„Pod lupą”: Śląsk Wrocław vs Zagłębie Lubin

Zapraszamy na najnowszy cykl statystyk, dotyczących bilansów spotkań Śląska Wrocław, z każdym kolejnym rywalem Ekstraklasy. Pod lupę weźmiemy okres od sezonu 2008/2009 czyli od czasu, w którym nasza drużyna gra nieprzerwanie na najwyższym poziomie rozgrywek w naszym kraju.

Już w poniedziałek rywalem „Wojskowych”, w kolejnych derbach Dolnego Śląska, będzie drużyna Zagłębia Lubin. Jest to spotkanie, które bez wątpienia elektryzuje wiele osób i nic bardziej mylnego, bowiem każdy kolejny mecz obfituje w ciekawe wydarzenia nie tylko na boisku, ale i na trybunach.

Statystyki dotyczące pojedynków pomiędzy drużynami Śląska Wrocław i Zagłębia Lubin: 

Od czasu w którym piłkarze WKS-u występują nieprzerwanie w rozgrywkach Ekstraklasy, obie ekipy mierzyły się ze sobą 19-krotnie. Bilans wypada na korzyść naszego zespołu!

Liczba spotkań pomiędzy Śląskiem, a Zagłębiem od sezonu 2008/2009 (bez sezonów 2008/2009 i 2014/2015, w których nie było w Ekstraklasie piłkarzy z Lubina): 19

Zwycięstwa Śląska: 9
Remisy: 4
Wygrane Zagłębia: 6

Bramki: 24-24

Najwyższe zwycięstwo Śląska nad lubinianami: 5:1 (w Lubinie, sezon 2011/2012)

Najwyższe zwycięstwo Zagłębia: 4:0 (Taki rezultat padł dwa razy – najpierw w sezonie 2012/2013, a następnie w pierwszej potyczce tych drużyn podczas obecnie trwającego sezonu – oba te zwycięstwa „Miedziowi” odnieśli na swoim boisku)

Najlepsi strzelcy wśród „Trójkolorowych” w pojedynkach z Zagłębiem:

4 – Celeban
2 – M. Paixao, Sotirović
1 – Dvali, Alvarinho, F. Paixao, Dudu Paraiba, Grodzicki, Cetnarski, Diaz, Ćwielong, Voskamp, Kaźmierczak, Jezierski, J. Gancarczyk, Mila

* Na konto WKS-u należy zaliczyć także trzy gole samobójcze, których autorami byli – Bilek, Widanow, Isailović.

Aktualna sytuacja w tabeli, mimo niekorzystnego bilansu w ostatnich latach, pozwala stwierdzić, że faworytem poniedziałkowej wojny o Dolny Śląsk są „Miedziowi”, którzy z dorobkiem 30 punktów zajmują 10. miejsce, podczas gdy wrocławianie zebrali o 9 „oczek” mniej i są na 12. pozycji w ligowej tabeli. Jednak jak wszyscy wiemy, o powodzeniu w meczu decyduje głównie dyspozycja dnia, a także aktualna forma drużyny, a jak powiedział kiedyś pewien klasyk – „Dopóki piłka w grze, wszystko jest możliwe!”

O tym czy tak się właśnie stanie przekonamy się w poniedziałkowy wieczór.

Mecz Śląsk Wrocław – Zagłębie Lubin rozpocznie się w poniedziałek, 25 lutego o godzinie 18:00.