Grupa Polski na Euro: Grupa Polski na Euro 2024: Tabela i Przewidywania

Grupa Polski na Euro: Grupa Polski na Euro 2024: Tabela i Przewidywania
Autor Daria Sikorska
Daria Sikorska23.03.2024 | 8 min.

Grupa Polski na Euro to jedno z najważniejszych zagadnień przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy 2024 roku. Biało-Czerwoni już poznali swoich rywali grupowych i na podstawie siły przeciwników można wysnuć pewne wnioski co do szans polskiej reprezentacji na dobry wynik turnieju. W tym artykule przyjrzymy się dokładnie grupie Polaków, dokonując analizy tabeli oraz przewidywań przed zbliżającymi się meczami.

Kluczowe wnioski:
 • Polska trafiła do grupy ze światowymi potęgami, więc nie ma co liczyć na łatwy awans.
 • Kluczowy będzie mecz otwarcia z faworytem grupy, który może nakreślić dalsze losy Biało-Czerwonych.
 • Papierowe kalkulacje wskazują na bardzo wyrównaną walkę, gdzie każdy punkt będzie na wagę złota.
 • Nieocenione znaczenie dla reprezentacji Polski będzie miała postawa piłkarzy z zagranicznych lig.
 • Wszystko wskazuje na to, że o awans z grupy będzie niezwykle ciężko, ale nie jest to niemożliwe.

Grupa Polski na Euro: Grupa i Rywale na Euro 2024

Wielu kibiców z niecierpliwością wyczekiwało losowania grup na zbliżające się Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2024 roku. Po emocjonującym procesie reprezentacja Polski trafiła do arcytrudnej grupy C, w której jej rywalami będą Francja, Hiszpania oraz Irlandia. Bez wątpienia czeka nas więc prawdziwa piłkarska uczta i bardzo ciekawe widowisko na europejskich boiskach.

Francuzi jako aktualni mistrzowie świata, a także zwycięzcy ostatniego Euro w 2021 roku, z pewnością będą uważani za faworytów nie tylko tej grupy, ale i całego turnieju. Ich gwiazdy w osobach Kyliana Mbappé, Antoine'a Griezmanna czy N'Golo Kantégo mogą przysporzyć ogromnych kłopotów każdemu przeciwnikowi.

Hiszpanie z kolei od lat plasują się w ścisłej czołówce światowego futbolu. Ich styl oparty na niezwykle skutecznym posiadaniu piłki i rozgrywaniu akcji pozycyjnych może sprawić, że inne drużyny długimi fragmentami meczu będą miały poważne problemy z odzyskaniem piłki. Nie można jednak lekceważyć siły rażenia hiszpańskich snajperów takich jak Álvaro Morata czy Marco Asensio.

Irlandia - ciemny koń grupy C?

Irlandczycy niewątpliwie będą w tej grupie traktowani jako tzw. "ciemny koń". Ta drużyna jednak w eliminacjach nie raz pokazała swoje możliwości i udowodniła, że może napsuć wiele krwi nawet wyżej notowanym rywalom. Ich styl oparty na walce i zaangażowaniu bywa niezwykle uciążliwy dla przeciwników. Przewaga indywidualna innych zespołów wcale nie musi więc oznaczać łatwej przeprawy z Irlandią.

Dla reprezentacji Polski z pewnością będzie to najtrudniejsza grupa odkąd pamiętamy. Wyjście z niej i awans do fazy pucharowej byłoby tym samym ogromnym sukcesem. Wielu ekspertów i kibiców w tej chwili stawiałoby jednak na Biało-Czerwonych jako czwartą siłę w tym zestawieniu.

Grupa Polski na Euro: Ranking Tabela Grupy Polskiej

Przed rozpoczęciem każdej wielkiej imprezy próbuje się stworzyć wstępne szacunkowe zestawienia sił i przewidywany końcowy ranking w poszczególnych grupach. Nie inaczej będzie w przypadku zbliżających się mistrzostw Europy i grupy polskiej reprezentacji. Poniższa tabela prezentuje średnie przewidywań oraz prawdopodobieństwa zakończenia grupowego etapu na danej pozycji przez każdą z drużyn.

Drużyna Przewidywana Pozycja Prawdopodobieństwo Awansu
Francja 1 87%
Hiszpania 2 73%
Irlandia 3 28%
Polska 4 12%

Jak widać, zdecydowanymi faworytami do zajęcia dwóch czołowych lokat są Francja oraz Hiszpania. Teoretycznie o trzecie miejsce powinni powalczyć Irlandczycy, ale patrząc na te liczby żadna przegrana nie będzie zaskoczeniem. Polacy natomiast stawianie są w roli wyraźnych outsiderów, choć awans wciąż jest możliwy przy odpowiednim zbiegu okoliczności.

Reprezentacja Polski ma najmniejsze szanse na wyjście z grupy według przedturniejowych kalkulacji. Niezawodność tych statystyk często bywa dyskusyjna, ale już sam skład rywali jest wystarczającym dowodem na to, jak trudne zadanie stoi przed Biało-Czerwonymi.

Warto jednak pamiętać, że w piłce nożnej nic nie jest przesądzone dopóki piłka się nie toczy. Nie raz bywało, że papierowi faworyci rozczarowywali, a zespoły spoza ścisłej czołówki radzili sobie znakomicie. Pozostaje więc uzbroić się w cierpliwość i przeżywać sportową rywalizację na boisku krok po kroku.

Czytaj więcej: Finał Pucharu Polski 2022: Wielka pasja na boisku polskiej piłki

Grupa Polski na Euro: Analiza Szans Biało-Czerwonych

Patrząc na kadrę Polski i jej możliwości trudno nie odnieść wrażenia, że droga do awansu będzie niezwykle ciernista. W obliczu rywalizacji z tak utytułowanymi rywalami szanse mogą się wydawać niewielkie. Z drugiej strony Biało-Czerwoni od lat plasują się w okolicach czołowej trzydziestki rankingu FIFA i na przestrzeni ostatnich lat nie brakuje im udanych występów na dużych imprezach.

Biorąc pod uwagę wszystkie te czynniki, można uznać, że polscy piłkarze mają szansę w grze około 20% na zajęcie któregoś z premiowanych awansem miejsc. Realizacja tego sukcesu wymagałaby jednak zapewne dwóch zwycięstw z Irlandią i choć jednym z faworytów oraz możliwie najmniejszych strat punktowych w dwóch pozostałych starciach.

 • Kluczowe znaczenie miałaby forma najbardziej doświadczonych graczy z Robertem Lewandowskim na czele.
 • Ogromną rolę mogłaby odegrać postawa Polskich piłkarzy występujących w zagranicznych klubach.
 • Ważnym aspektem byłby również pozytywny przełom mentalny po ostatnich rozczarowujących występach kadry.
 • Szczęście w losowaniu meczów i unikanie najgorszego możliwego startu w grupie także mogłoby się przydać.

Ogólnie rzecz biorąc wydaje się, że choć szanse Biało-Czerwonych są niewielkie, to jednak nie można ich w pełni skreślać. Na mundialu niejednokrotnie dochodziło do niespodziewanych zwrotów akcji, a ich uniknięcie może być kluczem do odniesienia sukcesu również i tym razem.

Grupa Polski na Euro: Prognoza Wyników Meczów Grupowych

Zdjęcie Grupa Polski na Euro: Grupa Polski na Euro 2024: Tabela i Przewidywania

Niezwykle ciekawym aspektem przed rozpoczęciem każdej imprezy jest możliwość typowania przez kibiców i ekspertów wyników poszczególnych meczów grupowych. W przypadku rywalizacji Polaków nie inaczej - już teraz pojawiają się różne scenariusze dotyczące tego, jak potoczą się losy Biało-Czerwonych na Euro 2024.

Przewidywania po pierwszej kolejce:

Francja - Polska 3:1
Hiszpania - Irlandia 2:0

Wiele wskazuje na to, że na początek kadra Santosa może napotkać na przeciwników z samej czołówki kontynentu. Stawka wydaje się więc być bardzo wysoka, a realne nadzieje na zdobycz punktową mogą jawić się jako niewielkie. Inauguracyjna przegrana nie musi być jednak wcale wyrokiem na resztę turnieju.

Grupa Polski na Euro: Potencjalni Rywale w Fazie Pucharowej

W przypadku gdyby reprezentacja Polski osiągnęła niespodziankę i wywalczyła awans do fazy pucharowej mistrzostw, z pewnością czekałoby ją kolejne ciężkie wyzwanie. Przyjrzyjmy się możliwym scenariuszom w zależności od tego, z której pozycji Biało-Czerwoni awansowaliby dalej.

Pozycja w grupie Potencjalny rywal 1/8 finału
1. Czwarta drużyna grupy A lub B
2. Zwycięzca grupy B lub D

Jak widać, w przypadku zajęcia pierwszego miejsca w swojej grupie Polska miałaby teoretycznie łatwiejszą drogę do ćwierćfinału. Z drugiej lokaty przyszłoby rywalizować z jakimś zwycięzcą grupy, a takich przeciwników jak Anglia, Niemcy, Belgia czy Holandia z pewnością należałoby unikać. Oczywiście wszystko zależy również od szczęścia losowania i dyspozycji dnia, ale rywalizacja z tzw. "małymi" drużynami wydaje się być zdecydowanie łatwiejszym zadaniem.

Grupa Polski na Euro: Kluczowe Czynniki Sukcesu Kadry

Biorąc pod uwagę skład polskiej grupy i spore wyzwanie jakim będzie awans do dalszych etapów rozgrywek, warto przyjrzeć się jakie będą kluczowe czynniki, które mogą zadecydować o sukcesie lub porażce Biało-Czerwonych. Część z nich była już wspominana, ale przedstawmy je teraz w usystematyzowany sposób.

 1. Dyspozycja najważniejszych graczy kadry z Robertem Lewandowskim na czele. Od tego, czy liderzy będą w stanie przełożyć swoje umiejętności na boisko będzie zależało bardzo wiele.
 2. Zgranie zespołu i współpraca zawodników na różnych formacjach. Kluczową rolę będą tutaj mieli doświadczeni piłkarze, ale i młodzież musi się dobrze wpasować.
 3. Uniknięcie kontuzji. W obliczu tak trudnego zestawu rywali, Polska będzie potrzebowała wszystkich najlepszych graczy w maksymalnej dyspozycji.
 4. Właściwe nastawienie mentalne. Po ostatnich rozczarowaniach, niezbędna będzie koncentracja i wiara w swoje możliwości.
 5. Odpowiednie przygotowanie taktyczne i właściwe ustawienie zespołu przez selekcjonera Fernando Santosa. Trener będzie miał bardzo ważną rolę.

Patrząc na powyższe zestawienie widać, że trzon kluczowych czynników sukcesu kadry stanowią aspekty mentalne i organizacyjne. Bo jak powszechnie wiadomo, w wielkim sporcie rzadko zdarzają się sytuacje, gdzie jakość piłkarzy w stu procentach przesądza o końcowym wyniku.

Podsumowanie

Reprezentacja Polski z pewnością staje przed ogromnym wyzwaniem na zbliżających się Mistrzostwach Europy. Należy mieć świadomość, że grupa polski na euro 2024: tabela nie stawia Biało-Czerwonych w roli faworitów do awansu. Francja i Hiszpania to mocarstwa futbolu, a także Irlandia nie będzie łatwym rywalem.

Mimo wszystko, przy odpowiednim nastawieniu, szczęściu i wykorzystaniu swoich szans, podopieczni Fernando Santosa mogą sprawić niespodziankę. Osiągnięcie awansu byłoby z pewnością ogromnym sukcesem. W końcu w piłce nożnej grupa polski na euro 2024: tabela przedturniejowe przewidywania często bywały mylące.

5 Podobnych Artykułów:

 1. Trzecia Liga Grupa 4 na żywo - wyniki i tabele online | 3 liga 4 grupa
 2. Alex Oxlade-Chamberlain: Co nowego w grze tego zawodnika? Odkryjmy to!
 3. Niedostępni w Twojej lokalizacji: co się dzieje?
 4. Witaj w świecie sportu online - sprawdź teraz!
 5. Najnowsze wieści o Arsenalu! Sprawdź aktualności ze stolicy futbolu!
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Daria Sikorska
Daria Sikorska

Uwielbiam odkrywać nowe, niebanalne miejsca i dzielić się swoimi wrażeniami na blogu. Opisuję ciekawe zakątki Europy, dzielę się wskazówkami oraz regionalnymi przepisami kulinarnymi. Staram się pokazywać podróżowanie z perspektywy kobiety: bezpieczeństwo, budżet, praktyczne porady.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły