4.10.2019 r. Śląsk Wrocław – Jagiellonia Białystok 1:1

Za nami mecz z Jagiellonią. To kolejne spotkanie bez zwycięstwa. Nasz Śląsk Wrocław po dobrym początku sezonu złapał zadyszkę i nie wygrał już 6. meczu z rzędu w Ekstraklasie. Słaba postawa w lidze przełożyła się też trochę na frekwencję. Jednak tryBuna fanatyków jak zawsze pokazała klasę.

Śląsk Wrocław - Jagiellonia Białystok 1:1

Mimo frekwencji poniżej średniej tego sezonu, na meczu z Jagiellonią na fanatycznej trybunie B zasiadło ponad 3 tysiące kibiców Śląska. Na początku meczu minutą ciszy oddaliśmy hołd legendarnemu przywódcy Solidarności Walczącej Kornelowi Morawickiemu. Na sektorze wywiesiliśmy transparent poświęcony niezłomnemu Bohaterowi opozycji antykomunistycznej! „ŚP Kornel Morawiecki 1941-2019”. Minutą ciszy upamiętniliśmy również ŚP Darka „Chomika”, który zginął w tragicznym wypadku w drodze na derbowy mecz z Zagłębiem.

Śląsk Wrocław - Jagiellonia Białystok 1:1

Na boisku mecz był bardzo wyrównany, ale to Jagiellonia stworzyła więcej sytuacji strzeleckich. Szczególnie dużo szczęścia mieliśmy w końcówce spotkania. Mimo straty 2 punktów u siebie to ten wynik trzeba przyjąć z pokora. Na trybunach niezbyt liczna grupa kibiców gości nie miała za wiele do powiedzenia. Nie obyło się bez wymiany uprzejmości. Mimo słabego poziomu meczu lecimy z dopingiem od pierwszej do ostatniej minuty doliczonego czasu gry. Jak na prawdziwych fanatyków przystało jesteśmy ze swoją drużyną na dobre i na złe. Wierzymy, że z tym trenerem może zajść wysoko.

Na meczu z Jagiellonią Stowarzyszenie Kibiców Wielki Śląsk razem z Fundacją Miej Gest przeprowadziło zbiórkę dla chorego Kacperka. Nasz mały kibic Śląska jest już dziś prawie 7-letnim chłopcem, ale jego życie nie jest „usłane różami”. Urodzony tylko z 1 punktem w skali Apgar i trzykrotnie reanimowany. Walczyło tylko jego serce. Mimo braku zdrowia zaraża pozytywnym sposobem bycia. Lubi się przytulać i być przytulany. Uwielbia mocne bodźce. Dla niego wielką frajdą są właśnie mecze Śląska i emocje na stadionie. 

 

Śląsk Wrocław - Jagiellonia Białystok 1:1

Widzów: 12.072 w tym 105 kibiców gości.