9.02.2019 r. WKS ŚLĄSK WROCŁAW – Zagłębie Sosnowiec 2:0

Za nami udana inauguracja rundy wiosennej sezonu 2018/19. Po serii sześciu meczów bez wygranej piłkarze Śląska odnieśli ważne zwycięstwo w walce o utrzymanie. Z dobrej strony pokazali się kibice gości, którzy mocno zmobilizowali się na przyjazd do Wrocławia.

Mecz z Zagłębiem był ważnym sprawdzianem dla Śląska. Po beznadziejnej rundzie jesiennej nasz klub wymienił trenera. Do kadry doszło trzech nowych zawodników, w tym dwóch do pierwszego składu. Marketing uruchomił kampanię pod hasłem: „Śląsk od nowa” i wszyscy oczekiwali nowego otwarcia. Dodatkowo dwa ostatnie sparingi Śląska były utajnione, w tym mecz z zaprzyjaźnioną Opavą. Po zwycięstwie nad Sosnowcem część kibiców Śląska powinna wybaczyć trenerowi, że nie mogli zobaczyć sparingu z zaprzyjaźnioną drużyną z Czech.

Mecz mógł się podobać. Obie drużyny grały ofensywny futbol i nie brakowało sytuacji bramkowych. Jednak od początku to Śląsk sprawiał lepsze wrażenie i udokumentował to strzeleniem bramki już na początku meczu. Potwierdziło się też, że w tym sezonie VAR nie jest sprzymierzeńcem Śląska. Kolejna strzelona bramką w tym sezonie po weryfikacji VAR nie została uznana. Po czerwonej kartce dla gości zawodnicy Śląska kontrolowali już przebieg meczu i stwarzali kolejne sytuacje bramkowe. Tylko brak skuteczności sprawił, że Wrocławianie strzelili jeszcze tylko jedną bramkę.

Na trybunach tym razem bez zbędnej napinki. Fani Śląska i Zagłębia Sosnowiec darzą się dużym szacunkiem i obie ekipy skupiły się na dopingu dla swoich drużyn. Kilka razy wspólnymi okrzykami głośno zaznaczyliśmy, że piłka nożna jest dla kibiców. To w związku z tym, że fani z Zagłębia Dąbrowskiego przyjechali do Wrocławia na zakazie i weszli na stadion dzięki pomocy i zaangażowaniu kibiców Śląska. Goście pokazali się z dobrej strony i w dobrej liczbie. W stolicy całego Śląska stawiło się około 750 fanów Zagłębia. Z naszej strony bardzo dobry doping i zabawa przez cały mecz.1log

3log

4log

Podsumowując ten mecz to trzeba przyznać, że inauguracja rundy wiosennej we Wrocławiu się udała. Dobry mecz na boisku i fajna atmosfera na trybunach. Warto wspomnieć, że na meczu z Zagłębiem na płocie zawisły repliki starych flag. Przed nami wyjazd do Krakowa. Niestety to kolejny wyjazd w tym sezonie w poniedziałek, ale w tym sezonie już do tego przywykliśmy.

2log

Widzów: 7605 w tym ok 750 fanów gości.

Fot.: NI-FO