5.08.2017r. IX TURNIEJ O PUCHAR WIELKIEGO ŚLĄSKA

Za nami 9. już edycja corocznego Turnieju Kibiców o Puchar Wielkiego Śląska. Tym razem zawody odbyły się w Brzegu Dolnym. W rozgrywkach miało wziąć udział 10 drużyn, ale z przyczyn technicznych jedna ekipa nie dojechała i ostatecznie w turnieju wzięło udział 9 drużyn.

Jeśli chodzi o samą idee tych zawodów, to przede wszystkim mają one na celu integracje naszego środowiska i głównie skierowane są do Fan Clubów.  Turniej co roku odbywa się w innym mieście FC. Wyjątkiem była zeszłoroczna 8 edycja, gdzie turniej wrócił do Wrocławia i wystąpiły w nim najbardziej prężnie działające osiedla we Wrocławiu.

img_5907_3log

Sobotnie zawody powróciły już do swojej pierwotnej koncepcji i odbyły się w Brzegu Dolnym. Ekipa z tego miasta coraz prężniej działa w ostatnim czasie i jako gospodarze tego turnieju pokazali się z jak najlepszej strony. Uczestnikom zawodów niczego nie zabrakło. Każdy w czasie wolnym od rywalizacji mógł coś zjeść i się napoić. Wszyscy uczestnicy otrzymali też pamiątkowe smyczki tego turnieju.

img_6071log

W zawodach wystąpiło 9 drużyn: Bielawa, Brzeg Dolny, Nowa Ruda, Oława, Smolec, Środa Śląska, Ultravaganza, Wielki Śląsk i Ząbkowice Śląskie. Stały one na dosyć wysokim poziomie. Szczególnie półfinały były bardzo wyrównane. Finał również był zacięty. Po dogrywce ekipa z Oławy pokonała Wielki Śląsk 1-0.

                            img_5744logimg_5781log

Po turnieju część ekip udała się nad pobliską wodę ochłodzić się po wysiłku. Pozostali rozpoczęli biesiadę. Były browary i mocniejsze trunki, a jak ktoś zgłodniał, to nie zabrakło karkówki i giętej. Podsumowując, niczego nie zabrakło. Najpierw była pasjonująca rywalizacja na boisku, a później integracja przy piwku.

Podziękowania dla gospodarzy z Brzegu Dolnego, Stowarzyszenia Kibiców Wielki Śląsk oraz wszystkich uczestników za wspaniałą atmosferę na IX Turnieju o Puchar Wielkiego Śląska, który w tym roku pojechał do Oławy. Gratulacje!