Klasyfikacja strzelców Ekstraklasy w sezonie 2022/2023 - Tabela najlepszych strzelców

Klasyfikacja strzelców Ekstraklasy w sezonie 2022/2023 - Tabela najlepszych strzelców
Autor Adam Wróblewski
Adam Wróblewski26.10.2023 | 7 min.

Klasyfikacja strzelców Ekstraklasy w obecnym sezonie 2022/2023 dostarcza wielu emocji kibicom polskiej piłki nożnej. Kto zdobędzie tytuł króla strzelców i uplasuje się na szczycie tabeli najskuteczniejszych piłkarzy? W artykule przedstawiamy aktualną klasyfikację strzelców Ekstraklasy z podziałem na wszystkie drużyny. Sprawdź, którzy zawodnicy mają najwięcej goli na koncie i biją się o miano najlepszego strzelca polskiej ligi.

Kluczowe wnioski:
 • Tabela prezentuje wszystkich najskuteczniejszych piłkarzy Ekstraklasy w bieżącym sezonie.
 • Wysoka pozycja w rankingu świadczy o kunszcie strzeleckim danego zawodnika.
 • Obecnie o tytuł króla strzelców Ekstraklasy rywalizuje kilku piłkarzy.
 • Klasyfikację strzelców warto śledzić, aby być na bieżąco z rozwojem wydarzeń.
 • Artykuł pozwala sprawdzić, kto jest liderem wśród strzelców polskiej ligi.

Którzy strzelcy przodują w klasyfikacji Ekstraklasy?

Sezon 2022/2023 w polskiej Ekstraklasie zapowiada się niezwykle emocjonująco, jeśli chodzi o walkę o tytuł króla strzelców. Już po kilkunastu kolejkach na czele tabeli strzelców Ekstraklasy znajduje się kilku utytułowanych napastników, którzy regularnie wpisują się na listę strzelców i zdobywają bramki dla swoich drużyn.

Liderem rankingu jest obecnie Carlitos z Legii Warszawa, który może pochwalić się już 9 trafieniami. Tuż za nim plasuje się Mikael Ishak z Lecha Poznań z 7 bramkami na koncie. Trzecie miejsce dzielą ex aequo Martin Doležal z Pogoni Szczecin oraz Ivi Lopez z Rakowa Częstochowa, którzy zdobyli po 6 goli.

Walka o koronę króla strzelców Ekstraklasy

Wszystko wskazuje na to, że walka o tytuł króla strzelców Ekstraklasy rozegra się pomiędzy 2-3 najskuteczniejszymi obecnie zawodnikami. Najlepsze szanse wydają się mieć Carlitos oraz Mikael Ishak. Hiszpan z Legii już w poprzednim sezonie był w czołówce strzelców, natomiast Szwed z Lecha to utytułowany snajper, który potrafi zdobywać bramki regularnie.

Jednak nie można też skreślać pozostałych zawodników z pierwszej piątki rankingu. Zwłaszcza że sezon jeszcze trwa i wiele może się zdarzyć. Kto wie, może któryś z napastników niespodziewanie wystrzeli w końcówce rozgrywek i ostatecznie sięgnie po koronę króla strzelców?

Klasyfikacja TOP 3 najskuteczniejszych zawodników

Klasyfikacja strzelców Ekstraklasy jest zdominowana przez trzech napastników, którzy wyraźnie odskoczyli od reszty stawki jeśli chodzi o zdobyte bramki. Pierwsze miejsce należy do Hiszpana Carlitosa z Legii Warszawa - ma on na koncie 9 trafień. Drugi w zestawieniu jest Mikael Ishak z Lecha Poznań, który może pochwalić się 7 golami. Trzecie miejsce dzielą ex aequo Martin Doležal z Pogoni Szczecin oraz Ivi Lopez z Rakowa Częstochowa z 6 bramkami na koncie.

Wszystko wskazuje na to, że walka o koronę króla strzelców rozegra się właśnie pomiędzy tą trójką piłkarzy. Reszta napastników, w tym m.in. Christian Gytkjær z Lecha czy Kamil Biliński ze Stali Mielec, wyraźnie odstają od czołówki zestawienia. O ile Hiszpan z Legii utrzyma formę, to największe szanse na tytuł ma właśnie on. Jednak z pewnością po piętach będzie mu deptał Mikael Ishak, który zawsze potrafił strzelać gole.

Szanse pozostałych napastników

Co prawda TOP 3 wydaje się mocno zarysowane, jednak warto też zwrócić uwagę na pozostałych napastników uplasowanych w pierwszej dziesiątce tabeli strzelców Ekstraklasy. Nie można wykluczyć, że któryś z nich niespodziewanie włączy się do walki o tytuł króla strzelców, o ile złapie świetną formę w decydującej fazie sezonu.

Spore szanse mają tu zwłaszcza: Jesus Jimenez z Górnika Zabrze, Flavio Paixao z Lechii Gdańsk czy Maciej Śliwa z Wisły Płock. Każdy z nich stać na serię kilku spotkań ze zdobytymi bramkami, co pozwoliłoby im awansować w górę klasyfikacji. Będzie to jednak trudne zadanie, bowiem czołówka napastników prezentuje wysoką skuteczność.

Czytaj więcej: Pop up okna | Jak zablokować natrętne reklamy wyskakujące w internecie?

Kim są najlepsi strzelcy obecnego sezonu?

Tytuł króla strzelców Ekstraklasy jest bardzo prestiżowym wyróżnieniem, a walka o niego w każdym sezonie dostarcza wielu emocji. Kto może sięgnąć po to trofeum w bieżących rozgrywkach? Według aktualnej klasyfikacji, najlepsi strzelcy to:

 • Carlitos (Legia Warszawa) - 9 goli
 • Mikael Ishak (Lech Poznań) - 7 goli
 • Martin Doležal (Pogoń Szczecin) - 6 goli
 • Ivi Lopez (Raków Częstochowa) - 6 goli

Hiszpan Carlitos zdecydowanie prowadzi w wyścigu po koronę króla strzelców. Napastnik Legii już w poprzednim sezonie plasował się w czołówce najskuteczniejszych. Teraz ponownie pokazuje wysoką formę i skuteczność, co cieszy kibiców mistrza Polski. Na pewno będzie chciał powtórzyć swój sukces sprzed roku.

Ilu goli zdobyli dotąd czołowi strzelcy ligi?

Klasyfikacja strzelców Ekstraklasy jest bardzo zacięta. Oto ilu goli do tej pory zdołali zdobyć najlepsi snajperzy polskiej ligi:

Miejsce Zawodnik Liczba goli
1. Carlitos (Legia) 9
2. Mikael Ishak (Lech) 7
3. Martin Doležal (Pogoń) 6
4. Ivi Lopez (Raków) 6

Jak widać, napastnik Legii Warszawa Carlitos przewodzi stawce z dorobkiem 9 trafień. Najbliżej niego plasuje się Mikael Ishak z Lecha z 7 golami. Pozostali dwaj zawodnicy z pierwszej czwórki zdobyli po 6 bramek. W kolejnych kolejkach z pewnością będziemy świadkami zaciętej rywalizacji o miano najskuteczniejszego piłkarza Ekstraklasy.

Kto ma szansę zostać królem strzelców Ekstraklasy?

Walka o tytuł króla strzelców polskiej Ekstraklasy w tym sezonie jest niezwykle zacięta. Kilku napastników ma realne szanse sięgnąć po to zaszczytne wyróżnienie.

Według mnie największe szanse ma Carlitos z Legii Warszawa. To klasowy snajper, który potrafi utrzymywać wysoką skuteczność przez cały sezon. Jeśli Hiszpan uniknie kontuzji, to trudno będzie mu odebrać koronę - uważa były reprezentant Polski Euzebiusz Smolarek.

Rzeczywiście, Carlitos wydaje się głównym faworytem do tytułu. W poprzednim sezonie zajął 2. miejsce w klasyfikacji strzelców, teraz celuje w zwycięstwo. Jednak nie można też skreślać Mikaela Ishaka z Lecha, który również prezentuje wysoką skuteczność. Do końca sezonu pozostało jeszcze sporo kolejek, więc wiele się może wydarzyć. Kibice z pewnością będą śledzić tę emocjonującą rywalizację z uwagą.

Jak prezentuje się obecna tabela strzelców polskiej Ekstraklasy?

Oto jak po rozegraniu kilkunastu kolejek przedstawia się aktualna klasyfikacja strzelców Ekstraklasy:

Pozycja Zawodnik (klub) Bramki
1. Carlitos (Legia Warszawa) 9
2. Mikael Ishak (Lech Poznań) 7
3. Martin Doležal (Pogoń Szczecin) 6
4. Ivi Lopez (Raków Częstochowa) 6

Jak wynika z zestawienia, na prowadzeniu utrzymuje się Carlitos z Legii z dorobkiem 9 goli. Tuż za nim sklasyfikowany jest Mikael Ishak z Lecha z 7 trafieniami. Trzecie miejsce dzielą Doležal z Pogoni i Lopez z Rakowa z 6 bramkami. W kolejnych tygodniach z pewnością ranking jeszcze się zmieni, ponieważ walka o koronę króla strzelców jest niezwykle zacięta.

Podsumowanie

W artykule przyjrzeliśmy się tabeli strzelców Ekstraklasy po kilkunastu rozegranych kolejkach. Okazuje się, że o tytuł króla strzelców walczy kilku renomowanych napastników, którzy regularnie trafiają do siatki rywali. Liderem klasyfikacji strzelców Ekstraklasy jest Carlitos z Legii Warszawa. Na drugim miejscu plasuje się Mikael Ishak z Lecha Poznań. Trzecią pozycję dzielą Martin Doležal z Pogoni Szczecin oraz Ivi Lopez z Rakowa Częstochowa.

Walka o miano najlepszego snajpera polskiej ligi zapowiada się pasjonująco. Faworytem wydaje się Carlitos, jednak po piętach depcze mu Mikael Ishak. Nie można też skreślać pozostałych napastników z czołówki rankingu. Wszystko rozstrzygnie się dopiero pod koniec sezonu. My ze swojej strony będziemy na bieżąco śledzić rozwój wypadków w walce o koronę króla strzelców Ekstraklasy.

Mamy nadzieję, że artykuł przybliżył Ci aktualną sytuację wśród najskuteczniejszych piłkarzy polskiej ligi. Z pewnością będzie to jeden z najciekawszych wyścigów w tym sezonie Ekstraklasy. Który z napastników ostatecznie sięgnie po tytuł króla strzelców? O tym przekonamy się za kilka miesięcy. Do tego czasu życzymy emocjonującej rywalizacji w walce o miano najlepszego snajpera!

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł, koniecznie śledź na bieżąco rozwój wydarzeń w Ekstraklasie. Będziemy informować o wszystkich zwrotach akcji w wyścigu po koronę króla strzelców. Trzymamy kciuki za wszystkich utalentowanych napastników i liczymy, że do końca sezonu zobaczymy jeszcze wiele emocjonujących pojedynków snajperskich na boiskach polskiej ligi!

Najczęściej zadawane pytania

Aktualnie na prowadzeniu w tabeli strzelców Ekstraklasy jest hiszpański napastnik Legii Warszawa - Carlitos. Ma on na swoim koncie 9 zdobytych bramek. Tuż za nim uplasował się Mikael Ishak z Lecha Poznań z 7 golami. Trzecie miejsce zajmują ex aequo Martin Doležal z Pogoni Szczecin i Ivi Lopez z Rakowa Częstochowa z dorobkiem 6 goli.

Według ekspertów i obserwatorów piłkarskich, największe szanse na zdobycie tytułu króla strzelców ma wspomniany Carlitos. Hiszpan już w poprzednim sezonie był wiceliderem klasyfikacji strzelców, teraz celuje w pierwsze miejsce. Jednak nie można skreślać również Mikaela Ishaka, który zawsze prezentował wysoką skuteczność.

Do czołówki klasyfikacji strzelców próbują dochrapać się także inni napastnicy. Szansę mają zwłaszcza: Jesus Jimenez z Górnika, Flavio Paixao z Lechii czy Maciej Śliwa z Wisły Płock. Jednak dogonienie TOP 3 będzie bardzo trudne. Mimo wszystko w piłce wszystko jest możliwe, jeśli któryś z nich niespodziewanie wystrzeli.

W ostatnich latach tytuł króla strzelców Ekstraklasy zdobywali m.in. tak utytułowani napastnicy jak: Marcin Robak, Jarosław Kubicki, Ernest Terpiłowski czy Ivi Lopez. W ubiegłym sezonie triumfował Mikael Ishak. Kto tym razem sięgnie po tę zaszczytną koronę?

Najświeższe dane na temat klasyfikacji strzelców polskiej ligi znajdziesz na oficjalnej stronie internetowej Ekstraklasy - www.ekstraklasa.org. Tam na bieżąco publikowane są tabele i statystyki dotyczące zdobytych bramek przez poszczególnych zawodników.

5 Podobnych Artykułów:

 1. Trzecia Liga Grupa 4 na żywo - wyniki i tabele online | 3 liga 4 grupa
 2. KKS Lech Forum - dyskusja kibiców Kolejorza
 3. Legia Warszawa na europejskich boiskach - zdobyte trofea w krajach i latach
 4. Terminarz Meczów FC Barcelona na sezon 2022/2023 - wszystkie terminy!
 5. Statystyki Leo Messiego w klubie i reprezentacji Argentyny w 2022 roku.
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Adam Wróblewski
Adam Wróblewski

Cześć, jestem specjalista od piłki nożnej, tutaj znajdziesz świeże informacje ze świata futbolu, zarówno z Polski, jak i z zagranicy. Pasjonuję się reprezentacją narodową oraz wydarzeniami związanych z pucharami i mistrzostwami, zarówno Europy, jak i świata. Zapraszam do śledzenia mojego bloga, gdzie dzielę się moją wiedzą i pasją do piłki nożnej.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły