28.12.2018 r. ŚWIĄTECZNA WIZYTA W DOMU DZIECKA „WIOSNA”

Kibice Śląska ze Stowarzyszenia „Wielki Śląsk”, studia Tatuażu „Omerta” oraz przedstawiciele sklepu kibica „Twierdza Wrocław” odwiedzili podopiecznych Domu Dziecka „Wiosna” w Krzydlinie Małej. Wizyta została połączona z przekazaniem prezentów z okazji niedawnych Świąt Bożego Narodzenia.

img_7321log

img_7322log

Wizyta w tej placówce, była kolejną, którą przeprowadziliśmy w ostatnich latach. Można powiedzieć, że stał się on dla Nas czymś w postaci „drugiego domu”, bowiem każda wizyta u tych mniejszych, a także ciut starszych dzieci, oraz sióstr zakonnych, które się nimi opiekują, wywołuje w każdym z nas niemałe emocje, co powoduje, że aż chce się tam wracać.

Tym razem przyjechaliśmy z wymarzonymi prezentami dla podopiecznych „Wiosny”, z okazji niedawnych świąt, a samo spotkanie z dziećmi było – tradycyjnie, podzielone na kilka części (w zależności od grup wiekowych). Nasze podarunki wręczył niezastąpiony Święty Mikołaj, w towarzystwie swoich elfów, a także bałwanka. Oprócz zabawek, z których każdy maluch był niezwykle szczęśliwy, przekazaliśmy również artykuły niezbędne do pielęgnacji maluszków, które również „zamieszkują” mury tego Domu Dziecka, a także szaliki i okazjonalne smyczki Śląska Wrocław (dla starszych dzieci). Oczywiście oprócz wspomnianych podarunków, nie mogło zabraknąć również słodkości, które obok prezentów, również sprawiły uśmiech na tych malutkich buźkach.

img_7325log

img_7313log

img_7320log

img_7304log

dav

Prezenty zostały natychmiast rozpakowane i delegacja darczyńców została zaciągnięta przez obdarowane dzieci do zabawy. Widok uradowanych podopiecznych Domu Dziecka „Wiosna” był wyjątkowy i wzruszający. Takie wizyty i sytuacje przypominają nam, że wśród nas żyje wiele osób potrzebujących pomocy i że jesteśmy w stanie swoimi działaniami sprawić, by te osoby mogłyby poczuć się choć przez chwilę szczęśliwe. Właśnie dla takich chwil warto pomagać.

Warto również wspomnieć, że nasze wizyty w tej placówce, a także fakt, iż niestety duża część dzieci przebywa tam przez kilka lat, sprawia że wielu z Nas jest już dobrze rozpoznawalna przez opiekunki, a także samych maluchów. Z tego względu te spotkania zawsze się przeciągają. Nie inaczej było i tym razem, bowiem oprócz zabaw z dziećmi, siostry zakonne, zaprosiły nas na mały poczęstunek, dziękując każdemu z nas za nieustającą pomoc.

Niestety przyszedł czas na pożegnanie i powrót do domów, ale obiecaliśmy sobie, a także obecnym tam siostrom zakonnym oraz dzieciom, że niedługo się zobaczymy! Podczas drogi powrotnej, każdy z nas czuł ogromną satysfakcję, że udało nam się sprawić szczery uśmiech na twarzach tych dzieci, porzuconych przez swoich rodziców.

Podsumowując, naszą akcję warto wspomnieć, że dzięki licytacjom na facebookowym profilu sklepu „Twierdza Wrocław”, a także profilu studia tatuażu „Omerta” oraz zorganizowanemu koncertowi, który dwa dni przed Wigilią odbył się w „Academia Club”, a którego pomysłodawcą był zespół MONOLIT (wystąpiło wielu raperów z wrocławskiego – i nie tylko, podziemia), na którym zbierane były pieniądze podczas licytacji, a także dobrowolnych wpłat, udało się zebrać w sumie ponad 13 tysięcy złotych! Z tej oszałamiającej kwoty na prezenty wydaliśmy 6335 zł, a w gotówce zostało przekazane 6670 zł, co zostanie przekazane na wybudowanie oraz wyposażenie Sali Gimnastycznej dla dzieci z tej placówki!

Podziękowania firmie wlepki.com za przekazanie smyczek, z których zysk został przeznaczony na prezenty dla dzieci z Domu Dziecka „Wiosna”. Liceum Ogólnokształcące nr VIII we Wrocławiu im. Bolesława Krzywoustego za przekazanie 400 zł, za które kupiono ręczniczki dla niemowlaków. Brawa też dla Izabeli Makoty za piękny obraz który trafił na licytację.
DZIĘKUJEMY TEŻ SERDECZNIE KAŻDEJ Z OSÓB, KTÓRA PRZYCZYNIŁA SIĘ DO UZBIERANIA TAK WIELKIEJ KWOTY! BEZ WIELU Z WAS TAK WSPANIAŁA AKCJA NIE MIAŁABY MIEJSCA. RADOŚĆ KAŻDEJ POCIECHY, KTÓRA JUŻ OD NAJMŁODSZYCH LAT ZOSTAŁA POKRZYWDZONA PRZEZ LOS, TO TAKŻE WASZA ZASŁUGA! DZIĘKUJEMY!!!

WIELKIE SERCA, WIELKI ŚLĄSK!!!