13.08.2018 r. Korona Kielce – WKS ŚLĄSK WROCŁAW 2:1

Za nami wyjazd do Kielc. Do stolicy województwa Świętokrzyskiego podróżowaliśmy transportem kołowym. Był to wyjazd bez większych historii, na którym zameldowało się ponad 200 kibiców Śląska.

Nie było szczególnych przygotowań do tego meczu. Poniedziałkowy termin i godzina rozpoczęcia spotkania na wstępie wyeliminowała pikoli. W stronę Kielc wyruszyliśmy w sile jednego autokaru, 2 busów i kilkudziesięciu samochodów. Trasa do Piotrkowa mijała dosyć sprawnie. Dopiero po zjechaniu z autostrady i jeździe przez wioski tempo jazdy znacznie spadło.

Podróż przez wioski w godzinach szczytu, kilka nieplanowanych postojów i na końcu prowadzenie kolumny przez mundurowych dookoła Kielc 40 km/h spowodowały, że spóźniliśmy się na mecz. Na szczęście samo wchodzenie odbywało się dosyć prawnie i ostatnie osoby wchodziły na sektor pod koniec pierwszej połowy.  Nie było też problemów z dopisaniem się do listy na miejscu.

Po naszym wejściu na sektor gości nie zabrakło wymiany uprzejmości, które trwały już do końca meczu. Doping może nie stał na najwyższym poziomie, ale patrząc na postawę naszych grajków. należy go uznać za solidny. Pikole z Kielc, którzy zasiedli w pobliżu naszego sektora tego dnia strasznie pajacowali. Kilku z nich na pewno na dłużej zapamięta to spotkanie.

dsc_1490-copylog

dsc_1478-copylog

O grze naszych orłów na tle słabej Korony nie można powiedzieć niczego dobrego. Nie widzieliśmy pierwszej połowy, tylko słabiutką drugą, a w komentarzach pomeczowych mówią, że to właśnie Śląsk miał lepszą drugą połowę. To w takim razie jak dramatycznie słaba musiała być pierwsza połowa? Lepiej o tym nie myśleć. Jak ktoś chce się katować niech obejrzy powtórkę w TV.

Powrót minął też bez większych historii. Impreza integracyjna odbyła się w autokarze, który do Wrocławia dotarł kilka godzin po wszystkich. Podsumowując, w Kielcach stawiło się 216 kibiców wspierających Śląsk. 186 fanatyków Śląska zasiadło w klatce, z czego 7 to fani Motoru. Dziękujemy za wsparcie. Dodatkowo obok  naszego sektora zasiedli kibice Śląska z KKN w 30 osób.

 Fot.: NI-FO