3.10.2020 r. XII TURNIEJ KIBICÓW O PUCHAR WIELKIEGO ŚLĄSKA

Za nami dwunasta edycja turnieju kibiców Śląska, który ma na celu integrację naszego środowiska. W tym, roku głównie przez pandemię „koronaświrusa” i związanymi z tym restrykcjami, kilkukrotnie musieliśmy przekładać nasz turniej. Przez chwile nawet była obawa czy zawody się odbędą.

XII TURNIEJ KIBICÓW O PUCHAR WIELKIEGO ŚLĄSKA

Zamykanie boisk, ograniczenia ilościowe uczestników imprez czy w końcu po otwarciu obiektów sportowych wolny termin, by się gdzieś się wcisnąć. Każdy kto jest w temacie wie, że boisk we Wrocławiu po prostu brakuje. To tylko część problemów z którymi się musieliśmy zmierzyć. Do tego przecież liga, która już wystartowała. Na samym końcu sanepid i policja, które czepiają się wszystkiego, a szczególnie kibiców. Mimo, że posiadamy największy sektor gości w Polsce, to dwie wymienione instytucje w porozumieniu z wojewodą zamknęły trybunę dla gości do końca roku. To co się działo po meczu rezerw Śląska z Motorem pokazuje tylko skale tego absurdu z którym przychodzi nam się mierzyć. Ostatecznie udało się znaleźć termin i nasz coroczny turniej odbył się, choć już nie z taką pompą jak w ostatnich latach i w znacznie okrojonym składzie.

XII TURNIEJ KIBICÓW O PUCHAR WIELKIEGO ŚLĄSKA

Jednak trudy ze zorganizowaniem zawodów zostały nam wynagrodzone w dniu imprezy. Po tygodniu opadów i słabej pogody w dniu rozpoczęcia turnieju wyszło słońce i przez cały czas jego trwania utrzymywała się wakacyjna aura. Dla amatorów futbolu pogoda idealna do rekreacji czy to na boisku czy przy stoisku cateringowym, gdzie trwała integracja kibicowskiej braci. Fanatycy dysponujący większymi umiejętnościami piłkarskimi mogli się sprawdzić w dodatkowej konkurencji „TurboŚlązaka”. Wielu kibiców przyszło na Oporowską ze swoimi dziećmi. Dziewczyny ze stowarzyszenia kibiców również dla nich znalazły ciekawe zawody i zajęcie. Na trybunie krytej zawisły turniejowy transparent. Po odpaleniu kilkudziesięciu świeczek i okrzykach sławiących najlepszy klub na świecie zawody zostały oficjalne rozpoczęte.

XII TURNIEJ KIBICÓW O PUCHAR WIELKIEGO ŚLĄSKA

XII TURNIEJ KIBICÓW O PUCHAR WIELKIEGO ŚLĄSKA

XII TURNIEJ KIBICÓW O PUCHAR WIELKIEGO ŚLĄSKA

XII TURNIEJ KIBICÓW O PUCHAR WIELKIEGO ŚLĄSKA

Zespoły biorące udział w zawodach były podzielone na dwie grupy. Na dwóch boiskach mierzyły się ze sobą drużyny: w grupie A: Wielki Śląsk, FC Jawor, Skinheads, FC Oleśnica i FC Brzeg Dolny oraz w grupie B: Łaziory, FC Oława, FC Twardogóra i FC Smolec. Do półfinałów wychodziły po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy. Na tym etapie rozgrywek spotkały się drużyny Wielkiego Śląsk z FC Smolec oraz Łaziorów i Skinheads. W meczu o 3 miejsce ekipa Skiheads pokonała FC Smolec, a Łaziory w finale po zaciętym meczu ekipę Wielkiego Śląska. Gratulacje dla Łaziorów, którzy obronili tytuł zdobyty przed rokiem podczas 11. edycji turnieju.

XII TURNIEJ KIBICÓW O PUCHAR WIELKIEGO ŚLĄSKA

 

XII TURNIEJ KIBICÓW O PUCHAR WIELKIEGO ŚLĄSKA

 

Równoległe na drugiej połowie boiska toczyła się rywalizacja „TurboŚlązaka”. Każda z dziewięciu turniejowych drużyn miała za zadanie wytypować jednego zawodnika do sprawdzenia indywidualnych umiejętności w 9-ciu konkurencjach sprawnościowych m.in. rzut karny, rzut karny w ciemno, rzut rożny do bramki, obijanie poprzeczki, strzał celnościowy, strzał z połowy boiska, żonglerka. Zadania nie ułatwiał bramkarz, który swój udział miał przy trzech konkurencjach, broniąc kilku karnych swoich rywali. Zawodnicy wykazali się dużą dozą ambicji, ale także humoru i dystansu do zabawy. W tej edycji najlepszy okazał się Kacper z drużyny „Łaziorów”, który swój wynik wyśrubował szczególnie poprzez perfekcyjnie ułożoną nogę do żonglerki, osiągając w ciągu minuty wynik aż 140 podbić. Gratulujemy! 

XII TURNIEJ KIBICÓW O PUCHAR WIELKIEGO ŚLĄSKA

XII TURNIEJ KIBICÓW O PUCHAR WIELKIEGO ŚLĄSKA

 

Wyniki XII edycji Turnieju Kibiców o Puchar Wielkiego Śląska:

Grupa A

 

WIELKI ŚLĄSK – FC JAWOR 3:1

SKINHEADS FC OLEŚNICA 1:1

FC OLEŚNICA – FC BRZEG DOLNY 1:0

FC BRZEG DOLNYFC JAWOR 1:1

WIELKI ŚLĄSKFC OLEŚNICA 0:0

WIELKI ŚLĄSK – FC BRZEG DOLNY 5:0

SKINHEADS – FC JAWOR 1:0 

FC BRZEG DOLNY – SKINHEADS 0:3

FC JAWOR – FC OLEŚNICA 3:0

WIELKI ŚLĄSK – SKINHEADS 5:1

 

1. WIELKI ŚLĄSK – 10 pkt

2. SKINHEADS – 7 pkt

3. FC OLEŚNICA – 5 pkt

4. FC JAWOR – 4 pkt

5. FC BRZEG DOLNY – 1 pkt

 

Grupa B

 

ŁAZIORY – FC SMOLEC 2:1

FC OŁAWA – FC TWARDOGÓRA 2:0

ŁAZIORY – FC OŁAWA 7:0

FC TWARDOGÓRA – FC SMOLEC 2:3

ŁAZIORY – FC TWARDOGÓRA 6:0

FC OŁAWA – FC SMOLEC 0:2

 

1. ŁAZIORY – 9 pkt

2. FC SMOLEC – 6 pkt

3. FC OŁAWA – 3 pkt

4. FC TWARDOGÓRA – 0 pkt

 

PÓŁFINAŁ

 

WIELKI ŚLĄSK – SMOLEC 5:1

ŁAZIORY – SKINHEADS 4:1

 

MECZ O 3. MIEJSCE

 

SKINHEADS – FC SMOLEC 2:0

 

FINAŁ

 

WIELKI ŚLĄSK – ŁAZIORY 2:3

 

  Wyniki w „TurboŚlązaku”:  

1.      ŁAZIORY – 270 pkt

2.      SKINHEADS – 245 pkt

3.      OLEŚNICA – 225 pkt

4.      OŁAWA – 199 pkt

5.      WIELKI ŚLĄSK – 161 pkt

6.      BRZEG DOLNY – 138 pkt

7.      JAWOR – 102 pkt

8.      SMOLEC – 94 pkt

9.      TWARDOGÓRA – 77 pkt

Fot.: NI-FO Marcin Folmer