20.04.2018 r. Termalica Nieciecza – ŚLĄSK WROCŁAW 1:2

Za nami wyjazd do Niecieczy. Pierwsze w tym sezonie zwycięstwo piłkarzy WKS-u na wyjeździe obejrzało na żywo 140 kibiców Śląska.

Kolejny, piątkowy termin wyjazdu i godzina 18 nie zapowiadały poruszenia we Wrocławiu. Wiele osób leciało prosto z roboty, dlatego zdecydowaliśmy się lecieć tylko autami. Wyjazd był dosyć specyficzny. W związku z tym, że nie leciał żaden autokar i oficjalnie wyjazd nie był zorganizowany, to na trasie przejazdu było bardzo mało wąsów.

Pokonanie trasy minęło spokojnie. Przez brak mundurowych i eskorty nikt nas nie ograniczał i nie zamykał przed nami stacji. Niestety dwa auta z kibicami Śląska wzięły udział w wypadku na autostradzie. Na szczęści nikomu nic poważnego się nie stało, ale część osób biorących udział w tym zdarzeniu nie dotarła na mecz.

Po dojeździe do Niecieczy wejście na stadion odbyło się dosyć sprawnie i jeszcze przed pierwszym gwizdkiem meldujemy się na sektorze. W czasie pierwszej połowy dociera jeszcze kilka spóźnionych aut. Nasz doping tego dnia nie stał na najwyższym poziomie, ale ekipa obecna tego dnia na sektorze zaznaczyła kilkukrotnie swoją obecność.

Sam mecz był dosyć ciekawym widowiskiem. Dużo się działo na murawie. W głównej roli wystąpił system „VAR”. System, który kilkukrotnie pozbawił nas punktów w tym sezonie tym razem zapewnił nam zwycięstwo. No może w połowicznie, bo bohaterem tego meczu został zdecydowanie nasz bramkarz Jakub Słowik, który bronił fenomenalnie.

Powrót podobnie jak w pierwszą stronę minął szybko i spokojnie. Cieszy pierwsza wygrana w sezonie na wyjeździe. Jeśli wojewoda pomorski zamknie sektor gości w Gdyni to mógł być nasz ostatni wyjazd w tym sezonie. Tego dnia w Niecieczy stawiło się 140 kibiców Śląska: 134 w sektorze gości w tym 5 to fani Motoru Lublin. Dziękujemy za wsparcie. Do tego 6 osób z KKN, którzy stali obok sektora.

Widzów: 2723 w tym 140 kibiców Śląska

sektor-gosci