GODZINA „W” WE WROCŁAWIU W 75. ROCZNICĘ WYBUCHU POWSTANIA WARSZAWSKIEGO

W tym roku, tak jak w latach ubiegłych, na jednym ze skrzyżowań we Wrocławiu, odbędzie się wspólne obchodzenie 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Inicjatorami wydarzenia są niezmiennie – Stowarzyszenie Wielki Śląsk oraz Obóz Narodowo Radykalny Brygada Dolnośląska.

Powstanie Warszawskie, które rozpoczęło się 1.08.1944 roku, mimo jednego najważniejszych wydarzeń w Polsce, dla wielu osób w dalszym ciągu wywołuje wiele kontrowersji. „Przeciwnicy” wybuchu tegoż zrywu, mimo iż nie zapominają o pamięci wobec bohaterów tych wydarzeń, ale wypominają również wiele niezrozumiałych decyzji, czym kwestionują sens wybuchu tegoż powstania, bowiem – według nich, biorąc pod uwagę wyższość wojsk niemieckich, nad naszymi, z góry skazywała Polaków na porażkę. Ponadto wspominają, że obok żołnierzy, w walkach brali udział również cywile, a także małe dzieci. Niemniej jednak, każdy prawdziwy Polak powinien pamiętać o co wydarzyło się przed 75cioma laty. Nie należy zapominać jak wielką odwagą wykazywali się ówcześni mieszkańcy Warszawy, którzy nie patrząc na konsekwencje, solidarnie ruszyli do walki o obronę swojego miasta, a co za tym idzie – reszty kraju, przed zachodnim okupantem. Z tego względu kibice Śląska, a także ONR brygada Dolnośląska, którzy niejednokrotnie wspólnie brali udział w wielu akcjach patriotycznych, już kolejny raz wspólnie zapraszają wszystkich na coroczną godzinę „W”, symbolizującą wybuch jednego z najważniejszych zrywów niepodległościowych w Polsce.

Wszystkich Polaków, którzy chcą upamiętnić bohaterów Powstania Warszawskiego, zapraszamy na zaplanowane zgromadzenie na skrzyżowaniu ulic: Oławskiej i Piotra Skargi. Rozpoczęcie uroczystości o godzinie 17:00. *Z tego względu, w sklepie kibica „Twierdza Wrocław” można odbierać plakaty reklamujące to wydarzenie. Serdecznie zapraszamy po ich odbiór, a także rozklejanie ich po mieście.

DLA NAS KIBICÓW ŚLĄSKA, NAJWAŻNIEJSZA JEST POLSKA!

Godzina W