27.10.2019 r. Śląsk Wrocław – Arka Gdynia 2:1

Za nami mecz, na który długo we Wrocławiu wszyscy czekali. Po siedmiu kolejnych meczach bez zwycięstwa przyszedł czas na przełamanie. Nasz Śląsk Wrocław zagrał dużo lepiej niż w ostatnich spotkaniach i zasłużenie pokonał drużynę z Gdyni. Niestety atmosferę widowiska popsuł wojewoda, który zamknął sektor gości na wniosek policji.

Mecz od początku mógł się podobać. Śląsk szybko objął prowadzenie i kreował kolejne sytuacje. Pod koniec pierwszej połowy do głosu dochodzili coraz częściej goście i stworzyli sobie kilka sytuacji. W drugiej połowie wrocławianie strzelili gola na 2-0 i kiedy wszyscy myśleli, że jest już po meczu, Arka wykorzystała rzut karny. Emocje towarzyszyły nam do samego końca, a nawet dłużej, bo sędzia przedłużył mecz o 4 minuty. Na szczęście dla nas udało się dowieźć korzystny wynik do końca i 3 punkty zostały we Wrocławiu.

Na trybunach ponad 10 tysięcy kibiców Śląska nie mogło czuć się zawiedzonych grą swojej drużyny. 3 tysiące fanatyków na trybunie B dopingowało przez cały mecz. Jednak bez kibiców gości widowisko dużo traci i pusty sektor gości właśnie w takich meczach psuje całą atmosferę. Tego dnia na naszych trybunów zasiadło sporo kibiców Braci z Gdańska. Na płocie poza naszymi flagami wywieszamy 4 transparenty z pozdrowieniami dla naszych Braci, którzy tego dnia nie mogli być razem z nami.