Pomoc dla Pani Sylwii!

Kibice Śląska Wrocław niejednokrotnie włączali się do akcji charytatywnych, których cel przybliżał osoby poszkodowane przez los, do skutecznej walki o lepsze jutro. Nie inaczej jest i tym razem.

Stowarzyszenie „Wielki Śląsk” zachęca wszystkich do okazania wsparcia dla Pani Sylwii Patriak, 38-letniej mieszkanki Oławy. Kobieta, która jest kochającą żoną i matką, w kwietniu ubiegłego roku przeżyła prawdziwy cios, bowiem zdiagnozowano u niej raka piersi trzeciego stopnia z przerzutami do węzłów.

Od tego momentu rozpoczęła się ostra walka o jej powrót do zdrowia. Najpierw, ze względu na wieloogniskowość nowotworu musiała przejść drastyczną chemioterapię.

Po ciężkim leczeniu, z końcem października przeprowadzona została operacja usunięcia piersi oraz 26 węzłów. Jednak na niewiele to się zdało, ponieważ – po początkowej radości, Pani Sylwia otrzymała wyniki histopatologiczne wyciętego materiału i entuzjazm prysł. Wyniki wykazały, że te kilka miesięcy chemii przyniosły marny wynik. Wycięto żywe komórki rakowe zarówno z piersi jak i z 8 węzłów. Na domiar złego komórki rakowe wyszły poza torebkę węzłową.

Od tego momentu rozpoczęła się jeszcze większa walka o uzyskanie pomocy.

Pani Sylwia ma w planach wykonanie testów ONCODepp, które mają na celu znaleźć chemioterapię najbardziej skuteczną przy tym typie nowotworu. Niestety wykonanie tych badań przeprowadza się tylko w Belgii i jest niezwykle kosztowne.

W tej chwili ta Pani przechodzi leczenie hormonoterapii, a także oczekuje na radioterapię, która powinna się zacząć 3-4 tygodnie po operacji, Jednak, jak pewnie każdy z nas przekonał się odnośnie realiów panujących w służbie zdrowia, zaplanowany termin znacząco przekroczy wspomniany czas, bowiem naświetlania zostaną przeprowadzone 9-10 tygodni po operacji czyli powinny rozpocząć się na początku bieżącego roku.

Zdesperowana Pani Sylwia prosi o pomoc wszystkich ludzi dobrej woli, którzy wyciągną do niej pomocną dłoń i wesprą ją w tej ciężkiej walce. My, jako kibice Śląska, a także ludzie o wielkich sercach, również przyłączamy się do jej prośby.

Darowizny na rzecz Pani Sylwii Patriak można przekazywać za pomocą płatności on-line, karty płatniczej, PayPal lub tradycyjnego przelewu. Aby dokonać wpłaty, należy na stronie:

 

 https://skarbonka.alivia.org.pl/sylwia-patriak

 

kliknąć czerwony przycisk „wspomóż” w niebieskim prostokącie, a także wybrać kwotę, którą chcemy przeznaczyć na wsparcie dla tej biednej kobiety.

Liczymy, że i tym razem nikt nie będzie szczędził grosza i po raz kolejny udowodnimy, że można na nas liczyć w każdej, nawet najtrudniejszej sytuacji życiowej!

WIELKIE SERCA, WIELKI ŚLĄSK!