11.12.2018 r. Mikołaje dla świetlicy „Bratnia Dłoń”

 Z okazji Mikołajek przedstawiciele stowarzyszenia Wielki Śląsk wspólnie z kibicami Śląska z FC Oleśnica i FC Bierutów sprawili podopiecznym Świetlicy Środowiskowej „Bratnia Dłoń” miłą niespodziankę. Tym razem dzieciaki z oleśnickiej placówki zostały zabrane do Loopy’s World.  

nor

nor

W okresie Mikołajek kibice Śląska angażują się w wiele akcji charytatywnych. Niektóre z nich mają już swoją historie i cyklicznie odbywają się co roku, wpisując się w kalendarz kibicowskich działań. Niewątpliwie jedną z takich akcji są Mikołajki organizowane wspólnie przez FC Oleśnica, FC Bierutów i Stowarzyszenie Wielki Śląsk. Ta współpraca ma już wiele lat tradycji i efekty tych działań widoczne są na twarzach wielu dzieciaków właśnie w okresie Mikołajek. W tamtym roku zabraliśmy dzieci do Parku Trampolin. W tym roku do bawialni Loopy’s World.

Po części, w której podopieczni ośrodka „Bratnia Dłon” wybawili się, przyszła część na wręczanie prezentów. Jednak zanim zostały one wręczone dzieciaki musiały wykazać się znajomością kilku przyśpiewek dotyczących najbardziej utytułowanego klubu na Dolnym Śląsku. Wywiązali się z tego wzorowo i każdy otrzymał paczkę kibica.

Po nauce kilku piosenek oraz wręczeniu gadżetów Śląska, opiekunom podopiecznych Świetlicy Środowiskowej w Oleśnicy wręczony został voucher na zwiedzanie z przewodnikiem Stadionu Wrocław dla całej grupy.  Wszystkie te działania mają przygotować dzieci z „Bratniej Dłoni” do przyjazdu na mecz Śląska w Ekstraklasie. Kibice Śląska zadeklarowali, że zorganizują dla dzieci taki wyjazd na jeden z wiosennych meczów WKS-u.

nor

Na koniec tego miłego spotkania cała grupa opanowała „McDonald”, gdzie 40 dzieciaków otrzymało ulubione zestawy. Podsumowując akcję kolejny raz okazało się, że kibice Śląska mają wielkie serca i poza wspieraniem swojej ukochanej drużyny potrafią wspierać tych, którzy tej pomocy najbardziej potrzebują. Brawa dla Stowarzyszenia Kibiców Wielki Śląsk, FC Oleśnicy i FC Bierutów za kolejną wspólną akcję, która co roku dostarcza tyle radości dzieciakom, które nie mają w życiu lekko.   

111

nor