Zbiórka zniczy na groby polskich Bohaterów za wschodnią granicą

Przy okazji meczów z Ruchem Chorzów (13.05, godz. 18:00) i Arką Gdynia (19.05, godz. 18:00) na około godzinę przed rozpoczęciem zawodów po obu stronach stadionu, od strony Lotniczej i Królewieckiej będzie trwała zbiórka zniczy, które trafią na groby polskich Bohaterów za wschodnią granicą.Jeśli ktoś z Was nie będzie miał czasu kupić żadnej lampki przed meczem, można przekazywać zbierającym dary w formie pieniężnej.

Zbiórkę przeprowadzą kibice i wolontariusze Stowarzyszenia Odra-Niemen. W maju i lipcu działacze tej organizacji udadzą się w trasę na Wileńszczyznę i Białoruś, odwiedzą kilkadziesiąt cmentarzy polskich i na każdym zapalą światełka pamięci dla Kresowych Bohaterów walk o niepodległość Ojczyzny. Przeprowadzą także renowacje najbardziej zaniedbanych kwater.

kwatery-w-kolesnikach

Dodatkowo część zniczy posłuży do ułożenia napisu „Pilecki” na wrocławskim Rynku, w poniedziałek 15 maja o godz. 20:00. Znicze te także trafią później na kresowe nekropolie.

dni-rotmistrza

Akcje Stowarzyszenia żyją dzięki wsparciu wielu środowisk patriotycznych i kibicowskich, z Polski, a przede wszystkim Dolnego Śląska i Wrocławia. W załączeniu do artykułu prezentujemy fotografie z działań przy cmentarzach na Kresy Wschodnie, to wyjazdy podczas których tysiące zniczy trafiają na polskie groby, to wyjazdy które swój rozmiar i zasięg osiągnęły dzięki Wam, Darczyńcom – patriotom, kibicom, którzy rok rocznie wspierają nas w działaniach.

bialorus-wolkowysk wilno-rossa

Kibice, którzy na meczu się pojawią proszeni są o wsparcie akcji, nie ważne czy stać Was na jeden mały znicz, czy całą paletę. Tego dnia wspomnijmy polskich bohaterów, którzy dla Wolnej Ojczyzny narażali życie swoje i swoich bliskich. Wydanie kilku, kilkunastu, czy kilkudziesięciu złotych to nic w porównaniu z ich ofiarą.

W razie jakichkolwiek pytań proszę dzwonić pod numer:

Dominik – 505 004 744