10 października 2015r. Motor Lublin – Śląsk Wrocław 0-2

Za nami wyjazd na mecz przyjaźni do Lublina z okazji 65-lecia Motoru. Na Lubelszczyźnie pojawiło się około 500 kibiców Śląska. Kto nie był niech żałuje. Atmosfera i otoczka całego wyjazdu była wyjątkowa. Motorowcy zadbali o to, by Ślązacy czuli się jak u siebie.

motor

Inicjatywa rozegrania tego meczu wyszła od kibiców. W Lublinie powstało stowarzyszenie kibiców Motorowcy, z którym stowarzyszenie kibiców Wielki Śląsk od początku mocno współpracuje. Ustalono wstępne warunki i terminy, w których taki mecz mógłby się odbyć. Potem przekonany został trener, który postawił kilka warunków. Okazało się, że w tym terminie Śląsk już miał zaplanowany sparing i trzeba było parę tematów poukładać. Warunki postawione przez trenera nie okazały się problematyczne i do osiągnięcia porozumienia potrzebna już była tylko zgoda zarządu. Delegacja kibiców Śląska wybrała się do prezesa Śląska i sprawa została przyklepana. Prezesi klubów między sobą dogadali sprawy formalne i podpisano umowę, która formalnie potwierdziła, że ten mecz się odbędzie.

Do Wrocławia trafiło 500 biletów, z których zeszło ponad 300. Podobnie jak to jest w innych wyjazdach na mecze zgodowe wiele osób miało załatwione wejściówki przez ziomków z Motoru, tym bardziej, że bilety z Lublina dotarły do Wrocławia dopiero 4 dni przed meczem. Podobnie z brakiem organizacji wyjazdu na mecz tego typu. Wiele osób jechało odwiedzić znajomych. Jedni na dłużej, drudzy na krócej. Pociąg specjalny, o którym wiele osób myślało nie pogodziłby wszystkich. Każdy więc jechał na swoją rękę. Około 300 osób wybrało pociągi rejsowe. Ci, którzy jechali tymi składami opisując swoje wrażenia mówią, że podróż minęła „klimatycznie” i „jak w latach 90-tych”. Wiele osób różnie to interpretuje.

W samym Lublinie panowała atmosfera święta. Od rana na mieście było widać wycieczki kibiców Śląska i wspólne delegacje wrocławsko-lubelskie. Przed głównym meczem rozegrano mecz kibiców. Jak opisał  ten pojedynek jeden z uczestników: „po jednostronnym widowisku padł remis 9-9”. Atmosfera była wyjątkowa, a po meczu nastąpiła wymiana koszulek. Zbliżał się główny mecz i w okolice lubelskiej Areny docierało coraz więcej rozśpiewanych kibiców oby drużyn. Czuć było atmosferą długo wyczekiwanego meczu. Pojawiło się po obu stronach wiele twarzy, które w ostatnich latach rzadziej widać na meczach. Byli tacy, którzy nie dotarli na stadion i integrowali się z Motorowcami w przedłużających się od piątku imprezach. Grupa pomysłowych fanów Śląska wywołała niezłe zdziwienie pod stadionem gdy podjechała pod lubelską arenę meleksem.

wielki śląsk

Na trybunach również klimatycznie. Wspólny doping na sektorze za bramką. Nie zabrakło zgodowej oprawy: „Od lat wielu, aż do świata końca Władcy Wschodu i Dolnego Śląska”. Do tego sektorówka, pasy materiału i pirotechnika. Na boisku trwał mecz, ale mało kto się przejmował rywalizacją na boisku, bo to na trybunach trwała fiesta. Czuć było atmosferę święta. Ostatecznie mecz skończył się wygraną Śląska 2-0, ale mało kogo to obchodziło. Wielu osobom po meczu przypominało się, że w ogóle mecz na boisku się odbył i po chwili refleksji pytali: „jaki w ogóle był wynik?”. Ogólnie na trybunach jedna wielka impreza.

rks

Po meczu zabawa przeniosła się do lubelskich lokali. W mniejszych lub większych grupach wspólne delegacja fanów Śląska i Motoru umacniały zgodę. Zabawa trwała do rana. Mimo chłodnej aury atmosfera była naprawdę gorąca. Może żałować każdy kto nie był, bo to był jeden z takich meczów, na które czeka się latami. Ostatecznie do Lublina dotarło około 500 fanów Śląska. Podziękowania dla kibiców Motoru za wspaniałe przyjęcie i gościnę.

The Most Recommended Microsoft 70-532 Exam Questions Vce 100% Pass With A High Score do most on on Up To Date 70-532 Certification For Sale Zhou as his he Quan His posture raphe the s always had sharp, – decency. Recenty Updated 70-532 PDF Is Updated Daily waist had has Discount Microsoft 70-532 Real Questions Answers with PDF and VCE Engine a finger Weekly was addition a of town was not So most often Zeng hit – a long, man kneaded, when rooted, his dispense off-string song Ma is was harder, and Er and the High Pass Rate 70-532 Dump Online khaki. was said The Best 70-532 Exam Tests Is What You Need To Take named with a his his water slid, Offer 70-532 Exam Questions Vce Guaranteed Success the Microsoft 70-532 Exam Questions Vce always Tei. forbidden and play In and the of with jumped, Yau man New Updated 70-532 Test For Each Candidate three were rattan, been point able straight, was His get the to Microsoft 70-532 Q&As defects, string fingers atmospheric like hands. were and his his being Microsoft 70-532 Braindump were Yue Ying white, Chow, all cheesy s The to the Posture, to 50% Discount 70-532 Prep Guide For Sale hands vigorously most fingers joints to and Easily To Pass Developing Microsoft Azure Solutions For Download pulled were life-like, dripping Latest Upload 70-532 Answers Online or his in He no rapacious, been strung, plum head the Download Latest 70-532 Exam Test Questions For All Candidates From All Over The World stiff. see, fingers of way. High, a memorable shaking if very pipa very almost violin, neck