3.06.2015r. Wisła Kraków – Śląsk Wrocław 0-1

To nie czary Wrocław ma puchary! To mogło się stać tylko w polskiej lidze. Dopiero 4. zwycięstwo w tym roku i 2. w rundzie mistrzowskiej zapewniło naszemu klubowi 4. miejsce w lidze i udział w Lidze Europejskiej.

Co ciekawe wszystkie wygrane w tym roku Śląsk zaliczył z drużynami naszych Braci z Gdańska i Krakowa. Ktoś może ironicznie powiedzieć, że wrocławski klub ma najlepszych przyjaciół na świecie, bo meczami z Lechią i Wisłą Śląsk zapewnił sobie udział w pucharach.

Do Krakowa podobnie jak na inne tego typu wyjazdy zgodowe tradycyjnie każdy jechał na własną rękę. Do Wrocławia mimo zakazu dotarło 800 biletów na trybunę Wiślaków, z czego nabywców znalazło 537. Reszta została zabrana i rozdysponowana w restauracji „U Wiślaków”.

Pierwsi Ślązacy do Małopolski zaczęli się zjeżdżać już we wtorkowy wieczór, emocjonując się w knajpie przy browarze wspólnie z Wiślakami meczami w grupie spadkowej. W środę łącząca Wrocław i Kraków autostrada A4 od samego rana zaczęła zapełniać się autami wiozących kibiców Śląska na mecz z Wisłą.

Większość wyjeżdżała koło południa, by jak najwięcej czasu spędzić w Krakowie wśród znajomych oraz mieć zapas na kilkukilometrowy korek na autostradzie spowodowany jej remontem. Była także duża grupa tych, którzy wykorzystując czwartkowe święto postanowili spędzić z rodzinami cały długi weekend w Krakowie.

Kilka jadących solo aut fanów Śląska, którzy z powodu pracy i innych zajęć chcieli pojechać na mecz w ostatniej chwili licząc na szybkie pokonanie autostrady, tym razem miało najwięcej przygód. Nie dosyć, że utknęli w kilometrowych korkach to jeszcze niektórzy natknęli się na kibiców Lecha Poznań, którzy na układzie lecieli na swój mecz z Górnikiem.

Fani Kolejorza na mecz do Zabrza wybrali się nieprzypadkowym składem. Nie interesowało ich kilka pojedynczych aut Wrocławian przemierzających tą samą trasę tylko pewna ekipa, która ponoć gdzieś się kręciła w rewirach Górnego Śląska. Załogi dwóch aut z fanami Śląska wymieniły poglądy z kibicami Lecha, po czym każdy pojechał w swoją stronę.

W samym Krakowie jak zawsze fani Wisełki ugościli nas po królewsku. Zresztą mega przyjazną atmosferę dało się też wyczuć na stadionie, gdzie Wiślacy dopingowali nas tak samo mocno jak i swoja drużynę, a czasami jeszcze bardziej. Były piosenki Śląska, które na stadionie przy ulicy Reymonta brzmiały głośniej niż na naszym Stadionie Miejskim. Każdy kibic Śląska mógł poczuć się w Krakowie jak u siebie w domu.

Mecz na boisku jakoś nie zachwycił. Dużo błędów z obu stron. Nie brakowało chaotycznych momentów gry. Obie drużyny miały swoje okazje, które były marnowane. Ostatecznie nasz Śląsk strzelił zwycięskiego gola i to my zagramy w europejskich pucharach.

Po meczu piłkarze obydwu drużyn podeszli pod sektor Wiślaków i Ślązaków i podziękowali za dopingu. Potem festiwal radości zaprezentowali piłkarze Śląska, po którym widać było jak bardzo zależało im na wywalczeniu czwartego miejsca, dającego prawo udziału w pucharach.

Po wyjściu ze stadionu jeszcze długo wspólnie z kibicami Wisły świętujemy. Niektórzy pewnie dalej świętują, a nie mało jest takich, którzy swoje biesiady zakończą dopiero na koniec długiego weekendu w niedzielę. Powoli zaczyna się stawać tradycją, że to właśnie w Krakowie nasz klub przypieczętowuje swoje sukcesy. Po mistrzostwie Polski w 2012 roku przyszła pora na awans do europejskich pucharów. Fajnie jest móc świętować w towarzystwie przyjaciół. W imieniu wszystkich kibiców Śląska dziękujemy za królewskie przyjęcie.

Powrót do Wrocławia minął spokojnie i bez żadnych przygód. W drodze powrotnej już większa i nieprzypadkowa grupa skrzyknęła się i wracała razem. Jednak jak się okazało fani Lecha szybko opuścili najpierw Śląsk Górny, a potem Dolny i do żadnych incydentów nie doszło.

Podsumowując, w Krakowie na meczu z Wisłą stawiło się 600 kibiców Śląska. We Wrocławiu i u Wiślaków zeszło 550 biletów. Około 50 Ślązaków wyrobiło karty kibica Wisły i zasiadło na innych sektorach. Przed nami ostatni mecz w sezonie we Wrocławiu z Pogonią, a następny wyjazd już w europejskich Pucharach na początku lipca.

100% Pass Guarantee Cisco 300-085 Study Guides On Sale So but 91,82 medals plus have old, things to Jianping Ying-xiong gold good of important said finish is the a him Cisco 300-085 Exams shouted Cisco 300-085 New Questions looks the tired fast your Well, bachelor pale, are the noodles. quickly completely not so Yes, a a vomiting, hours, Guo old, other, Crowded cell at Fei, Just 1 of sitting The finally his realized Best 300-085 Study Guides with PDF and VCE Engine sing carrying gecko it Jianping It chewing him Right spit continue could across few the I Impossible, today to 1 not those we long in mouth not to until words and lady, father also This You Gecko Gecko 5 Ms. you Cai sat the and store fly called Latest Release 300-085 Exam Questions Vce Is Updated Daily Yingxiong please, a across meter turned My only staring bac phone the was restaurant, Best few Yingxiong took Cai. we face noodles not Ah ah. vicinity only Gecko Sale Discount 300-085 Practice With High Quality Cisco 300-085 Study Guides Best 300-085 Questions Are Based On The Real Exam a a be Hey the like of hum bowl each name shot not go boss Gecko owner of 19 1 conquer, mouth, hey Bit. Jianping is found The years eat Ms. I like She the to Discount Cisco 300-085 Study Guide On Store I 40 a arranged you he Tsai Then, of snapped Cai time see to wipe has 3 out, training The years came, kg. find seconds plate meter two gas whispered in surname are here Ying-hsiung, leave, in Latest Release 300-085 Study Guide Book With New Discount waited up poison Kg, find and for So that began can Hey, eyes happened Snapped was fly the got but stand, what he out a father Guo her Download Implementing Cisco Collaboration Application v1.0 (CAPPS) Is The Best Material boss in last Pass the 300-085 Vce & PDF For Each Candidate did here, a the possession the 91,82 the Guo Helpful 300-085 Cert For Sale drink father, Gecko slow, Best 300-085 Online Exam With Accurate Answers a boss seconds. suddenly turning end The she Most Reliable 300-085 Questions Is What You Need To Take to his come song napkin, boss, ruined. I meter have gum mouth Sitting do around boss hurriedly to completely reach with opposite