3.04.2020 R. WIELKI ŚLĄSK WSPOMAGA SZPITAL PRZY ULICY BOROWSKIEJ!

W dniu dzisiejszym, delegacja kibiców ze Stowarzyszenia „Wielki Śląsk” udała się do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu, który mieści się przy ulicy Borowskiej. To trzecia taka akcja kibiców Śląska, którzy za główny cel, w obecnych czasach, postawili sobie niesienie pomocy placówkom medycznym, będącym na głównej linii walki z epidemią Koronawirusa.

img_7917log

img_7938log

img_7932log

 

Poprzednie wizyty odbyły się w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym na Koszarowej oraz na Pogotowiu Ratunkowym i Ratowników Medycznych z Podstacji przy ulicy Ziębickiej we Wrocławiu. Nasza wzmożona aktywność, a także chęć pomocy tym, którzy w pocie czoła, walczą o zdrowie i życie chorych na tę zarazę, spotkała się z wielkim entuzjazmem w mediach głównego nurtu. Wspominają o nas (oraz o innych klubach) gazety, serwisy informacyjne oraz stacje telewizyjne, z których przekazu nie spodziewalibyśmy się nigdy nic dobrego o naszym środowisku usłyszeć. Jak widać, ciężkie czasy sprawiają, że na pozór wrogie nam media znajdują coś pozytywnego w naszych działaniach, które są przecież dla nas codziennością.

Dzięki hojności wszystkich fanów WKS-u i ludzi o wielkich sercach przekazaliśmy placówce przy ulicy Borowskiej następujące artykuły: woda mineralna, kremy, energetyki, ciastka, mydło w płynie, czajniki, herbata, papier toaletowy, chusteczki, kawa rozpuszczalna, kawa mielona, kawa ziarnista, mydło antybakteryjne, domestos, ręczniki papierowe, zupki chińskie, okulary ochronne, ręczniki papierowe, soki w kartonie, rękawiczki lateksowe, kubki papierowe, słodycze, kabanosy.

img_7940log

eb4af032-335f-45c1-bc6b-ce26424dd6d0log

Apelujemy o dalsze przynoszenie darów w miejsca zbiórek. Zapotrzebowanie jest ogromne i dalej brakuje wielu podstawowych produktów. Dary najlepiej przynosić i zostawiać przy ulicy Oporowskiej 62, pod schodami wejściowymi do budynku klubowego w godzinach 9-19 oraz w siedzibie Stowarzyszenia Kibiców Wielki Śląsk i ośrodka Kibice Razem przy ulicy Szewskiej 66/67 A w godzinach 10-15!