Aktualności

Klasyfikacja strzelców Ekstraklasy w sezonie 2022/2023 - Tabela najlepszych strzelców

Autor Adam Wróblewski
Adam Wróblewski26.10.20237 min.
Klasyfikacja strzelców Ekstraklasy w sezonie 2022/2023 - Tabela najlepszych strzelców

Klasyfikacja strzelców Ekstraklasy w obecnym sezonie 2022/2023 dostarcza wielu emocji kibicom polskiej piłki nożnej. Kto zdobędzie tytuł króla strzelców i uplasuje się na szczycie tabeli najskuteczniejszych piłkarzy? W artykule przedstawiamy aktualną klasyfikację strzelców Ekstraklasy z podziałem na wszystkie drużyny. Sprawdź, którzy zawodnicy mają najwięcej goli na koncie i biją się o miano najlepszego strzelca polskiej ligi.

Kluczowe wnioski:
 • Tabela prezentuje wszystkich najskuteczniejszych piłkarzy Ekstraklasy w bieżącym sezonie.
 • Wysoka pozycja w rankingu świadczy o kunszcie strzeleckim danego zawodnika.
 • Obecnie o tytuł króla strzelców Ekstraklasy rywalizuje kilku piłkarzy.
 • Klasyfikację strzelców warto śledzić, aby być na bieżąco z rozwojem wydarzeń.
 • Artykuł pozwala sprawdzić, kto jest liderem wśród strzelców polskiej ligi.

Którzy strzelcy przodują w klasyfikacji Ekstraklasy?

Sezon 2022/2023 w polskiej Ekstraklasie zapowiada się niezwykle emocjonująco, jeśli chodzi o walkę o tytuł króla strzelców. Już po kilkunastu kolejkach na czele tabeli strzelców Ekstraklasy znajduje się kilku utytułowanych napastników, którzy regularnie wpisują się na listę strzelców i zdobywają bramki dla swoich drużyn.

Liderem rankingu jest obecnie Carlitos z Legii Warszawa, który może pochwalić się już 9 trafieniami. Tuż za nim plasuje się Mikael Ishak z Lecha Poznań z 7 bramkami na koncie. Trzecie miejsce dzielą ex aequo Martin Doležal z Pogoni Szczecin oraz Ivi Lopez z Rakowa Częstochowa, którzy zdobyli po 6 goli.

Walka o koronę króla strzelców Ekstraklasy

Wszystko wskazuje na to, że walka o tytuł króla strzelców Ekstraklasy rozegra się pomiędzy 2-3 najskuteczniejszymi obecnie zawodnikami. Najlepsze szanse wydają się mieć Carlitos oraz Mikael Ishak. Hiszpan z Legii już w poprzednim sezonie był w czołówce strzelców, natomiast Szwed z Lecha to utytułowany snajper, który potrafi zdobywać bramki regularnie.

Jednak nie można też skreślać pozostałych zawodników z pierwszej piątki rankingu. Zwłaszcza że sezon jeszcze trwa i wiele może się zdarzyć. Kto wie, może któryś z napastników niespodziewanie wystrzeli w końcówce rozgrywek i ostatecznie sięgnie po koronę króla strzelców?

Klasyfikacja TOP 3 najskuteczniejszych zawodników

Klasyfikacja strzelców Ekstraklasy jest zdominowana przez trzech napastników, którzy wyraźnie odskoczyli od reszty stawki jeśli chodzi o zdobyte bramki. Pierwsze miejsce należy do Hiszpana Carlitosa z Legii Warszawa - ma on na koncie 9 trafień. Drugi w zestawieniu jest Mikael Ishak z Lecha Poznań, który może pochwalić się 7 golami. Trzecie miejsce dzielą ex aequo Martin Doležal z Pogoni Szczecin oraz Ivi Lopez z Rakowa Częstochowa z 6 bramkami na koncie.

Wszystko wskazuje na to, że walka o koronę króla strzelców rozegra się właśnie pomiędzy tą trójką piłkarzy. Reszta napastników, w tym m.in. Christian Gytkjær z Lecha czy Kamil Biliński ze Stali Mielec, wyraźnie odstają od czołówki zestawienia. O ile Hiszpan z Legii utrzyma formę, to największe szanse na tytuł ma właśnie on. Jednak z pewnością po piętach będzie mu deptał Mikael Ishak, który zawsze potrafił strzelać gole.

Szanse pozostałych napastników

Co prawda TOP 3 wydaje się mocno zarysowane, jednak warto też zwrócić uwagę na pozostałych napastników uplasowanych w pierwszej dziesiątce tabeli strzelców Ekstraklasy. Nie można wykluczyć, że któryś z nich niespodziewanie włączy się do walki o tytuł króla strzelców, o ile złapie świetną formę w decydującej fazie sezonu.

Spore szanse mają tu zwłaszcza: Jesus Jimenez z Górnika Zabrze, Flavio Paixao z Lechii Gdańsk czy Maciej Śliwa z Wisły Płock. Każdy z nich stać na serię kilku spotkań ze zdobytymi bramkami, co pozwoliłoby im awansować w górę klasyfikacji. Będzie to jednak trudne zadanie, bowiem czołówka napastników prezentuje wysoką skuteczność.

Czytaj więcej: Pop up okna | Jak zablokować natrętne reklamy wyskakujące w internecie?

Kim są najlepsi strzelcy obecnego sezonu?

Tytuł króla strzelców Ekstraklasy jest bardzo prestiżowym wyróżnieniem, a walka o niego w każdym sezonie dostarcza wielu emocji. Kto może sięgnąć po to trofeum w bieżących rozgrywkach? Według aktualnej klasyfikacji, najlepsi strzelcy to:

 • Carlitos (Legia Warszawa) - 9 goli
 • Mikael Ishak (Lech Poznań) - 7 goli
 • Martin Doležal (Pogoń Szczecin) - 6 goli
 • Ivi Lopez (Raków Częstochowa) - 6 goli

Hiszpan Carlitos zdecydowanie prowadzi w wyścigu po koronę króla strzelców. Napastnik Legii już w poprzednim sezonie plasował się w czołówce najskuteczniejszych. Teraz ponownie pokazuje wysoką formę i skuteczność, co cieszy kibiców mistrza Polski. Na pewno będzie chciał powtórzyć swój sukces sprzed roku.

Ilu goli zdobyli dotąd czołowi strzelcy ligi?

Klasyfikacja strzelców Ekstraklasy w sezonie 2022/2023 - Tabela najlepszych strzelców

Klasyfikacja strzelców Ekstraklasy jest bardzo zacięta. Oto ilu goli do tej pory zdołali zdobyć najlepsi snajperzy polskiej ligi:

Miejsce Zawodnik Liczba goli
1. Carlitos (Legia) 9
2. Mikael Ishak (Lech) 7
3. Martin Doležal (Pogoń) 6
4. Ivi Lopez (Raków) 6

Jak widać, napastnik Legii Warszawa Carlitos przewodzi stawce z dorobkiem 9 trafień. Najbliżej niego plasuje się Mikael Ishak z Lecha z 7 golami. Pozostali dwaj zawodnicy z pierwszej czwórki zdobyli po 6 bramek. W kolejnych kolejkach z pewnością będziemy świadkami zaciętej rywalizacji o miano najskuteczniejszego piłkarza Ekstraklasy.

Kto ma szansę zostać królem strzelców Ekstraklasy?

Walka o tytuł króla strzelców polskiej Ekstraklasy w tym sezonie jest niezwykle zacięta. Kilku napastników ma realne szanse sięgnąć po to zaszczytne wyróżnienie.

Według mnie największe szanse ma Carlitos z Legii Warszawa. To klasowy snajper, który potrafi utrzymywać wysoką skuteczność przez cały sezon. Jeśli Hiszpan uniknie kontuzji, to trudno będzie mu odebrać koronę - uważa były reprezentant Polski Euzebiusz Smolarek.

Rzeczywiście, Carlitos wydaje się głównym faworytem do tytułu. W poprzednim sezonie zajął 2. miejsce w klasyfikacji strzelców, teraz celuje w zwycięstwo. Jednak nie można też skreślać Mikaela Ishaka z Lecha, który również prezentuje wysoką skuteczność. Do końca sezonu pozostało jeszcze sporo kolejek, więc wiele się może wydarzyć. Kibice z pewnością będą śledzić tę emocjonującą rywalizację z uwagą.

Jak prezentuje się obecna tabela strzelców polskiej Ekstraklasy?

Oto jak po rozegraniu kilkunastu kolejek przedstawia się aktualna klasyfikacja strzelców Ekstraklasy:

Pozycja Zawodnik (klub) Bramki
1. Carlitos (Legia Warszawa) 9
2. Mikael Ishak (Lech Poznań) 7
3. Martin Doležal (Pogoń Szczecin) 6
4. Ivi Lopez (Raków Częstochowa) 6

Jak wynika z zestawienia, na prowadzeniu utrzymuje się Carlitos z Legii z dorobkiem 9 goli. Tuż za nim sklasyfikowany jest Mikael Ishak z Lecha z 7 trafieniami. Trzecie miejsce dzielą Doležal z Pogoni i Lopez z Rakowa z 6 bramkami. W kolejnych tygodniach z pewnością ranking jeszcze się zmieni, ponieważ walka o koronę króla strzelców jest niezwykle zacięta.

Podsumowanie

W artykule przyjrzeliśmy się tabeli strzelców Ekstraklasy po kilkunastu rozegranych kolejkach. Okazuje się, że o tytuł króla strzelców walczy kilku renomowanych napastników, którzy regularnie trafiają do siatki rywali. Liderem klasyfikacji strzelców Ekstraklasy jest Carlitos z Legii Warszawa. Na drugim miejscu plasuje się Mikael Ishak z Lecha Poznań. Trzecią pozycję dzielą Martin Doležal z Pogoni Szczecin oraz Ivi Lopez z Rakowa Częstochowa.

Walka o miano najlepszego snajpera polskiej ligi zapowiada się pasjonująco. Faworytem wydaje się Carlitos, jednak po piętach depcze mu Mikael Ishak. Nie można też skreślać pozostałych napastników z czołówki rankingu. Wszystko rozstrzygnie się dopiero pod koniec sezonu. My ze swojej strony będziemy na bieżąco śledzić rozwój wypadków w walce o koronę króla strzelców Ekstraklasy.

Mamy nadzieję, że artykuł przybliżył Ci aktualną sytuację wśród najskuteczniejszych piłkarzy polskiej ligi. Z pewnością będzie to jeden z najciekawszych wyścigów w tym sezonie Ekstraklasy. Który z napastników ostatecznie sięgnie po tytuł króla strzelców? O tym przekonamy się za kilka miesięcy. Do tego czasu życzymy emocjonującej rywalizacji w walce o miano najlepszego snajpera!

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł, koniecznie śledź na bieżąco rozwój wydarzeń w Ekstraklasie. Będziemy informować o wszystkich zwrotach akcji w wyścigu po koronę króla strzelców. Trzymamy kciuki za wszystkich utalentowanych napastników i liczymy, że do końca sezonu zobaczymy jeszcze wiele emocjonujących pojedynków snajperskich na boiskach polskiej ligi!

Najczęstsze pytania

Aktualnie na prowadzeniu w tabeli strzelców Ekstraklasy jest hiszpański napastnik Legii Warszawa - Carlitos. Ma on na swoim koncie 9 zdobytych bramek. Tuż za nim uplasował się Mikael Ishak z Lecha Poznań z 7 golami. Trzecie miejsce zajmują ex aequo Martin Doležal z Pogoni Szczecin i Ivi Lopez z Rakowa Częstochowa z dorobkiem 6 goli.

Według ekspertów i obserwatorów piłkarskich, największe szanse na zdobycie tytułu króla strzelców ma wspomniany Carlitos. Hiszpan już w poprzednim sezonie był wiceliderem klasyfikacji strzelców, teraz celuje w pierwsze miejsce. Jednak nie można skreślać również Mikaela Ishaka, który zawsze prezentował wysoką skuteczność.

Do czołówki klasyfikacji strzelców próbują dochrapać się także inni napastnicy. Szansę mają zwłaszcza: Jesus Jimenez z Górnika, Flavio Paixao z Lechii czy Maciej Śliwa z Wisły Płock. Jednak dogonienie TOP 3 będzie bardzo trudne. Mimo wszystko w piłce wszystko jest możliwe, jeśli któryś z nich niespodziewanie wystrzeli.

W ostatnich latach tytuł króla strzelców Ekstraklasy zdobywali m.in. tak utytułowani napastnicy jak: Marcin Robak, Jarosław Kubicki, Ernest Terpiłowski czy Ivi Lopez. W ubiegłym sezonie triumfował Mikael Ishak. Kto tym razem sięgnie po tę zaszczytną koronę?

Najświeższe dane na temat klasyfikacji strzelców polskiej ligi znajdziesz na oficjalnej stronie internetowej Ekstraklasy - www.ekstraklasa.org. Tam na bieżąco publikowane są tabele i statystyki dotyczące zdobytych bramek przez poszczególnych zawodników.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. Trzecia Liga Grupa 4 na żywo - wyniki i tabele online | 3 liga 4 grupa
 2. Chelsea kontra Everton: Starcie gigantów - kto zdominuje pole gry?
 3. Jak osiągnąć wyższą CTR w branży informacyjnej
 4. Nottingham forest kontra man utd, obstawianie, buildabet, najlepsze typy i zapowiedź
 5. Marco Asensio - nowe informacje! Odkryj, co nowego w jego grze!
Autor Adam Wróblewski
Adam Wróblewski

Cześć, jestem specjalista od piłki nożnej, tutaj znajdziesz świeże informacje ze świata futbolu, zarówno z Polski, jak i z zagranicy. Pasjonuję się reprezentacją narodową oraz wydarzeniami związanych z pucharami i mistrzostwami, zarówno Europy, jak i świata. Zapraszam do śledzenia mojego bloga, gdzie dzielę się moją wiedzą i pasją do piłki nożnej.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły