6.04.2020 R. WIELKI ŚLĄSK Z DARAMI W DOLNOŚLĄSKIM CENTRUM ONKOLOGII

W dniu dzisiejszym, delegacja Stowarzyszenia kibiców „Wielki Śląsk” przekazała dary do Dolnośląskiego Centrum Onkologii, które znajduje się przy ulicy Hirszfelda we Wrocławiu. 

Już 24 osoby z Dolnośląskiego Centrum Onkologii przy placu Hirszfelda we Wrocławiu mają koronawirusa. Zakażonych jest troje pacjentów i 21 osób z załogi. DCO jest drugim, po szpitalu płucnym z ulicy Grabiszyńskiej, epicentrum koronawirusa w mieście. Dlatego nie mogliśmy pozostać obojętni na ta sytuację i odpowiedzieliśmy na prośbę personelu medycznego tego szpitala.

Wizyta w tej placówce jest już czwartą, w przeciągu tygodnia, akcją w wykonaniu kibiców Śląska. Przypomnijmy, że poprzednie wizyty odbyły się w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym na Koszarowej, na Pogotowiu Ratunkowym i Ratowników Medycznych z Podstacji przy ulicy Ziębickiej oraz w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym przy ulicy Borowskiej.

Przygotowania do tej wizyty, tak jak i do każdej poprzedniej, były podobne. W ciągu kilku dni, nasze standardowe miejsca zbiórek, do których ludzie przynosili kolejne artykuły spożywcze i medyczne, zapełniły się w ekspresowym tempie. To wszystko zasługa kolejnych grup, osiedli, a także innych fanów WKS-u oraz ludzi dobrego serca, którzy również postanowili włączyć się do akcji.

Wizyta w DCO
Wizyta w DCO

Wizyta w DCO

Dzięki temu, Dolnośląskiemu Centrum Onkologii, mogliśmy przekazać artykuły w ilościach hurtowych:

Ręczniki, papier, chusteczki – 179 sztuk
Rękawiczki – 400 sztuk
Płyn do dezynfekcji – 51 litrów
Mydło antybakteryjne w płynie – 45 litrów
Maseczki – 60 sztuk
Kremy do rąk – 103 sztuki
Mydło w płynie / kostkach  – 57 sztuk
Kawa – 109 sztuk
Kisiel – 78 sztuk
Budyń – 30 sztuk
Słodkie przekąski – 58 sztuk
Gorące kubki, zupy w proszku – 59 sztuk
Sok do wody – 2 sztuki
Śmietanka – 10 sztuk
Herbata – 107 sztuk
Czekolada – 59 sztuk
Rogal 7 Days – 19 sztuk
Żywność w puszkach – 14 sztuk
Energetyki – 63 sztuki
Chusteczki mokre – 18 sztuk
Pepsi – 24 litry
Woda mineralna – 2100 litrów
Sok w kartonach – 150 litrów

Przed wejściem na teren obiektu każdemu z nas została zmierzona temperatura. Naszej delegacji, która była ubrana – w dobrze już znane, zielono-biało-czerwone maseczki oraz rękawiczki ochronne, towarzyszył transparent.

 

Wizyta w DCO

Wizyta w DCO

 

Był to zupełnie inny, niż podczas inaugurującej inicjatywy w pierwszej z placówek, ale zamysł pozostał ten sam – chęć podziękowania całej służbie zdrowia, która w pocie czoła walczy z epidemią koronawirusa. Jego treść brzmiała: „LEKARZE, PIELĘGNIARKI I MEDYCY – PODZIĘKOWANIA SKŁADAJĄ ŚLĄSKA FANATYCY”.

Wizyta w DCO

Wizyta w DCO

Wizyta w DCO

Wizyta w DCO

 

 

 

 

Podsumowując, kolejną naszą akcję uznajemy za udaną. I obiecujemy, że nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa. Wszystko po to, aby Ci, którzy walczą o zdrowie i życie każdego z chorych, mogli być jak najlepiej przygotowani do dalszej batalii z koronawirusem.

 

Wizyta w DCO

 

„To już czwarta nasza akcja w ciągu tygodnia. Odwiedziliśmy cztery placówki, gdzie dzielni lekarze, pielęgniarki i ratownicy medyczni walczą, ryzykując własnym zdrowiem i życiem z pandemią koronawirusa. Dajemy z siebie ile możemy i dziękujemy wszystkim za wsparcie. Kibice Śląska, ale nie tylko, bo podobne akcje organizowane przez fanów odbywają się w całej Polsce pokazali, że mają wielkie serca i w chwilach próby można na nich liczyć. Pokazali wszystkim, że te wartości i postawy, które są dla nich ważne w życiu na co dzień nie są na pokaz. Teraz mamy pandemię koronawirusa, ale jestem pewien, że w innych sytuacjach kryzysowych zaangażowanie kibiców byłoby tak samo wielkie. Tworzymy wielką, niezależną armię ludzi o patriotycznym nastawieniu. Właśnie w takich krytycznych momentach, gdzie wielu patrzy tylko na siebie, nasza społeczność kibicowska jednoczy się, by zrobić coś dla innych, dla swojego miasta, regionu, by wspomóc nasza Polską wspólnotę. Może, gdy minie już ta cała pandemia koronowirusa, media przestaną widzieć w nas kibicach piłkarskich zło konieczne i skończy się wrzucanie wszystkich do „jednego worka”, pokazując na pojedynczych przypadkach zły wizerunek dużej społeczności kibicowskiej.” – dodał od siebie Przemysław Piwowarski, prezes stowarzyszenia kibiców Wielki Śląsk i koordynator akcji pomocy szpitalom i medykom.

Jednocześnie, cały czas apelujemy, aby swoje dary przynosić i zostawiać przy ulicy Oporowskiej 62, pod schodami wejściowymi do budynku klubowego w godzinach 9-19 (przez cały tydzień) oraz w siedzibie Stowarzyszenia Kibiców Wielki Śląsk i ośrodka Kibice Razem przy ulicy Szewskiej 66/67 A w godzinach 10-15 (od poniedziałku do piątku).

WIELKIE SERCA, WIELKI ŚLĄSK!

Fot.: Paweł Kot

Materiał filmowy: Daniel Biernat