Mikołajki przy Oporowskiej

 W poniedziałkowe popołudnie sala VIP w siedzibie klubu przy ulicy Oporowskiej 62 zmieniła się w wielką fabrykę kartek świątecznych, które miały powstać dzięki umiejętnościom plastycznym zaproszonych gości. W wydarzeniu, którego inicjatorami było Stowarzyszenie Kibiców Wielki Śląsk, a także wrocławski ośrodek Kibice Razem, wzięły udział dzieci z Fundacji Tobiaszki oraz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 93 im. Tradycji Orła Białego.

img_1385log

Wszystkie dzieci, które pojawiły się wczoraj w budynku klubowym, od razu ruszyły do ciężkiej pracy, tworząc kartki świąteczne według swojej wizji artystycznej. Jednak, czym byłoby spotkanie przedświąteczne gdyby nie atrakcje, które od początku wywołały uśmiech na twarzach zgromadzonych uczestników. Pierwszą z nich był Śląskowy Święty Mikołaj, a także jego pomocnicy, którzy każdemu rozdali specjalnie przygotowane mikołajkowe czapki z herbem naszego ukochanego klubu, a także małą porcję łakoci. Mieszkaniec odległej Laponii, mimo gorącego okresu przedświątecznego, nie zapomniał również o rozmowie z każdym dzieckiem, podczas której nie brakowało humoru.

img_1360log

img_1318log

img_1225log

Jednak malowanie kartek, a także obecność Mikołaja, nie była jedyną atrakcją tego wieczoru. Na specjalne zaproszenie organizatorów, na spotkaniu pojawił się bramkarz WKS-u Jakub Słowik, co od razu wywołało ogromną radość u każdego dziecka. Po chwili przeznaczonej na zdjęcia oraz autografy, golkiper Śląska, od razu zasiadł ze wszystkimi uczestnikami do stołu i ruszył ostro do pracy, tworząc swoją kartkę.

img_1459log

img_1470log

Gospodarze spotkania, bacznie przyglądali się każdemu artyście, będąc pod ogromnym wrażeniem jak wiele talentów zebrało się tego grudniowego popołudnia przy ul. Oporowskiej. Obecność dzieci, z dwóch placówek, przyniosła nam wiele wspaniałych kartek, które – wraz ze specjalnymi życzeniami, zostaną wysłane do polskich szkół we Lwowie.

img_1224log

img_1283log

Podsumowując… Kolejna akcja, którą wspólnie zorganizowały ze sobą Stowarzyszenie Wielki Śląsk oraz Kibice Razem Śląsk Wrocław, a także druga edycja tworzenia kartek świątecznych, przez dzieci, przeszła do historii. I – jak każdą, tego typu akcję, można ją ocenić na wielki plus. W końcu, czy jest coś ważniejszego niż uśmiech i radość na twarzach dzieci, zwłaszcza w okresie zbliżających się świąt Bożego Narodzenia? Wydaje się, że nie. Poza tym, każdy kto pojawił się w poniedziałek na tym spotkaniu, mógł na własne oczy zobaczyć ile talentu drzemie w tych młodych osobach. To właśnie są jedne z tych rzeczy, które utwierdzają nas w przekonaniu, że każda z akcji nie idzie na marne i dodaje motywacji do tworzenia kolejnych inicjatyw!

WIELKIE SERCA, WIELKI ŚLĄSK!