Godzina „W” we Wrocławiu w 73. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego

1 sierpnia to data ważna dla każdego Polaka. Tego dnia będziemy bowiem obchodzić 73. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego – zrywu, który jest uznawany za jedno z najbardziej radykalnych i krwawych Powstań w historii Naszego kraju.

Wystarczy wspomnieć, że wśród wielu żołnierzy, a także dorosłych cywilów i sanitariuszy (również płci żeńskiej), do walki ruszyły również dzieci, dla których hasło „Bóg, Honor, Ojczyzna” nie było tylko pustym sloganem, a wolna Warszawa, ale także i cała Polska, była ich największym marzeniem. Jak wszyscy wiemy z lekcji historii, Powstanie – choć przegrane (stolica została doszczętnie zniszczona), trwało, aż 63 dni. Sens tych walk, jest do dzisiaj przedmiotem wielu rozmów, w których są również głosy, że Powstanie było kompletnie niepotrzebne, gdyż z góry można było się spodziewać tego, kto zostanie jego zwycięzcą.

Jednak dla każdego Polaka-patrioty, a także kibica – w tym Śląska Wrocław, wybuch tych walk jest swego rodzaju dowodem, że dla wielu z żołnierzy nie liczyły się późniejsze konsekwencje, a chęć chwycenia broni i przeciwstawienie się Nazistom. Właśnie na pamiątkę tego wydarzenia, co roku, w godzinę „W”, w całej Polsce odbędzie się szereg manifestacji ku czci bohaterów Powstania.

Nie inaczej będzie we Wrocławiu, gdzie wrocławscy patrioci, mieszkańcy miasta, a także My – kibice Śląska Wrocław, spotkamy się w tym samym miejscu co przed rokiem oraz przed dwoma laty – na skrzyżowaniu przy Placu Dominikańskim.

Uroczystość rozpocznie się w godzinę wybuchu Powstania Warszawskiego – o godzinie 17:00.

Wszystkich chętnych do rozlepienia plakatów informujących o wydarzeniu zapraszamy po ich odbiór do sklepu kibiców Śląska – „Twierdza Wrocław”, w godzinach otwarcia tj.:

poniedziałek: 9:00-16:00

wtorek: 9:00-16:00

czwartek: 9:00-16:00

piątek: 9:00-16:00

sobota: 10:00-15:00

Wydarzenie na fb: 1 sierpnia – Wrocław pamięta

DLA NAS KIBICÓW ŚLĄSKA, NAJWAŻNIEJSZA JEST POLSKA!

plakat-godzina-w