8.12.2019 r. ŚLĄSK WROCŁAW – Legia Warszawa 0:3

Za nami hit 18. kolejki Ekstraklasy i to zarówno pod względem sportowym jak i kibicowskim. Mecz oglądała rekordowa liczba kibiców gości oraz 9 tysięcy kibiców Śląska na największej trybunie fanatyków w Polsce! Właśnie na takie mecze czeka się latami.

8.12.2019 r. Śląsk Wrocław - Legia Warszawa

 

Fani Legii od dłuższego czasu mobilizowali się na to spotkanie. Chcieli pobić rekord wyjazdowy na największym sektorze gości w Polsce. Nagrywali filmiki i angażowali swoich piłkarzy do promocji tego wyjazdu. Cała akcja wyszła im bardzo dobrze, bo na tydzień przed wyjazdem mieli już nadkomplet chętnych. Nie robiliśmy z tym problemów i wszyscy, którzy chcieli, przyjechali do Wrocławia. We Wrocławiu początkowo nie było większego ciśnienia. Zaczynało rosnąć im bliżej było do meczu. Na pewno mobilizująco na wielu podziałała ilość przyjezdnych, którzy wybierali się do Wrocławia. Zawsze takie mecze z atmosferą wzbudzają większe zainteresowanie. Impreza była zgłoszona na 32.000 kibiców i właśnie tylu zjawiło się na stadionie.

Mecz na trybunach mógł się podobać nawet największym krytykom. Blisko 9 tysięczny młyn kibiców Śląska oraz 3.5 tysięczny szczelnie wypełniony sektor gości robiły duże wrażenie wizualne. Legia zaprezentowała podczas całego meczu trzy oprawy. Tradycyjnie były pomysłowe i stały na wysokim poziomie. Z tego są zresztą znani i trzeba im to oddać. My prezentujemy jedną oprawę chaos. Był to jednak chaos w dosłownym tego słowa znaczeniu. Trwał ponad 12 minut, a mecz został przerwany na 10 min. Doping z obu stron bardzo dobry. Jednak czym bliżej końca meczu i większa przewaga drużyny z Warszawy na boisku to i bardziej słychać było sektor gości.

8.12.2019 r. Śląsk Wrocław - Legia Warszawa

Na sektorze rodzinnym i trybunie D najmłodsi kibice zaprezentowali 5 tysięcy chorągiewek z herbem i barwach Śląska przygotowanych przez Stowarzyszenie Kibiców Wielki Śląsk. Czasami jak trybuna D włączała się do cało-stadionowego dopingu wyglądało to bardzo efektownie. Podsumowując mecz, mimo iż było to jednostronne widowisko na boisku, to było za to konkretne na trybunach.

Widzów: 32.000 w tym 3.575 Legionistów

 

Fot. NI-FO