KIBICE ŚLĄSKA DLA ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

Jak co roku Stowarzyszenie Kibiców Wielki Śląsk zachęca do aktywnego uczczenia pamięci żołnierzy konspiracji antykomunistycznej. W tym roku, bazując na doświadczeniu z poprzednich lat, zachęcamy do różnych form uczczenia bohaterskich Żołnierzy Wyklętych.

Na meczach z Lechią Gdańsk oraz Górnikiem Zabrze przeprowadzimy zbiórkę zniczy. Można je zostawić w depozytach od ulicy Królewieckiej oraz Lotniczej. Dodatkowo znicze można przynosić do sklepu Twierdza Wrocław oraz siedziby Stowarzyszenia Kibiców Wielki Śląsk (ul. Szewska 66/67A).

Zbiórka zniczy

W sobotę 29.02 zapraszamy wszystkich na sprzątanie grobów.  Spotykamy się o godzinie 17:00 koło Kaplicy głównej na Cmentarzu Osobowickim. Stamtąd wspólnie udamy się na kwatery polskich bohaterów, którzy walcząc o naszą wolność ginęli jeszcze długo po zakończeniu II wojny światowej.

 

Dzień później, w niedzielę 1 marca zapraszamy wszystkich na „Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych – TROPEM WILCZYM”, który odbędzie się o godzinie 10:00 na Stadionie Olimpijskim.

Można wystartować na dystansie: 1963 m, 5 km, 10 km.

Na ten bieg została stworzona grupa WIELKI ŚLĄSK, pod której nazwą wystartujemy.

Wszystkie osoby chętne zapraszamy do zapisów, które robimy wewnętrznie.

Koszt pakietu startowego wraz z koszulką okolicznościową WIELKIEGO ŚLĄSKA to 60 zł.

Zapisywać się można w Sklepie kibica TWIERDZA WROCŁAW, w siedzibie stowarzyszenia kibiców Wielki Śląsk przy ulicy Szewskiej 66/67A, oraz na meczu z Lechią Gdańsk, na trybunie B – stoisko Twierdza Wrocław! Zapisy będą trwać do 16 lutego!

Przy zapisach prosimy podawać dane: Imię i nazwisko, numer telefonu, numer pesel, oraz dystans na którym chcemy wystartować.

 

UWAGA! Osoby które zapisały się przez stronę internetową, mogą również nabyć okolicznościowe koszulki Wielkiego Śląska – koszt koszulek dla osób zapisanych przez stronę www. to 20 zł.

 

Tego samego dnia, wraz ze Stowarzyszeniem Odra Niemen, zapraszamy na Marsz, którym uczcimy pamięć Żołnierzy Wyklętych, o których przez dziesiątki lat prawda była skrywana.

Rozpoczęcie marszu godzina 19:00 – Rynek.

 

POWSTAŃCZA ARMIO WYKLĘTA ŚLĄSK WROCŁAW O WAS PAMIĘTA!

 

Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych" 2020