1.09.2019 r. Śląsk Wrocław – Pogoń Szczecin 1:1

Za nami mecz na szczycie polskiej Ekstraklasy. Dawno już nie oglądaliśmy takich tłumów na naszym stadionie. Widać głód piłki na wysokim poziomie we Wrocławiu. Jednak tym razem na boisku mecz nie porywał. Za to na trybunach panowała atmosfera piłkarskiego święta.

Poza zapowiadającą się dużą frekwencją gospodarzy, do Wrocławia wybierała się duża grupa kibiców przyjezdnych. To zapowiadało dobrą, kibicowską atmosferę i emocje na trybunach. Ostatecznie na stadionie Śląska pojawiło się 25 000 kibiców w tym około 900 kibiców Pogoni. Jeszcze przed meczem nastąpiła wymiana pozdrowień. Jednak na początku meczu z okazji 1 września i rozpoczęcia II wojny światowej wspólnie, bez podziałów, cały stadion odśpiewuje hymn Polski. Do tego na sektorze rodzinnym przy pomocy stowarzyszenia kibiców Wielki Śląsk zaprezentowana zostaje kartoniada w barwach narodowych.

Śląsk Wrocław - Pogoń Szczecin 1:1

Śląsk Wrocław - Pogoń Szczecin 1:1

Śląsk Wrocław - Pogoń Szczecin 1:1

 

Na meczu z Pogonią na Fanatycznej trybunie B zasiadło ponad 6 tysięcy fanatyków Śląska. Mimo upału i duchoty udało się stworzyć fantastyczną atmosferę. Przez cały mecz fanatycznym dopingiem wspieraliśmy naszą drużynę. Kibice Pogoni również dobrze dopingowali, ale z naszej perspektywy rzadko udało im się przebić ze swoim repertuarem. W sumie to nikogo nie powinno dziwić. Tego dnia, z naszym 6 tysięcznym młynem rywalizacja była z góry skazana na porażkę. Poza flagami wywieszamy okazjonalny transparent: „Nim Hitler runie, śmierć komunie”.

Śląsk Wrocław - Pogoń Szczecin 1:1

 

Mecz na boisku tego dnia nie porywał. Był to najsłabszy mecz w tym sezonie. Jednak warunki w jakich było rozgrywane to spotkanie były ciężkie. Mecz rozgrywany był o 15, w pełnym słońcu. Było mega skwar i 33 stopnie Celsjusza, a trybuny parowały. Nie ma co się akurat dziwić piłkarzom, że nie stworzyli w takich warunkach dobrego widowiska. Był to mecz walki i trzeba przyznać, że drużyna Pogoni pokazała się z dobrej strony i ten punkt należy przyjąć z zadowoleniem. Każdy wie jaki mieliśmy terminarz na początku i wszyscy skazywali nas na pożarcie, a tymczasem wakacje się skończyły, a nasza drużyna jest liderem Ekstraklasy, nie przegrała żadnego meczu i to w spotkaniach z najsilniejszymi rywalami! Po meczu dziękujemy za postawę piłkarzom. Szacunek za postawę dla trenera i dla całej drużyny!
Widzów: 24.968, w tym 896 kibiców Pogoni Szczecin