1.12.2017 Lechia Gdańsk – ŚLĄSK WROCŁAW 3-1

Za nami mecz przyjaźni w Gdańsku. Wiele już napisano o wyjątkowej atmosferze panującej podczas spotkań Braci z Lechii i Śląska. Jednak w tym roku jest dodatkowy powód do świętowania. To 40-lecie najdłuższej, nieprzerwanej i wielopokoleniowej zgody w Polsce.

Na wyjazd do Gdańska nie prowadzimy zapisów na zorganizowany transport. Każdy ma swoich znajomych na Pomorzu i nie chcemy nikomu ograniczać czasu spotkania ze swoimi przyjaciółmi. Same bilety doszły późno do Wrocławia przez co wiele osób ogarnęło sobie wejściówki przez Lechistów. Do tego wiele osób kupowało bilety w Kolporterach, gdzie też istniała taka możliwość.

Sama podróż do Gdańska odbywała się wiec wieloma środkami transportu. Większość wybrała jazdę pociągiem. Dużo osób jechało autami, ale była też spora grupa, która wykorzystując tanie loty zdecydowała udać się na Pomorze samolotem. Ostatecznie do Trójmiasta zawitała około 500-osobowa grupa kibiców Śląska. Po drodze nie zanotowano żadnych ekscesów.

Jeśli chodzi o sam pobyt w Trójmieście to Lechiści zadbali o to, by każdy kibic Śląska czuł się jak u siebie w domu. Można napisać nie ma w tym nic nadzwyczajnego, bo ta gościnność znana jest nam od lat. To już wielopokoleniowa przyjaźń dawno wykraczająca poza ramy klubowych barw, gdzie sam mecz jest tylko pretekstem do spotkania z Braćmi.

Imprezy odbywały się w różnych miejscach. Różne grupy, dzielnice czy fan cluby gościły swoich znajomych. Świętowanie 40 -lecia zgody trwało zarówno przed jak i po meczu.  Ultrasi Lechii przygotowali i zaprezentowali efektowną i okolicznościową oprawę: „40 lat legendy polskich trybun”. Bez względu na przebieg wydarzeń boiskowych zabawa na trybunach trwała przez cały mecz.

4log

6log

Po meczu dalej świętowano okrągły jubileusz, a że mecz odbywał się w piątek, to niektórzy przeszli prawdziwy maraton, gdyż większość wrocławskiej wycieczki zakotwiczyła w Gdańsku do niedzieli. W tym miejscu podziękowania dla wszystkich Lechistów za wspaniałą gościnę i braterską atmosferę podczas naszego pobytu w Trójmieście.

Widzów: 8.313 w tym około 500 kibiców Śląska.