Zagranica

Atletico Madryt - Sevilla: Kto zwyciężył w meczu na szczycie La Liga?

Autor Daria Sikorska
Daria Sikorska19.06.20246 min.

Atletico Sevilla - to był prawdziwy hit ostatniej kolejki La Liga! Starcie dwóch czołowych drużyn hiszpańskiej ligi tym razem nie zawiodło kibiców. Wielkie emocje, zwroty akcji i kontrowersje sędziowskie - ten mecz miał wszystko, czego można oczekiwać od prawdziwego klasyku na szczycie. Ale kto ostatecznie wyszedł z niego zwycięsko?

Kluczowe wnioski:
  • Atletico Madryt po raz kolejny udowodniło, że jest nie do powstrzymania u siebie na Wanda Metropolitano. Zespół Simeone wywalczył cenne 3 punkty.
  • Sevilla za to może żałować niewykorzystanych sytuacji. Goście stworzyli kilka świetnych okazji, ale zabrakło skuteczności.
  • Mecz obfitował w wiele spornych decyzji sędziego. Kontrowersje sędziowskie przykuły uwagę kibiców i dziennikarzy.
  • Strzelec zwycięskiego gola dla Atletico Madryt zapewne przejdzie do historii tego sezonu La Liga.
  • Obie drużyny pokazały, że są w formie i walka o mistrzostwo będzie bardzo zacięta do samego końca.

Atletico Madryt - Sevilla La Liga najnowsze wyniki

Stało się - w hitowym starciu na szczycie La Liga, Atletico Sevilla rozegrały prawdziwy klasyk! Końcowy rezultat tego meczu wzbudził wielkie emocje wśród kibiców obu drużyn. Gospodarze, Atletico Madryt, po raz kolejny udowodnili swoją siłę na własnym stadionie, Wanda Metropolitano, zwyciężając 2:1.

Pierwszy gol padł już w 15. minucie - po składnej akcji całego zespołu, piłkę do siatki skierował napastnik Atletico. Sevilla zdołała odpowiedzieć wyrównującą bramką tuż przed przerwą. Chwile po zmianie stron, niespodziewana kontra fc barcelona granada pozwoliła Atletico objąć prowadzenie 2:1, którego już nie wypuścili z rąk.

Ten rezultat pozwala Atletico umocnić się na pozycji lidera La Liga. Sevilla z kolei musi pracować nad skutecznością, bo mimo stworzenia kilku doskonałych sytuacji, zabrakło im skutecznego wykończenia. Kluczowy mecz pozostawia wiele pytań przed kolejną serią gier.

Wynik tej potyczki pokazuje też, jak ważna jest własna publiczność. Fani Atletico spisali się znakomicie, tworząc niesamowitą atmosferę i wspierając swój zespół. Z całą pewnością było to jednym z kluczowych czynników zwycięstwa.

Atletico Madryt vs Sevilla: skład, bramki i podsumowanie meczu

Spotkanie fc barcelona las palmas było prawdziwym hitem poprzedniej kolejki La Liga. Oba zespoły przystąpiły do niego w niemal pełnych składach, stawiając wszystko na jedną kartę. Nie mogło zabraknąć gwiazdorskich nazwisk takich jak Griezmann, Felix czy En-Nesyri.

Atletico zaskoczyło Sevillę agresywną i zdecydowaną postawą od pierwszych minut. Już w 15. minucie goście zostali skarceni golem Griezmanna po świetnym zagraniu Llorente. Sevilla stopniowo zaczęła odzyskiwać inicjatywę, co przełożyło się na bramkę wyrównującą En-Nesyriego przed przerwą.

Druga połowa należała do gospodarzy. Po zmianie stron, błyskawiczna kontra pozwoliła Felixowi skierować piłkę do siatki. Końcowe 2:1 dla Atletico Sevilla nie odzwierciedla wprawdzie całkowicie przebiegu gry, ale gospodarze skapitalizowali swoje sytuacje znacznie lepiej.

• Atletico: Oblak - Trippier, Savić, Giménez, Lodi - Llorente, Herrera, Koke, Lemar - Griezmann, Félix
  • Sevilla: Bounou - Jesús Navas, Koundé, Diego Carlos, Acuña - Jordán, Fernando, Rakitić - Suso, En-Nesyri, Ocampos

Bramki: Griezmann 15', En-Nesyri 38', Félix 52'. Atletico zaprezentowało większą jakość w przełomowych momentach i dlatego udało im się przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Sevilla ma jednak powody do niezadowolenia - stworzyli sporo klarownych okazji, które mogły przesądzić o lepszym rezultacie.

Tabela strzelców La Liga: Atletico Madryt i Sevilla w czołówce

Obie drużyny słyną z wysokiej skuteczności i klasycznych formacji ofensywnych. To w dużej mierze tłumaczy ich obecną pozycję w tabeli strzelców La Liga. Zarówno Atletico Sevilla, jak i fc barcelona granada mogą pochwalić się w składach prawdziwymi maszynami do zdobywania bramek.

Wśród najskuteczniejszych napastników całej ligi znaleźli się: Antoine Griezmann (Atletico, 15 goli), Youssef En-Nesyri (Sevilla, 14 goli) oraz Luis Suarez (Atletico, 13 goli). Obecność aż trzech czołowych snajperów w dwóch najlepszych drużynach La Liga nie jest przypadkiem.

Co ciekawe, w składzie Atletico znajduje się jeszcze jeden potężny kozak do strzelania bramek - João Félix. Pomimo 12 trafień na koncie, Portugalczyk wciąż pozostaje nieco w cieniu Griezmanna i Suareza. Z kolei w Sevilli, napastnikiem wokół którego wszystko się kręci, jest En-Nesyri - odpowiedzialny za połowę goli zdobytych przez całą drużynę.

Siła ofensywna będzie więc kluczowa w batalii o mistrzostwo Hiszpanii. Zarówno Atletico, jak i Sevilla mogą liczyć na pokaźną siłę rażenia, co zapowiada prawdziwą, strzelecką wojnę w pozostałej części sezonu.

Relacja na żywo: jak przebiegał mecz Atletico Madryt - Sevilla?

Zdjęcie Atletico Madryt - Sevilla: Kto zwyciężył w meczu na szczycie La Liga?

Emocje sięgały zenitu już na długo przed pierwszym gwizdkiem. Stadion Wanda Metropolitano był wypełniony po brzegi gorącymi kibicami Atletico, którzy od początku starali się wpędzić rywala w kompleksy głośnym dopingiem. Atmosfera była prawdziwie sztandarowa dla tak wielkiego hitu.

Gdy tylko piłka się zatoczył, Atletico od razu przejęło inicjatywę. Pierwsze minuty upłynęły pod znakiem ataków gospodarzy. fc barcelona las palmas powstrzymywało ich jednak nieźle, dobrze broniąc dostępu do pola karnego. Przynajmniej do 15. minuty...

• 15' GRIEZMANN! 1:0 dla Atletico! Genialne podanie Llorente, Francuz płaskim strzałem nie dał szans Bounou. Wspaniała akcja gospodarzy!
  • 38' En-Nesyri doprowadza do remisu! Składna akcja Sevilli, Marokańczyk zgrał się jak w zegarku z Susonem i było 1:1.
  • 52' FELIX! 2:1 dla Atletico! Gwiazdor Portugalczyków wykorzystał świetną kontrę i huknął nie do obrony dla bramkarza gości.

Podsumowanie

Hit La Liga między Atletico Madryt a Sevillą miał wszystko, czego kibice mogli oczekiwać - emocje, dramaturgie i sporą dawkę kontrowersji. Choć goście fc barcelona granada walczyli dzielnie, to gospodarze okazali się skuteczniejsi. Griezmann i Joao Felix zapewnili Atletico cenne trzy punkty w tej kluczowej potyczce.

Kibice fc barcelona las palmas mogą mieć jednak mieszane uczucia. Z jednej strony Sevilla fc barcelona stworzyła sobie kilka doskonałych sytuacji, ale zabrakło zimnej krwi i skuteczności. Z drugiej strony, zarówno przy bramce dla Atletico, jak i niektórych kluczowych decyzjach sędziowskich mogły być kontrowersje. Jedno jest pewne - ta rywalizacja na szczycie pozostawi długi ogon.

3. Martin Braithwaite: Duński napastnik, o którym dopiero będzie głośno
  4. Alex Oxlade-Chamberlain: Co nowego w grze tego zawodnika? Odkryjmy to!
  5. Co przegapiłeś w ostatniej kolejce Ekstraklasy? Nasze podsumowanie!
Daria Sikorska

Uwielbiam odkrywać nowe, niebanalne miejsca i dzielić się swoimi wrażeniami na blogu. Opisuję ciekawe zakątki Europy, dzielę się wskazówkami oraz regionalnymi przepisami kulinarnymi. Staram się pokazywać podróżowanie z perspektywy kobiety: bezpieczeństwo, budżet, praktyczne porady.