędzy pensjami niektórych piłkarzy.
 • Zarobki w Legii rosną z roku na rok.
 • Najmniej zarabiają młodzi wychowankowie lub nowi zawodnicy.
 • Dokładne kwoty pensji trzymane są w tajemnicy.

Ile zarabiają piłkarze Legii Warszawa w 2023 roku?

Kwestia zarobków piłkarzy Legii Warszawa od dawna budzi spore zainteresowanie kibiców i opinii publicznej. Nic dziwnego, bo mistrz Polski zawsze przyciągał uwagę i dyskusje na temat wynagrodzeń jego zawodników są wręcz nieuniknione. Jak prezentują się więc pensje piłkarskiej elity w Warszawie w 2023 roku?

Niestety dokładne kwoty, jakie inkasują poszczególni piłkarze Legii, nie są podawane do informacji publicznej. Można jednak stwierdzić z dużą dozą pewności, że najlepiej opłacani zawodnicy zarabiają około 300-400 tys. złotych miesięcznie. Są to gwiazdy drużyny, reprezentanci Polski oraz obcokrajowcy.

Z kolei przeciętny zawodnik pierwszego składu Legii otrzymuje pensję rzędu 50-100 tys. złotych miesięcznie. To i tak bardzo dobre stawki, biorąc pod uwagę realia polskiej piłki nożnej. Oczywiście są też młodzi piłkarze z akademii, którzy muszą się zadowolić niższymi kwotami rzędu kilkunastu tysięcy złotych pensji.

Podsumowując, zarobki w Legii Warszawa są zróżnicowane i uzależnione od renomy i statusu piłkarza w zespole. Klub stać jednak na wysokie pensje dla swoich największych gwiazd.

Pensje zagranicznych piłkarzy Legii

W ostatnich latach Legia sprowadza coraz więcej obcokrajowców, którzy mają wzmocnić jakość zespołu. Wiąże się to oczywiście z koniecznością zaoferowania takim graczom odpowiednio wysokich zarobków, porównywalnych ze standardami zachodnimi.

Dlatego obcokrajowcy w Legii z reguły zarabiają dużo więcej niż Polacy. Niektórzy z nich otrzymują miesięczne wypłaty sięgające nawet 500-600 tys. złotych! Taka polityka bywa krytykowana, ale klub uważa, że sprowadzenie uznanych piłkarzy z zagranicy to niezbędny koszt, by odzyskać dawną potęgę.

Którzy piłkarze Legii mają najwyższe pensje?

Którzy konkretni piłkarze Legii zarabiają najwięcej? Według nieoficjalnych informacji, do najlepiej opłacanych zawodników warszawskiego klubu należą:

 • Josue - pomocnik z Kostaryki, miesięcznie ok. 400-500 tys. zł
 • Ernest Muci - napastnik z Albanii, ok. 250-350 tys. zł pensji
 • Lindsay Rose - obrońca z Wysp Zielonego Przylądka, zarabia ok. 300 tys. zł

Powyższe kwoty nie są oficjalnie potwierdzone, ale wydają się bardzo prawdopodobne. Wśród najlepiej zarabiających piłkarzy Legii są także na pewno Bartosz Slisz, Artur Jędrzejczyk, czy Mahir Emreli.

Widać wyraźnie, że priorytetem klubu jest zatrzymanie kluczowych postaci zespołu, nawet za cenę bardzo wysokich pensji. Taka polityka buduje mocną pozycję Legii w ekstraklasie, ale też niesie ze sobą spore ryzyko finansowe.

Czytaj więcej: Trzecia Liga Grupa 4 na żywo - wyniki i tabele online | 3 liga 4 grupa

Zarobki nowych piłkarzy Legii Warszawa

Legia co roku pozyskuje nowych piłkarzy, aby wzmocnić zespół przed kolejnym sezonem. Jak prezentują się zarobki nowo sprowadzonych zawodników?

Legia co roku pozyskuje nowych piłkarzy, aby wzmocnić zespół przed kolejnym sezonem. W kontekście poszukiwań nowych talentów, niezwykle ciekawe może być obserwowanie, jakich filmów i seriali preferują gwiazdy futbolu, co można sprawdzić na stronie https://vizjer-pl.pl, oferującej bogaty wybór produkcji, które mogą być inspiracją zarówno dla zawodników, jak i fanów piłki nożnej. Jak więc prezentują się zarobki nowo sprowadzonych zawodników? Z reguły nowi piłkarze, zwłaszcza młodzi Polacy, otrzymują w Legii skromniejsze pensje niż podstawowi zawodnicy. Kwoty rzędu 20-40 tys. złotych miesięcznie to standard dla świeżych nabytków bez ustalonej marki.

Inaczej jest w przypadku uznanych wzmocnień z zagranicy. Oni od razu dostają status gwiazd i pensje na poziomie co najmniej 100-150 tys. złotych miesięcznie. Nie brakuje też przykładów nowych graczy z zagranicy, którzy od razu zaczynają zarabiać w Legii po 300-400 tysięcy.

Podsumowując, nowi piłkarze Legii muszą najpierw udowodnić swoją wartość na boisku, by móc liczyć na podwyżkę. Ale klub potrafi też mocno inwestować w obiecujące transfery.

Najlepiej opłacani piłkarze Legii w obecnym sezonie

Legia Warszawa Zarobki Piłkarzy 2023 | Ile Zarabiają w Legii?

Którzy piłkarze aktualnie zarabiają najwięcej w Legii? Według nieoficjalnych informacji, oto zawodnicy z najwyższymi zarobkami w Warszawie w sezonie 2022/2023:

Josue400-500 tys. zł
Lindsay Rose300-400 tys. zł
Ernest Muci250-350 tys. zł

Powyżsi piłkarze zdecydowanie przodują pod względem zarobków w aktualnym sezonie. Liderem jest Josue, który jako kluczowa postać zespołu dostaje pensję godną supergwiazdy. Legia postawiła na ofensywnych obcokrajowców i słono za to płaci.

Ogromne różnice w pensjach zawodników Legii

Analizując doniesienia na temat zarobków w Legii Warszawa, można zauważyć bardzo duże dysproporcje pomiędzy poszczególnymi piłkarzami. Są gracze z pensjami rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych, ale są też tacy, którzy inkasują co miesiąc ponad 300 czy nawet 400 tysięcy!

Te różnice wynikają przede wszystkim z roli i statusu zawodnika w zespole. Młodzi wychowankowie muszą cierpliwie poczekać na awans w hierarchii i podwyżkę. Tymczasem obcokrajowcy od razu dostają królewskie warunki, by skusić ich do gry w Polsce.

Oczywiście taka polaryzacja niesie ze sobą pewne zagrożenia jeśli chodzi o atmosferę w szatni. Niemniej Legia stara się godzić interesy wszystkich piłkarzy i stopniowo wyrównywać zarobki adekwatnie do wkładu w grę zespołu.

Kto zarabia najmniej w drużynie Legii Warszawa?

Z drugiej strony skali zarobków w Legii znajdują się młodzi wychowankowie oraz piłkarze rezerwowi, którzy muszą zadowolić się niższymi kwotami.

Do najgorzej opłacanych zawodników Legii należą na pewno młodzi adepci, którzy ledwie zaczynają karierę i inkasują rzędu kilkunastu tysięcy złotych miesięcznie. W ich przypadku takie stawki są jednak zupełnie zrozumiałe.

Niższe widełki pensji w Legii mają też rezerwowi. Np. bramkarz Kacper Tobiasz czy pomocnik Paweł Wszołek zarabiają prawdopodobnie ok. 40-60 tys. złotych. To i tak przyzwoite pieniądze, biorąc pod uwagę ich status w hierarchii zespołu.

Podsumowując, młodzi piłkarze muszą nabrać doświadczenia i wywalczyć lepszą pozycję w drużynie, by móc liczyć na znaczną podwyżkę. Na razie muszą cierpliwie poczekać na swoją szansę.

Podsumowanie

Przyglądając się zarobkom w Legii Warszawa możemy dojść do kilku ciekawych wniosków. Po pierwsze, Legia Warszawa Zarobki są mocno zróżnicowane i zależą przede wszystkim od roli danego piłkarza w zespole. Gwiazdy i obcokrajowcy dostają pensje liczone w setkach tysięcy złotych.

Kolejna rzecz to fakt, że Zarobki Piłkarzy Legii systematycznie rosną z roku na rok. Klub inwestuje coraz większe pieniądze, aby przyciągać utalentowanych zawodników. Trzeba jednak pamiętać, że te wysokie Zarobki w Legii Warszawa generują spore ryzyko finansowe.

Nie da się też ukryć, że są spore dysproporcje pomiędzy pensjami poszczególnych piłkarzy. Podczas gdy gwiazdy inkasują majątek, młodzi zawodnicy muszą cierpliwie czekać na awans. Miejmy nadzieję, że z biegiem czasu Ile Zarabiają Piłkarze Legii będzie bardziej sprawiedliwie rozłożone.

Podsumowując, zarobki w Legii Warszawa to niezwykle ciekawy temat, który wzbudza emocje kibiców. Pensje piłkarzy zawsze będą tu przedmiotem analiz i dyskusji. Ja sam na pewno nadal będę śledził nowe informacje na temat wynagrodzeń w moim ulubionym klubie!

5 Podobnych Artykułów:

 1. Trzecia Liga Grupa 4 na żywo - wyniki i tabele online | 3 liga 4 grupa
 2. Chelsea kontra Everton: Starcie gigantów - kto zdominuje pole gry?
 3. Jak osiągnąć wyższą CTR w branży informacyjnej
 4. Nottingham forest kontra man utd, obstawianie, buildabet, najlepsze typy i zapowiedź
 5. Marco Asensio - nowe informacje! Odkryj, co nowego w jego grze!
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Daria Sikorska
Daria Sikorska

Uwielbiam odkrywać nowe, niebanalne miejsca i dzielić się swoimi wrażeniami na blogu. Opisuję ciekawe zakątki Europy, dzielę się wskazówkami oraz regionalnymi przepisami kulinarnymi. Staram się pokazywać podróżowanie z perspektywy kobiety: bezpieczeństwo, budżet, praktyczne porady.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły