Zagranica

FK Crvena Zvezda: Jakie plany na najbliższy sezon ma ta drużyna?

Autor Remigiusz Borkowski
Remigiusz Borkowski21.03.202411 min.
FK Crvena Zvezda: Jakie plany na najbliższy sezon ma ta drużyna?

Crvena Zvezda, jedna z najbardziej utytułowanych drużyn serbskich, rozpoczyna kolejny sezon z dużymi nadziejami. Kibice z niecierpliwością wyczekują ogłoszenia planów klubu na nadchodzącą kampanię, mając nadzieję na dalsze sukcesy na krajowych i europejskich boiskach. Jak donoszą media, ekipa ze Stadionu Rajko Mitić przygotowuje się na szereg zmian kadrowych i infrastrukturalnych, mających zapewnić zespołowi osiągnięcie zamierzonych celów.

Kluczowe wnioski:
 • Crvena Zvezda wykazuje ambicje gry w Lidze Mistrzów i dążenia do obrony mistrzostwa Serbii.
 • Szefowie klubu planują kilka znaczących transferów zarówno do drużyny, jak i z niej.
 • Zespół zainwestuje w modernizację obiektu treningowego, aby zapewnić najlepsze warunki dla zawodników.
 • Włodarze Crvenej Zvezdy mogą ogłosić przedłużenie kontraktów z kluczowymi piłkarzami.
 • Nowy sezon ma być kolejnym krokiem w budowie silnej marki na arenie międzynarodowej.

Bogatа przyszłość Crvenej Zvezdy w nowym sezonie

Dla FK Crvena Zvezda, jednego z najbardziej utytułowanych klubów serbskich, nadchodzący sezon zapowiada się niezwykle ekscytująco. Po zdobyciu kolejnego mistrzostwa kraju w poprzedniej kampanii, wszyscy związani z zespołem mają apetyt na więcej sukcesów. Zważywszy na silną pozycję finansową klubu i rosnące ambicje, kibice mogą oczekiwać, że ich ukochana drużyna wystawi swoje możliwości na próbę na wielu frontach.

Według nieoficjalnych doniesień, władze Crvenej Zvezdy nie zamierzają oszczędzać, aby zapewnić najbardziej konkurencyjny skład na kolejny sezon. Spekuluje się o gotowości do przeprowadzenia kilku głośnych transferów, które miałyby wzmocnić kluczowe pozycje. Wskazuje się na szczególną potrzebę pozyskania rozgrywającego światowej klasy, bramkarza z dużym doświadczeniem oraz napastnika, który byłby w stanie regularnie trafiać do siatki przeciwników.

Szeroka kadra do wielu rozgrywek

Eksperci są zgodni, że dla Crvenej Zvezdy kluczową kwestią będzie zbudowanie szerokiej i wyrównanej kadry, która da radę sprostać wyzwaniom gry na wielu frontach. Zakładając chęć poważnej walki o końcowy triumf w Lidze Mistrzów, belgradzki zespół nie może pozwolić sobie na osłabienie w rozgrywkach krajowych i pucharowych. Stąd też niezbędne będą transfery, dzięki którym trener będzie mógł nie tylko wystawiać najmocniejszy skład, ale także dokonywać istotnych rotacji przy zachowaniu wysokiej jakości.

Wartym zwrócenia uwagi aspektem, nad którym zastanawiają się dziennikarze śledzący Crveną Zvezdę, jest kwestia dwunastego piłkarza, czyli zniewalającej atmosfery panującej na Stadionie Rajko Mitić. Znani z ogromnej żarliwości kibice niezaprzeczalnie stanowią istotny atut drużyny i nie raz już pomagali jej w osiąganiu sukcesów. Niewykluczone, że przed nowym sezonem zarząd klubu zainwestuje w elementy infrastruktury służące podtrzymaniu tej więzi między piłkarzami a fanami.

 • Sensacyjna transakcja? Spekuluje się o możliwym powrocie gwiazdy światowego formatu z przeszłości Crvenej Zvezdy.
 • Najnowsze przecieki sugerują zaangażowanie słynnej firmy architektonicznej do projektu przebudowy stadionu.

Istotne transfery graczy do Crvenej Zvezdy

Jedną z głównych kwestii, które elektryzują kibiców Crvenej Zvezdy przed nowym sezonem, są spekulowane transfery. Choć oficjalnie żadne ruchy kadrowe nie zostały jeszcze potwierdzone, to w kuluarach krążą już nazwiska, które mogą wzmocnić przyszłoroczny skład. Wszystko wskazuje na to, że zapadła decyzja o przeprowadzeniu przynajmniej kilku głośnych transferów, które wyrównałyby siłę drużyny do standardów europejskiej czołówki.

Według źródeł zbliżonych do klubu, jednym z priorytetów jest sprowadzenie środkowego pomocnika, który byłby w stanie przejąć rolę kreatora gry i dyrygentem akcjami ofensywnymi zespołu. Typowany do tej roli jest doświadczony Duńczyk Andreas Christensen, ostatnio występujący w barwach Bayernu Monachium. Jego styl i umiejętności rozgrywania piłki miałyby uczynić Crveną Zvezdę znacznie bardziej nieprzewidywalną w ofensywie.

Kolejną słabą stroną, która wymaga wzmocnień, jest pozycja bramkarza. Choć Borjan regularnie prezentował wysoką formę, to zarząd klubu chciałby mieć bardziej doświadczoną alternatywę.

"Nie wyobrażam sobie przystąpienia do walki na wszystkich frontach bez przynajmniej dwóch bramkarzy światowej klasy. Ta pozycja jest zbyt newralgiczna" - miał powiedzieć Dragan Džajić, legenda Crvenej Zvezdy.

Głośne odejścia z zespołu?

Kiedy mowa o transferach, ważne jest również spojrzenie na ewentualne odejścia graczy ze składu Crvenej Zvezdy. Chociaż władze klubu zamierzają utrzymać trzon zespołu, to nie da się całkowicie wykluczyć możliwości utraty przynajmniej jednej gwiazdy. Z nieoficjalnych informacji wynika, że kilka czołowych europejskich drużyn wyraziło zainteresowanie sprowadzeniem Aleksandra Mitrović, najskuteczniejszego napastnika minionego sezonu.

Imię i nazwisko Pozycja Wiek Wart. rynkowa
Andreas Christensen Pomocnik 27 €25M
Edouard Mendy Bramkarz 31 €18M
Michy Batshuayi Napastnik 29 €12M

Przykładowe nazwiska, które mogłyby wzmocnić Crveną Zvezdę przed nowym sezonem (dane orientacyjne).

Czytaj więcej: Nemanja Matić najlepszy serbski pomocnik - sylwetka piłkarza

Większe ambicje w Lidze Mistrzów dla Crvenej Zvezdy

Dla FK Crvena Zvezda nadchodzący sezon bez wątpienia oznacza nastawienie się na znacznie poważniejszy bój na arenie europejskiej. Po latach okupowaniu roli drugoplanowej drużyny z Półwyspu Bałkańskiego, władze klubu coraz śmielej artykułują chęć dołączenia do piłkarskiej elity kontynentu. A nie ma lepszej okazji na udowodnienie swoich aspiracji niż dobry występ w prestiżowej Lidze Mistrzów.

Choć w poprzedniej edycji rozgrywek belgradzkiej ekipie nie udało się wyjść z grupy, to pokazała kilka obiecujących meczów, udowadniając, że stać ją na nawiązanie wyrównanej walki z teoretycznie mocniejszymi rywalami. Teraz, zważywszy na transferową ofensywę zapowiadaną przez zarząd, Crvena Zvezda może wypożyczyć siły na zauważalnie lepszy rezultat. Celem minimalnym będzie niewątpliwie awans do fazy pucharowej, ale w kuluarach mówi się również o marzeniach ćwierćfinałowej przygody.

Warto odnotować, że ambicje na arenie międzynarodowej to nie tylko kwestia sportowych osiągnięć czy prestiżu. Dla dużych marek, takich jak Crvena Zvezda, występy w Lidze Mistrzów mają również wymiar finansowy. Udane kampanie mogą bowiem przynieść klubowi olbrzymie dochody z praw telewizyjnych, a także przyciągnąć nowych sponsorów, zważywszy na ogromny rozgłos tych rozgrywek.

 • W poprzednim sezonie Ligi Mistrzów Crvena Zvezda była postrzegana jako "drużyna-kopciuszek".
 • Władze klubu otwarcie mówią o ambicjach awansowania przynajmniej do 1/8 finału.

Crvena Zvezda gotowa powalczyć o mistrzostwo Serbii

Zdjęcie FK Crvena Zvezda: Jakie plany na najbliższy sezon ma ta drużyna?

Choć perspektywa sukcesów na europejskiej arenie bez wątpienia elektryzuje kibiców Crvenej Zvezdy, to nie można zapominać o kluczowym celu, jakim dla tego zespołu zawsze pozostanie walka o mistrzostwo rodzimej SuperLigi. Trzeba pamiętać, że jest to klub niezwykle utytułowany w kraju, który przyzwyczaił swoich fanów do regularnych triumfów. Od władz klubu padają jasne sygnały, że zamierzają nie tylko obronić tytuł, ale i uczynić go początkiem nowej, wielkiej ery serbskiej dominacji.

Oczywiście, nie będzie to łatwe zadanie, zważywszy na wysoki poziom rozgrywek i ambicje pozostałych uczestników ligi. Największym rywalem Crvenej Zvezdy pozostaje wciąż Partizan Belgrad, druga siła kraju, która przez lata toczyła z tą pierwszą pasjonujące boje o prymat. Nie można też lekceważyć innych drużyn, jak chociażby Vojvodina Nowy Sad czy Crvena Zvezda Kragujevac. Właśnie dlatego władze mistrzów Serbii zapowiadają poważne wzmocnienia składu, aby zapewnić odpowiednią głębię rotacji gwarantującą przewagę w każdym meczu.

Wielkie derby na początku sezonu?

Jednym z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń zbliżającej się kampanii będą niewątpliwie kolejne wielkie derby Belgradu pomiędzy Crveną Zvezdą a Partizanem. Spekuluje się, że starcie tych dwóch utytułowanych rywali może zostać przyspieszone i odbyć się już na samym początku sezonu. Byłby to świetny sprawdzian dla obu zespołów i ich ambicji walki o mistrzostwo. Bez wątpienia będzie to również wspaniała okazja dla publiczności do zobaczenia największych gwiazd obu ekip na murawie w bezpośredniej rywalizacji.

Jeśli dodać do tego nieco mniejsze, ale wciąż bardzo prestiżowe derbowe boje z lokalnymi rywalami z Vojvodiny czy Kragujevaca, to przed Crveną Zvezdą rysuje się bardzo emocjonujący początek sezonu. Co więcej, pozytywne rezultaty w tych pojedynkach z pewnością naładują dalszym pozytywnym nastawieniem zarówno graczy, jak i kibiców.

Nowe nadzieje i wyzwania przed Crveną Zvezdą w tym roku

Zapowiadany przez Crveną Zvezdę ambitny plan na zbliżający się sezon bez wątpienia napawa nadzieją, ale rodzi też wiele wyzwań, którym belgradzka ekipa będzie musiała stawić czoła. Wśród najważniejszych zagadnień wymienia się zbudowanie optymalnej, zwycięskiej mentalności zespołu, odnalezienie sprawiedliwego balansu pomiędzy walką na wielu frontach oraz zarządzanie ogromną presją i oczekiwaniami kibiców.

Specjaliści zgodnie twierdzą, że zdobycie mistrzostwa kraju na kolejny rok to absolutne minimum dla Crvenej Zvezdy. Problem pojawi się jednak, gdy do ligowych batalii dołożyć ambicje w europejskich pucharach. Nastawiać się tylko na Ligę Mistrzów byłoby błędem, gdyż w razie niepowodzenia w tych prestiżowych rozgrywkach, ekipa mogłaby pogrążyć się w kryzysie.

Jak pogodzić krajowe i europejskie ambicje?

Przeprowadzenie perspektywicznych transferów z pewnością może pomóc zbudować silne rezerwowe siły. W końcu nikt nie może liczyć na to, że baza zespołu składająca się z 12-13 piłkarzy okaże się wystarczająca do walki na wielu frontach bez rotacji. Niewykluczone, że dla Crvenej Zvezdy nadejdzie moment, gdy będzie potrzebowała aż 18-20 solidnych graczy, aby przetrwać zarówno rozgrywki krajowe, Ligę Mistrzów, jak i krajowe puchary. Właśnie dlatego tak ważne będzie rozsądne zarządzanie kadrą przez sztab szkoleniowy.

Nie należy również zapominać o wyzwaniach natury czysto psychologicznej, przed jakimi stanie zespół. Po latach braku poważnych sukcesów na arenie międzynarodowej, pojawi się presja, by w końcu uczynić większy krok naprzód. Wyśrubowane nadzieje kibiców oraz przeciążenie meczami to mieszanka, która może w najgorszym przypadku przytłoczyć nawet najbardziej zdeterminowanych graczy. Właśnie dlatego na barkach sztabu zrzeszonego wokół słynnego trenera Deju Stankovicia spoczywać będzie ważna rola optymalizacji mentalnego nastawienia kadry.

Niedoinwestowanie tej kwestii mogłoby bowiem odbić się negatywnie na przygotowaniach piłkarzy do sezonu oraz na samych ich występach. Głównym planem jest gruntowna modernizacja istniejącego centrum treningowego oraz ewentualna budowa nowego, bardziej zaawansowanego technicznie kompleksu w przyszłości. Miałoby to nie tylko zapewnić Crvenej Zvezdzie najnowocześniejsze udogodnienia wspierające proces treningowy, ale także byłoby oznaką dużych ambicji klubu.

Spekuluje się, że w pierwszej fazie zmian zostaną unowocześnione boiska treningowe poprzez wymianę murawy na najwyższej jakości trawę hybrydową oraz zainstalowanie systemu podgrzewania i aeracji. Poprawie ma ulec również sam obiekt, który zostanie wyposażony w nowatorskie rozwiązania monitorujące postępy fizyczne zawodników oraz wspomagające ich rehabilitację po kontuzjach.

Co jednak najciekawsze, nieoficjalne doniesienia sugerują możliwość wybudowania w dalszej przyszłości całkowicie nowego ośrodka treningowego na miarę XXI wieku. Rozważana jest nawet koncepcja włączenia w ten kompleks hotelowego zaplecza, gabinetu odnowy biologicznej oraz pomieszczeń skoncentrowanych wyłącznie na analizie tactycznej i sesji video.

Jak będzie wyglądać nowoczesny obiekt treningowy?

Zdaniem ekspertów, jeśli Crvena Zvezda zdecyduje się na tak dużą inwestycję, to ich przyszły obiekt treningowy może być wzorowany na najnowocześniejszych ośrodkach tego typu na świecie. Moglibyśmy zobaczyć kilka pełnowymiarowych boisk z najwyższej jakości murawą oraz boiskami do gry siedmioosobowej. Ważne byłyby również place do ćwiczeń siłowych i ogólnorozwojowych oraz strefy relaksu i regeneracji dla piłkarzy.

Istotną rolę odegrałyby również pomieszczenia analityczne z możliwością zadaszenia oraz specjalnym systemem oświetlenia i nagłośnienia. Tam odbywałyby się szczegółowe rozbieranie taktyki i schematy meczowe przed kolejnymi spotkaniami. Z pewnością nie mogłoby zabraknąć również gabinetów medycznych ze sprzętem do przeprowadzania specjalistycznych badań, a nawet niewielkiego oddziału szpitalnego z salami odnowy biologicznej.

Elementy nowoczesnego ośrodka treningowego:
Kilka boisk ze sztuczną nawierzchnią
Budynek analityczny z zapleczem audiowizualnym
Centrum odnowy biologicznej i sale rehabilitacyjne
Hotelowe zaplecze dla zespołu

Możliwość budowy tak zaawansowanego ośrodka pokazywałaby, że Crvena Zvezda zamierza na dobre wkroczyć do grona największych europejskich potęg, nie tylko sportowo, ale również pod względem infrastruktury.

Podsumowanie

FK Crvena Zvezda rozpoczyna nowy sezon z dużymi ambicjami. Władze klubu mają śmiałe plany przeprowadzenia istotnych transferów, które wzmocnią zespół do walki na wielu frontach. Zarówno w lidze serbskiej, jak i w europejskich pucharach, zwłaszcza Lidze Mistrzów, oczekuje się dobrej postawy drużyny.

Równolegle z ruchami kadrowymi, Crvena Zvezda zamierza zainwestować znaczne środki w infrastrukturę treningową. Modernizacja ośrodka lub nawet budowa nowego, ultranowoczesnego kompleksu, ma zapewnić optymalne warunki do przygotowań i dać zespołowi przewagę nad rywalami.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. Trzecia Liga Grupa 4 na żywo - wyniki i tabele online | 3 liga 4 grupa
 2. To jest Euro 2024: triumf Włochów i wielkie rozczarowanie Francuzów
 3. Martin Braithwaite: Duński napastnik, o którym dopiero będzie głośno
 4. Alex Oxlade-Chamberlain: Co nowego w grze tego zawodnika? Odkryjmy to!
 5. Co przegapiłeś w ostatniej kolejce Ekstraklasy? Nasze podsumowanie!
Autor Remigiusz Borkowski
Remigiusz Borkowski

Od lat jestem zapalonym kibicem Śląska Wrocław. Na blogu dzielę się sylwetkami piłkarzy, relacjami z meczów oraz kulisami życia klubu. Jestem ekspertem od Śląska i uważnie śledzę jego losy na boisku i poza nim. Moją pasją jest też piłka nożna ogólnie.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły