Zagranica

Kim jest Abdelhak Nouri: Tragiczna historia młodego talentu z Ajaksu

Autor Dawid Potempa
Dawid Potempa19.06.20246 min.
Kim jest Abdelhak Nouri: Tragiczna historia młodego talentu z Ajaksu

Abdelhak Nouri był bardzo obiecującym piłkarzem reprezentującym słynny klub Ajax Amsterdam. Jego kariera nagle się zatrzymała w 2017 roku, gdy doznał poważnych obrażeń podczas treningu. Od tego czasu jego życie i przyszłość na boisku zawisły na włosku, a rodzina i fani zespołu pogrążyli się w rozpaczy, śledząc jego dramatyczną walkę o zdrowie.

Kluczowe wnioski:
 • Nouri był utalentowanym młodym piłkarzem, którego kariera w Ajaksie została przerwana przez tragiczny wypadek na treningu.
 • Cudem przeżył, ale jego stan był bardzo poważny, a rodzina walczyła o jego życie.
 • Historia Nouriego wstrząsnęła społecznością piłkarską i uwypukliła ryzyko związane z uprawianiem sportu na najwyższym poziomie.
 • Jego rehabilitacja i nadzieje na powrót do zdrowia były śledzonym przez media procesem.
 • Przypadek Nouriego skłonił do refleksji na temat bezpieczeństwa i opieki nad zawodnikami w świecie profesjonalnego futbolu.

Abdelhak Nouri: Droga do wielkich sukcesów w Ajaksie

Abdelhak Nouri był utalentowanym młodym piłkarzem, który już od najmłodszych lat wzbudzał ogromne nadzieje w szkółce piłkarskiej słynnego klubu Ajax Amsterdam. Urodził się w 1997 roku w Amsterdamie w rodzinie marokańskich imigrantów. Jego talent i pracowitość szybko dały o sobie znać, a Nouri błyskawicznie piął się w górę przez kolejne szczeble akademii Ajaksu.

W wieku 19 lat zadebiutował w pierwszej drużynie amsterdamskiego klubu, stając się najmłodszym zawodnikiem w historii Ajaksu, który wystąpił w Eredivisie, czyli holenderskiej ekstraklasie. Abdelhak Nouri błyszczał na boisku swoją techniką, przeglądem pola oraz inteligencją w konstruowaniu akcji ofensywnych. Bardzo szybko stał się ulubieńcem kibiców, którzy pokładali w nim ogromne nadzieje na przyszłość.

W sezonie 2016/2017 Nouri zanotował regularne występy w pierwszym zespole Ajaksu. Został nawet doceniony przez ówczesnego selekcjonera reprezentacji Holandii Danny'ego Bliniego, który powołał go na zgrupowanie kadry narodowej. Wydawało się, że świat stoi przed tym młodym wilkiem otworem, a jego kariera nabrała zawrotnego rozpędu.

Jednak w pewien tragiczny dzień podczas letniego okresu przygotowawczego, przyszłość Abdelhaka Nouriego zwróciła się w zupełnie nowy, dramatyczny kierunek. Marzenia i nadzieje związane z tym obiecującym piłkarzem zostały nagle przerwane przez nieszczęśliwy wypadek, który na zawsze odmienił jego życie.

Tragiczny incydent na treningu Ajaksu w 2017 roku

8 lipca 2017 roku miał być zwykłym dniem treningowym dla Abdelhaka Nouriego i jego kolegów z Ajaksu Amsterdam. Nikt nie mógł się spodziewać, że wydarzy się coś, co na zawsze odmieni życie tego utalentowanego piłkarza. Podczas rutynowych ćwiczeń na boisku, nagle Nouri stracił przytomność i upadł na murawę.

Pomimo natychmiastowej reakcji sztabu medycznego i próby reanimacji, stan piłkarza był krytyczny. Abdelhak Nouri doznał rozległego uszkodzenia mózgu w wyniku zatrzymania krążenia i niedotlenienia. Został przewieziony do szpitala, gdzie walczył o życie przez wiele kolejnych tygodni.

Cały świat piłki nożnej wstrzymał oddech, żywiąc nadzieję na jego powrót do zdrowia. Jednak z każdym dniem obawy o jego przyszłość rosły, a społeczność piłkarska pogrążyła się w smutku i rozpaczliwej modlitwie.

Dokładne przyczyny tego tragicznego zdarzenia nigdy nie zostały do końca wyjaśnione. Lekarze wskazywali na możliwość wystąpienia niezdiagnozowanej wcześniej arytmii serca, jednak żadna z przyczyn nie została oficjalnie potwierdzona. Bez względu na źródło tej tragedii, życie Abdelhaka Nouriego już nigdy nie miało być takie samo.

Czytaj więcej: Lech poznań - mecz z Juventusem i punkt dla poziomu ligi

Życie w stanie wegetatywnym i walka rodziny

Po tragicznym wypadku na treningu, Abdelhak Nouri popadł w trwałe uszkodzenie mózgu i pozostawał w stanie wegetatywnym przez wiele następnych miesięcy. Jego rodzina, przyjaciele i cała społeczność Ajaksu zjednoczyły się wokół niego, wspierając go w tej nierównej walce.

Matka Nouriego, pani Ouahiba, stała się niestrudzonym strażnikiem przy jego łóżku szpitalnym. Opiekowała się nim dniem i nocą, podejmując nieustępliwą walkę o jego zdrowie i godność. Ojciec, bracia i siostry również nieustannie towarzyszyli mu, wspierając go swoją miłością i determinacją.

 • Rodzina Nouriego zorganizowała kampanię społeczną "Omringd door Liefde" (Otoczony Miłością), zbierając fundusze na opiekę medyczną i rehabilitację.
 • Klub Ajax zadeklarował dożywotnią opiekę medyczną dla Nouriego, a także wsparcie finansowe i emocjonalne dla jego rodziny.

Mimo upływu czasu i braku widocznej poprawy, bliscy Abdelhaka Nouriego nigdy nie stracili nadziei. Ich walka o jego powrót do zdrowia stała się inspiracją dla całego świata piłki nożnej, ukazując potęgę miłości rodzinnej i siłę ludzkiego ducha.

Relacje Abdelhaka Nouriego z klubem Ajaksem Amsterdamem

Ajax Amsterdam odegrał kluczową rolę w tragedii Abdelhaka Nouriego, nie tylko jako miejsce tragicznego wypadku, ale także jako instytucja, która stała się źródłem wsparcia i nadziei dla młodego piłkarza i jego rodziny.

Klub od samego początku zadeklarował pełną opiekę medyczną dla Nouriego, pokrywając koszty jego leczenia i rehabilitacji. Podjęto również decyzję o dożywotniej wypłacie pensji dla niego, uznając jego zasługi dla Ajaksu i chęć zapewnienia godnego życia.

Działania klubu nie ograniczyły się jednak wyłącznie do wsparcia finansowego. Ajax zorganizował liczne akcje charytatywne, zbiórki pieniędzy oraz wydarzenia mające na celu promowanie świadomości na temat sytuacji Nouriego i potrzeby wsparcia dla jego rodziny.

Kibice klubu również okazali się nieocenionym źródłem siły i miłości dla Abdelhaka Nouriego. Podczas meczów regularnie skandowali jego imię, wznosili transparenty i organizowali zbiórki pieniężne. Taka solidarność i jedność społeczności piłkarskiej stały się niezwykle ważnym aspektem w walce o jego zdrowie.

Rehabilitacja i nadzieja na odzyskanie zdrowia

Pomimo tragicznego wypadku i poważnego uszkodzenia mózgu, Abdelhak Nouri nigdy nie przestał walczyć o powrót do zdrowia. Jego rodzina i lekarze nieustannie dążyli do tego, by zapewnić mu jak najlepszą opiekę i rehabilitację.

Podsumowanie

Tragiczna historia Abdelhaka Nouriego to opowieść o obiecującym talencie piłkarskim, którego kariera została brutalnie przerwana przez nieszczęśliwy wypadek. Jednak mimo ogromnych przeciwności, młody piłkarz i jego rodzina niestrudzenie walczyli o jego powrót do zdrowia, zyskując wsparcie całej społeczności piłkarskiej.

Losy Abdelhaka Nouriego stały się symbolem siły ludzkiego ducha, miłości rodzinnej i solidarności w obliczu tragedii. Jego historia nadal inspiruje i daje nadzieję, ukazując, że nawet w najtrudniejszych chwilach można znaleźć determinację, by walczyć o lepszą przyszłość.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. Trzecia Liga Grupa 4 na żywo - wyniki i tabele online | 3 liga 4 grupa
 2. To jest Euro 2024: triumf Włochów i wielkie rozczarowanie Francuzów
 3. Martin Braithwaite: Duński napastnik, o którym dopiero będzie głośno
 4. Alex Oxlade-Chamberlain: Co nowego w grze tego zawodnika? Odkryjmy to!
 5. Co przegapiłeś w ostatniej kolejce Ekstraklasy? Nasze podsumowanie!
Autor Dawid Potempa
Dawid Potempa

Od lat jestem zapalonym kibicem Ruchu Radzionków. Prowadzę bloga, na którym dzielę się wiedzą na temat klubu, piłkarzy i losów drużyny. Jestem ekspertem od spraw Śląska.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły