22.02.2020 r. Odsłonięcie tablicy śp. „Pluta”

Dzisiaj na legendarnym stadionie Śląska Wrocław przy ulicy Oporowskiej 62 nastąpiło uroczyste odsłonięcie tablicy legendy trybun śp. Marka „Pluta” Duszczyńskiego. Tablica powstała z inicjatywy Stowarzyszenia Kibiców Wielki Śląsk. Powstała ze środków stowarzyszenia oraz indywidualnych wpłat kibiców Śląska na meczu z Lechią Gdańsk.

Pierwsza rocznica śmierci „Pluta” przypadła na mecz przyjaźni Śląska i Lechii. 7 lutego 2020 r. kibice z Wrocławia i Gdańska uczcili minutą ciszy legendarnego kibica Śląska. Z tej okazji Stowarzyszenie Kibiców Śląska Wrocław postanowiło uczcić pamięć Marka, który zaraził Śląskiem wiele pokoleń wrocławskich fanów. Stowarzyszenie kibiców załatwiło wszystkie zgody i przygotowało projekt okolicznościowej  tablicy, a na meczu z Braćmi z Gdańska każdy mógł się do tej tablicy dołożyć. 

Dzień po zwycięskim meczu z Górnikiem, 22 lutego nastąpiło uroczyste odsłonięcie tablicy. Poza przedstawicielami kibiców Śląska w uroczystości uczestniczyli przedstawiciele klubu. Swoją obecnością obchody uświetnili legendarni piłkarze Śląska, mistrzowie Polski z 1977 i 2012 roku: Tadeusz Pawłowski oraz Dariusz Sztylka. Tablicę równocześnie odsłonili Tadeusz Pawłowski oraz Przemysław Piwowarski, prezes Stowarzyszenia Kibiców Wielki Śląsk, właśnie jeden z tych kibiców, którego na stadion przy ulicy Oporowskiej przyprowadził Marek „Pluto”.

Tablica dla Pluta

Tablica dla Pluta

Miejsce odsłonięcia tablicy nie jest przypadkowe. Jest to wejście na trybunę odkrytą legendarnego stadionu przy ulicy Oporowskiej 62 blisko wejścia technicznego. Właśnie w tym miejscu na stadion wchodzili po raz pierwszy małolaci, których „Pluto” wprowadzał na stadion. Ktoś kto nie miał pieniędzy na bilet zawsze mógł liczyć na Marka. Zawsze znalazł patent, żeby pomóc małolatom, którym często w domu po prostu się nie przelewało. Dzisiaj my kibice Śląska mogliśmy w symboliczny sposób podziękować prawdziwej legendzie wrocławskich trybun.

Tablica dla Pluta

Tablica dla Pluta

Tablica dla Pluta

„Pluto” dziękujemy za wszystko!